Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

Cestování po světě s místní ochutnávkou (2)

3.8.2020610Dana Ďopanová
Přečtěte si pokračování poutavého vyprávění o cestování školní jídelny po celém světě. Přiblíží vám období adventu a Vánoc v cizích zemích. Dalšími zastávkami pak budou státy jako Turecko, Bulharsko nebo Rumunsko. Co dobrého se zde tradičně vaří? Na závěr putování se paní vedoucí podělí i o dva recepty z cest.

Cestování po světě s místní ochutnávkou (1)

29.7.20201391Dana Ďopanová
Cestování k létu prostě patří, stejně jako ochutnávání tradičních pokrmů cizích zemí. Vydejte se s námi na odvážnou cestu kolem světa, kterou podnikla jedna západočeská školní jídelna spolu se svými strávníky. Inspirujte se vydařenou akcí a přečtěte si, kam se při svém putování podívali a jaké pokrmy ochutnali.

Rady, jak zvýšit konzumaci ovoce a zeleniny

27.7.20201700Zdenka Macháčková
Léto je časem na změnu k lepšímu. Zlepšete svůj jídelníček a navyšte v něm množství ovoce a zeleniny. Buďte pozitivním příkladem svým strávníkům a udělejte něco pro svoje zdraví. To se jednoduše napíše, ale mnohem tíže udělá. Přečtěte si proto dnešní článek, který vám poradí, jak na to.

Humorně ze školení hygieny a z kontrol

21.7.20203930Pavel Ludvík
Kontroly z KHS bývají postrachem školních jídelen. Společně s audity a školeními hygieny jsou někdy zdrojem zajímavých a humorných příhod. Komické situace a trefné reakce účastníků dokumentují skutečnou praxi uplatňovanou ve stravovacích provozech. Zavzpomínejte a zasmějte se s námi, jsou prázdniny.

Velký červencový test

15.7.20204770Redakce Jídelny.cz
Osvěžte si v letním počasí svoji paměť. Vyzkoušejte náš test a zjistěte, jak jste na tom se základními znalostmi z oblasti školního stravování. Podívejte se na otázky, které jsme pro vás připravili, doplňte správné odpovědi a na závěr ověřte, jak jste byli úspěšní.

Přečetli jsme za vás v červnu 2020

13.7.20203841Pavel Ludvík
V době, kdy se obnovoval provoz školních jídelen, nebylo mnoho času sledovat, co se kde o nich píše. Udělali jsme to ale za vás a přinášíme vám zajímavé zprávy ze školního stravování, které se objevily na českém internetu. Seznamte se s nimi.

Přiměřeně sladit dovoleno, ale čím?

6.7.20203240Alexandra Košťálová
Neustále se hovoří o používání různých druhů potravin ke slazení – třtinový cukr, rafinovaný cukr, rozmanité sirupy, melasa nebo ovoce. Čím sladíte nápoje a pokrmy vy? Jaký způsob je dle vás nejzdravější? A co když je všechno úplně jinak? Na podstatné otázky o slazení vám odpoví tento článek.

Mimořádně zveřejňujeme videozáznam z první online konference

1.7.20205670Redakce Jídelny.cz
Nemohli jste se online konference zúčastnit? Nyní máte jedinečnou příležitost. V následujícím článku máte k dispozici nejen záznam konference, ale i materiály ke stažení, které shrnují podstatná fakta z přednášek, a další zajímavé bonusy.

Vyhráváme boj s rybími jídly

29.6.20203620Pavel Ludvík
Zařadit rybí pokrm do jídelníčku znamená pro mnoho vedoucích předem prohranou bitvu. Ale ne všude. Někde vědí, jak v ní zvítězit. Víte, jak se dá úspěšně nabídnout ryba, i když se vaří jen jedno jídlo? Víte, jak to dělají ve větších jídelnách, že si čtvrtina nebo třetina dětí sama přihlásí rybí dvojku?

Finanční bilance na konci roku

24.6.20207340Pavel Ludvík
Konec školního roku se kvapem blíží a s ním se množí i dotazy týkající se finanční bilance. Také řešíte, zda a jak vyčerpat finanční normativ? Zda je nutné finanční bilanci na konci roku vynulovat? Tak přesně pro vás je určen následující článek, kde se dozvíte vše podstatné.


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi