Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

Nové trendy v moderním vaření 2024

20.11.202316672Redakce Jídelny.cz
Opět po roce pro vás připravujeme Nové trendy v moderním vaření. Praktické ukázky receptů pro stravovací provozy, ochutnávky připravovaných pokrmů, školení hygienického minima – to všechno můžete očekávat na dalším ročníku této skvělé akce. Neváhejte a zajistěte si svá místa včas!

Co by vám nemělo uniknout v prosinci 2023?

22.11.20236040Redakce Jídelny.cz
Opravdu se vyznáte v problematice spotřebního koše? Školíte pracovníky dle správných hygienických norem? Ing. Pavel Ludvík a Ing. Lucie Janotová, Ph.D. si pro vás připravili webináře, kde se těmito tématy budou zabývat.

Pracovní náplň vedoucí školní jídelny

04.12.2023980Alena Strosserová
Jaké úkoly má v náplni práce vedoucí školní jídelny? Celková pracovní náplň není nikde přesně definována. Část vychází z katalogu prací, ale komplexní shrnutí chybí. Vlastně – teď už ne! Sestavili jsme pro vás přehled všech jejích činností, rozdělených do 10 oblastí. Pročtěte si soupis i zkušenosti vedoucích.

Inspirujte se pro předvánoční týden

30.11.20231851Redakce Jídelny.cz
Co chystáte na předvánoční období? S tímto dotazem jsme oslovili několik jídelen, které již řadu let připravují v adventním čase zajímavá zpestření pro své strávníky. Jejich vedoucí se s námi podělily o své zkušenosti. Na následujících řádcích se tak můžete inspirovat úspěšně vyzkoušenými nápady.

Převlékání a osobní hygiena kuchařek – pohled hygienika

27.11.20234971Eva Lysá
Kde jsou ve školních jídelnách nejčastější „bolavá místa“ v souvislosti s převlékáním a osobní hygienou? Jaké jsou cesty k jejich nápravě? Shrnujeme zkušenosti z kontrol a přinášíme vám doporučení a tipy z praxe hygienika.

10 mýtů o platech ve školních jídelnách

20.11.20238980Alena Strosserová
O odměňování pracovníků školních jídelen kolují různé zkreslené, mnohdy až nepravdivé informace. Vybrali jsme 10 tvrzení, která se zakořenila tak hluboko, až se z nich staly doslova mýty. A tyto mýty následně vyvracíme. Projděte si jejich soupis a přečtěte si, jak to ve skutečnosti je.

Seznamte se s návodem, jak stávkovat

16.11.20238990Markéta Cermanová
Protesty proti vládním škrtům ve školství sílí. Také se vás dotklo, že místo slibovaného přidání peněz kuchařkám by to naopak mělo být v příštím roce dokonce ještě horší? Chcete plánovanou stávku podpořit? Přečtěte si podrobnější informace od zástupkyně školských nepedagogických odborů.

Pracovní dohody nově – plusy a mínusy

13.11.202312904Pavel Ludvík
Když v jídelně náhle vypadne kuchařka, často se zavolá domluvené paní, která má podepsanou dohodu, je doma a okamžitě přijde na pomoc. Nyní prý to bude možné jen omezeně a ještě se jí bude muset platit dovolená. Co je pravdy na těchto zprávách? Mohou jídelny i nadále využívat dohodáře?

Soutěže pro strávníky se nám osvědčují

09.11.20234713Kateřina Slabíková
Jak zvýšit zájem dětí o školní stravování? Zajímavou možností jsou soutěže, které pro ně školní jídelna vypíše. Na příkladu loňské soutěže o nejlepší vánoční cukroví vám ukážeme, jak se tím dá podpořit spolupráce se školou a dětmi. Přečtěte si o dobrých zkušenostech jídelny, která své strávníky aktivně zapojuje do dění.

Perete si doma, nebo v jídelně?

06.11.20236152Pavel Ludvík
Perete pracovní oděvy doma, v jídelně, nebo je posíláte do prádelny? Kolik jich máte k dispozici a jak často dostáváte nové? Na tyto otázky odpovídá dnešní článek s podrobnou analýzou právních předpisů a sondou do praxe školních jídelen. Porovnejte jejich zkušenosti s vašimi.


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi