Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

5 novinek na portálu Jídelny.cz

6.12.202150Michaela Divišová
I za stávající situace děláme, co můžeme, abychom dále zlepšovali náš portál pro vás, naše čtenáře a zákazníky. Postupně jsme pro vás připravili několik novinek, které jsme již zveřejnili nebo budeme průběžně zveřejňovat. Jaké to jsou? Podívejte se na přehled 5 nejzásadnějších novinek na Jídelny.cz.

Odpovědi z Krajských konferencí

29.11.20213940Pavel Ludvík
Na podzimních Krajských konferencích byl velký zájem o blok dotazů a odpovědí. Řada z nich se týkala situací v době covidu. Přinášíme vám rozhovor na toto téma, který vám přiblíží nejčastější otázky, problémy a jejich řešení. Věříme, že vám budou k užitku i v této době, po vyhlášení nouzového stavu.

Jak na kvalitní vývary ve školní jídelně

22.11.20213770Anna Packová
Připravujete si vlastní vývary z kvalitních surovin, nebo používáte kupované? Také jste slyšeli, že polévky z kupovaných výrobků jsou příliš slané? Seznamte se s praktickými radami, jak si školní jídelna může sama připravit kvalitní vývar, k čemu ho použít a vyzkoušejte recept od odborníků na slovo vzatých.

Ceny školní stravy na podzim 2021

15.11.20216590Pavel Ludvík
Vedoucí jídelny v městě N. přišla za ředitelem s návrhem na zdražení obědů. Vyjmenovala několik důvodů, ale ředitel řekl, že nejprve chce vidět, jak jsou na tom se stravným jiné jídelny. Jste-li v podobné situaci i vy, přečtěte si dnešní článek, který shrnuje výsledky průzkumu finančních normativů.

Praktické zkušenosti s přípravou jídelníčků

8.11.20217811Miloslava Vampolová
Dokážete navrhnout jídelníček, který bude podle zásad Nutričního doporučení a současně přijatelný pro strávníky? Možná ano. Ale co výživové normy? Jak zajistit, aby splnil i ty, dále finanční normu a aby také dodržel pravidla výběrových jídelníčků? O těchto zkušenostech píše v článku dlouholetá vedoucí školní jídelny.

Zeptali jsme se odborníka na hygienu

1.11.202112693Pavel Ludvík
Může mít kuchařka gelové nehty? A co uklízečka ve školní jídelně? Může si strávník přinášet vlastní stravu a jak s ní dále nakládat? Lze pro přípravu jídel používat teplou vodu z vodovodu? Kdy můžeme zmrazovat maso a kdy ne? Tak právě na tyto otázky jsme hledali odpověď u odborníka na hygienu.

Stručný průvodce právními předpisy

25.10.202110130Pavel Ludvík
Nevíte, kde v právu hledat řešení problémů z vaší školní jídelny? Nevíte, která informace je právně závazná, a která ne? Přečtěte si našeho stručného průvodce právními předpisy a buďte v obraze! Budete vždy vědět, kde najít vše potřebné , a budete si vždy vědět rady. Doporučujeme vám také webinář na toto téma.

Finanční normativy. Jaké, kde a za co?

18.10.20219530Redakce Jídelny.cz
Přibývá dotazů na výši stravného. Jaké je v jiných jídelnách, zdražili v nich už také, nebo teprve budou zdražovat? Rádi bychom na toto téma realizovali průzkum. Pomůžete nám prosíme získat data? O výsledcích průzkumu vás budeme informovat a věříme, že vám pomohou se ve vývoji stravného lépe zorientovat.

Průvodce ŠJ – váš pomocník do dalších let

12.10.202115620Redakce Jídelny.cz
Dosluhují vám receptáře pro školní stravování? Jste ve školním stravování noví? Neumíte řešit některé situace, ke kterým v jídelně dochází? Nevíte, co si můžete dovolit dětem uvařit a co ne? To jsou jen některé z otázek, na které přináší odpovědi nová publikace na knižním trhu, určená pro pracovníky školních jídelen.

Test znalostí hygieny ve školním stravování

4.10.202114481Redakce Jídelny.cz
Opět hygienici bombardují vaši jídelnu zákazy a příkazy? Opět nevíte, co si myslet o doporučeních, které v oblasti hygieny zveřejňuje MŠMT? Nevíte, zda vaše znalosti hygieny odpovídají požadavkům na „vykonávání činnosti epidemiologicky závažné“? Udělejte si test znalostí hygieny a zjistěte, jak na tom jste.


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi