Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

Nový receptář rybích pokrmů pro školní jídelny – další cesta, jak na ryby

25.9.201915941Redakce Jídelny.cz
Patří rybí pokrmy ve vaší jídelně mezi neoblíbené? Nevíte, jak je strávníkům nabídnout nebo nemáte dostatek vhodných receptur? Máme pro vás novinku. Seznamte se s nově vydaným receptářem rybích pokrmů pro školní jídelny.

Podzim ve školních jídelnách

11.12.20191240Zdenka Macháčková
Baví vás připravovat pro své strávníky ve školní jídelně neustálá překvapení a zpestření jídelníčku? Hledáte nepřetržitě nějakou inspiraci na nové a nápadité akce? Pak si přečtěte náš nový článek, který je nabitý mnoha neotřelými nápady přímo z praxe školních jídelen.

Jak mluvit se svým ředitelem efektivně

9.12.20191810Jiří Vlček
Jaký vztah máte se svým nadřízeným? Umíte s ním efektivně komunikovat? Ze zkušeností víme, že jednání s nadřízeným bývají někdy velmi složitá. Přečtěte si dnešní článek, který vám poradí, jak postupovat, aby vaše komunikace byla co nejúčinnější.

Ředitel, který kryje vedoucí záda

4.12.20194110Pavel Ludvík
Ředitelé škol se o školní jídelny příliš nestarají a většinou nerozumějí problémům, které musí vedoucí školních jídelen řešit. Znáte to také? V článku vám přinášíme důkaz, že výjimky existují. Přečtěte si rozhovor s panem ředitelem, který školní jídelně věnuje velkou pozornost, rozumí jí a hlavně za ní stojí.

Co dělat, když nadřízený nutí vedoucí jídelny porušovat předpisy

2.12.20194321Karel Krenk
Máte zkušenosti, že po vás nadřízený požadoval nedodržování, anebo obcházení právních norem, například spotřebního koše? Seznamte se s následujícím článkem, kde autor popisuje, jak v takové nepříjemné situaci nejlépe postupovat.

Zvyšování platů personálu školních jídelen – sliby, nebo realita?

27.11.20199841Redakce Jídelny.cz
Mnoho jídelen se potýká s nedostatkem pracovníků. Jednou z hlavních příčin je nedostatečné finanční ohodnocení zaměstnanců. Dočká se konečně personál školních jídelen slibovaného navýšení platů, anebo vše byly jen plané sliby?

Zkušenosti se svačinami v jídelnách

25.11.20195092Pavel Ludvík
Paní vedoucí, co kdybyste kromě obědů začala dětem dělat i obložené housky? Takový dotaz ředitele často bývá u zrodu přípravy svačin ve školních jídelnách. Jenže vedoucí ví, že pečivo se šunkou by nemělo být základem nabídky. Jak to dělají v jiných jídelnách?

Jak vhodně kombinovat masové polévky s hlavními chody

20.11.20195290Zlata Kapounová
Hodí se před rajskou omáčku s hovězím masem zařadit hovězí polévku? Je lepší masové polévky kombinovat s masovými, či s bezmasými pokrmy? Přečtěte si následující článek a dozvíte se, co je a není vhodná kombinace.

Průběh kontroly ČŠI ve školní jídelně

18.11.201910120Pavel Ludvík
Také se děsíte kontroly České školní inspekce ve vaší jídelně? Nevíte přesně, co po vás bude chtít? Můžete jí vystavit doklad za obědy, když nemáte doplňkovou činnost? Seznamte se s tím, jak taková kontrola skutečně probíhá a jaký bude její postoj k nejčastějším otázkám, které nám posíláte.

Nová doba v jídelnách – 30 let poté

14.11.20196041Pavel Ludvík
Sníte o životě bez spotřebního koše? O potravinách s pevnými cenami a ve stále stejném balení? O metodičce, která vám dává přesné návody, co máte dělat? O tom, že váš plat nebude určovat ředitel? Ano, tak to kdysi bylo. Pojďte se s námi vrátit do minulosti, před 17. listopad 1989.


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi