Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

Krajské konference hromadného stravování – jaro 2019

1.3.201922840Redakce Jídelny.cz
Blíží se jaro a s ním i oblíbené Krajské konference portálu Jídelny.cz. Neváhejte a co nejdříve se přihlaste, program je opravdu nabitý a počet míst omezen. Seznamte se s konkrétními tématy a přijďte za námi, nebudete litovat.

Salmonely opět udeřily. Ale marně!

20.3.20193340Pavel Otoupal
Děvčata, už jste to slyšely? V jídelně na sídlišti mají salmonelózu! – Ano, nedávné nálezy kontaminovaného masa jen prohloubily obavy pracovníků společného stravování. Co když právě u nás vznikne nákaza? Jak tomu předcházet? Je pravda, že salmonely přežijí i var a sanitaci a že existují ještě odolnější bakterie?

Vaříme jen jedno jídlo. Při tom se nové potraviny a pokrmy zkoušet prostě nedají!

18.3.20193870Pavel Ludvík
Vaříme na oběd jen jedno jídlo. Jako novinku jsme nedávno připravili čočkové ragú a většina ho skončila v odpadu. A tak je to se všemi novými recepty. Prostě je nemáme kde vyzkoušet. Že to jde? To by tedy naše vedoucí ráda slyšela.

Vietnamská kuchyně ve školní jídelně

13.3.20194772Kateřina Slabíková
Zkoušíte ve vašem provozu různé mezinárodní kuchyně? Co byste řekli na kuchyni pro nás docela vzdálenou – kuchyni vietnamskou? Ve Valašských Kloboucích se toho nebáli a trochu exotiky svým strávníkům předvedli. Jak vše dopadlo a s jakým úspěchem? To se dozvíte dále.

Soutěž Nejlepší kuchař roku 2019

11.3.20191400Asociace kuchařů a cukrářů ČR
Korespondenční kolo soutěže je již v plném proudu a vy stále váháte s přihláškou? Neseďte v koutě, zvyšte prestiž vaší školní jídelny a pošlete přihlášku do kulinární soutěže Nejlepší kuchař roku 2019. Ukažte světu, že umíte vařit moderně, chutně a ještě k tomu zdravě!

Krajské normativy 2019 – přehled

6.3.20198774Redakce Jídelny.cz
Zajímají vás informace o platech a úvazcích ve školní jídelně a chcete si vypočítat přidělené mzdové prostředky? Krajské normativy jsou již známy! Přinášíme vám přehled internetových stránek Krajských úřadů, kde normativy můžete nalézt, seznamte se s nimi.

Mikroorganismy ve školní jídelně (2)

27.2.20194911Pavel Ludvík
Druhý díl rozhovoru s hygienikem odpovídá na konkrétní dotazy čtenářů portálu Jídelny.cz. Víte například, jak správně uchovávat pudink a zda je při jeho chlazení nutný šoker? Může vůbec školní jídelna nakupovat potraviny z farem, a pokud ano, tak za jakých podmínek?

Mají jídelny o sobě dávat víc vědět? Proč?

25.2.20194550Pavel Ludvík
Můžeme jen vařit, co víc? Takový je často postoj jídelen. Některé vedoucí však tvrdí, že školní jídelna musí být víc vidět. Má se pak lépe, je váženější a respektovanější. Ale jak na to, když se školní oběd bere jako samozřejmost a nikoho nezajímá?

Mikroorganismy ve školní jídelně (1)

20.2.20195520Pavel Ludvík
Jsou pouhým okem neviditelné a přesto často velmi nebezpečné. Řeč je o mikroorganismech vyskytujících se všude kolem nás. Které mikroorganismy nejvíce ohrožují strávníky ve vašich provozech a jak se tomuto nebezpečí lehce vyvarovat?

Fronta na zeleninové saláty

18.2.20199278Romana Opršalová
Jak navýšit spotřebu zeleniny a ovoce ve školní jídelně, aby nic nezůstávalo na talířích, či neleželo kolem jídelny, ale opravdu se snědlo? Zkuste to jako ve školní jídelně v Českém Brodě, kde se spotřeba zeleniny výrazně zvedla a na saláty se dokonce stojí fronty.


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi