Přeskočit na obsah

Nemoc

  • Autor: Janinkka

    Nemoc
    Mám tuhle práci ráda, ale co na ni nesnáším, že když jsem nemocná, nemůžu být v posteli, jako dneska mám chřipku, ale udělali nám nový systém a nikdo už tomu vůbec nerozumí… jak to řešíte vy? To je šílený… 🙁

    • Autor: tristanka

      Modlím se, ať nejsem nemocná…protože pokud bych onemocněla, stejně by nezbylo nic jiného, než si vyřídit vycházky a během nich si práci dodělávat…není, kdo by to dělal místo mne…ale protože i vařím, tak to většinou přechodím…ale prý jsme na lehce nahraditelné..:o))

    • Autor: Eva2

      Dobré ráno – nemoc máme občas všichni. S nastávajícím věkem ji člověk hůře snáší.Já jsem před časem taky někde chytla vir a byla jsem doma téměř celý měsíc – troje antibiotika a komplikace nemoci si vyžádali postel i když jsem nechtěla… něco si kuchařky zařídily samy,ale většina práce zbyla na mě,včetně nezaplacených faktur,když jsem naběhla do práce onemocněla kuchařka a já mazala do kuchyně vařit.Lednovou uzávěrku jsem dodělala včera, na únor jsem se ani nepodívala…o penězích za dodělávanou práci nemluvím,čas strávený mimo prac.dobu v práci nepočítám… nechci si stěžovat,ale nemáme to vůbec jednoduché…..přeji vám všem pevné nervy a zdraví a krásný den…

    • Autor: zdenouš

      U nás je to přesně tak, jak tady píšete,naprostý souhlas.Takže nezbývá než popřát všem pevné nervy,abychom byly zdravé jako řípy.

    • Autor: Mart

      Já v době nemoci musím prostě do školy jít, objednat aspoň to nejnutnější… Teď mi nemoc (neschopenku jsem měla po 21letech) vyšla naštěstí na Vánoce, kdy jsou prázdniny, ale je to opravdu šílené…

    • Autor: jita11

      Souhlasím s názory. Já jsem si ,,dovolila“ vzít neschopenku po 10 letech….a bylo zle.

    • Autor: Moňula

      Jak to tak čtu, všude je to stejné, stavy kuchařek seškrtané na minimum o náhradě za vedoucí ani nemluvím. Tak přidám taky svou trošku do mlýna 🙂 O jarní prázdniny, kdy je omezený provoz pouze pro mateřskou školu, jsem si odskočila na gynekologickou operaci, vzhledem k situaci ve školství jsem si ji takhle naplánovala. Vzala jsem si pět dnů dovolené a v pondělí – hurááá do práce. Všichni doktoři na mě koukali jako na blázna. Všem tedy přeji co nejvíce zdraví a pevné nervy 🙂

    • Autor: Dorota

      To mi připomíná, jak jsem se v lednu domlouvala s gynekologem, že mě 20.12. odoperují, jelikož jindy to nestíhám 😀

      • Autor: terča

        Tak to já dobře znám. Doktora jsem odkládala tak dlouho,až mně odvezli přímo z práce na operaci. Teď jsem byla po 5 letech na další operaci zrovna před vánocemi. Vše jsem si musela udělat sama,takže žádné vycházky,ale práce a ve finále mi bylo řečeno nadřízeným,proč o to vůbec mluvím,vždyť je to moje povinnost. Co k tomu dodat ?! Takže si musíme jen přát hlavně to zdraví!!!

    • Autor: Valinka

      Dobrý den kolegové a kolegyně.
      Ráda bych věděla, jak se řeší náhlý odchod na pracovní neschopnost vedoucí kuchyně z hlediska hmotné odpovědnosti. Má právo vyžadovat na zaměstnavateli zbavení hmotné odpovědnosti po dobu PN a provedení okamžité inventury skladových zásob? Nebo jde vedoucí na nemocnou a v kuchyni hospodaří zaměstnanci kuchyně a vedoucí doufá, že při jejím návratu bude vše v pořádku? Nebo kam se má obrátit pro kvalifikovanou poradu?
      Děkuji za jakoukoliv odpověď.

      • Autor: Jarmilka

        Jedná se o to, jak máte zorganizovánu práci k kuchyni . Odpovědnost za sklady by měla mít jedna osoba , obvykle je to vedoucí ŠJ . Suroviny si přebírá hlavní kuchařka. V případě její nemoci její zástupkyně. Vy to máte jinak ? U vás má sklady na starosti kolektiv kuchyně ?

        • Autor: Jarmilka

          Pokud je vedoucí nemocná někdo ji zastupuje. Přebírá i hmotku. Musí samozřejmě proběhnout inventura skladu a dalších věcí a musí se sepsat protokol . Postup se dočtete v zákoníku práce.

        • Autor: Valinka

          Dobrý den Jarmilko,
          u nás má sklady na starosti vedoucí, nikoliv kolektiv. A ptala jsem se na PN vedoucí, nikoliv hlavní kuchařky.
          Vaše druhá odpověď mě uspokojila, děkuji za ni.

    • Autor: amalie

      A já jsem si nechala udělat vzdálenou správu na svůj „notebuk“, v práci nechám zapnutý počítač a to nejnutnější udělám z postele, hlavní kuchařka si jen vyzvedne vytištěné papíry a ostatní řeším po telefonu. Zatím jsem to teda zkoušela jen při PN na 4 dny. Vždycky ta „rýmečka “ přechodit nejde :-).

      • Autor: pavla11

        Tak přesně takto jsem fungovala i já při pracovní neschopnosti.

        • Autor: marcik

          Taky se modlím, abych nebyla nemocná.Táhnu to jíž 8 let bez PN. Paragrafy na dítě už naštěstí nepotřebuji, to byl další strašák. Hlavně,že pro funkci vedoucí ŠJ není v tabulkách přesná definice!

        • Autor: Zdendule

          Tak takhle nějak bych si to představovala.Kdo vám to tak propojil a zřídil dálkovou zprávu?dekuji

          • Autor: Věrča

            PC a vše potřebné mi zařídil a upravil náš správce sítě ve škole

    • Autor: dakakave

      Jsem nemocná – počítač mám doma a pilně pracuji……..

      • Autor: Zalka

        Pokud jste šikovná, můžete i sama. Na obou počítačích musíte mít program pro dálkovou správu (Team Viewer) – počítač v práci necháte zapnutý a z domu se na něho připojíte – pracujete a na obrazovce vidíte ten vzdálený počítač

    • Autor: Věrča

      Dobrý den, i já jsem při dlouhodobé PN po operaci pracovala z domova přes vzdálenou zprávu. Nedovedu si představit jak by jinak kuchyň fungovala a už vůbec ne, že bych doháněla práci za tři měsíce. Kolegyně mi každé dva dny donášela veškeré doklady a já tiskla pro ni vše potřebné na tiskárnu v kanceláři. Fungovalo to skvěle. Přeji všem hodně zdravíčka 🙂

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se