Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

Pozvánka na jarní Krajské konference

6.2.202353850Redakce Jídelny.cz
V dubnu se na vás opět těšíme na Krajských konferencích hromadného stravování. Program se tentokrát zaměří na témata úspor a nakládání s odpady. Doplněn bude bonusovými přednáškami pro vedoucí i účetní. Přečtěte si více.

Nevěřte všemu, co se píše

23.3.20231840Pavel Ludvík
Zprávy ve sdělovacích prostředcích mají obrovskou moc. Mnohá média toho využívají a publikují sice chytlavé, ale zavádějící a matoucí informace. Jak ale poznat, kde je pravda? Pojďte s námi poodhalit pozadí některých takových zpráv, které jsme v poslední době mohli slyšet nebo číst.

Přehled krajských normativů 2023

20.3.20233730Redakce Jídelny.cz
Krajské úřady zveřejnily aktuální krajské normativy. Seznamte se s nimi. Pokud nevíte, jak s normativy pracovat, přečtěte si současně návod a zjistěte informace o úvazcích a platech ve školní jídelně. Pro zajímavost si můžete také vypočítat přidělené mzdové prostředky. Čtěte dál a buďte v obraze.

Strávníci z Ukrajiny – rok poté

16.3.20231510Zdenka Macháčková
Před rokem k nám začali hromadně přicházet ukrajinští uprchlíci – nejčastěji maminky s dětmi. Školní jídelny tak musely najednou řešit nápor nových strávníků a financování jejich obědů. Přečtěte si o zážitcích a zkušenostech jedné z vedoucích.

Aktuální ceny ve školním stravování 2023

13.3.20234810Pavel Ludvík
V jedné mateřské škole zvýšili stravné. Přišli ale rodiče, jak je možné, že je v takové výši, když všude v okolí je cena stravy nižší. Dokonce si zjišťovali ceny i na internetu. Jak je to tedy se stravným ve školních jídelnách po únorovém zvýšení finančních normativů?

Zorientujte se v práci kuchařky školní jídelny od A do Z

9.3.20234200Michaela Divišová
Nastupujete nově na pozici kuchařky školní jídelny, ale nemáte kvalifikaci? Přijali jste nekvalifikovanou kuchařku a potřebujete ji kvalitně zaškolit do provozu? Pomoci vám může naše novinka - specializovaný e-kurz pro nové kuchařky.

Prověřte si znalosti potravin a jídelníčků

6.3.20235800Redakce Jídelny.cz
Denně pracujete s potravinami. Znáte dobře jejich nutriční vlastnosti a zařazení do spotřebního koše? Také pravidelně sestavujete jídelníčky. Ovládáte pravidla, která platí pro jejich skladbu? Vyzkoušejte si náš nový test znalostí z těchto oblastí.

Příklad kalkulace pro jídelnu MŠ

2.3.20237536Marta Kacálková
Pracujete v mateřské škole a nevíte, jak na kalkulaci stravy? Sestavit ji je rozhodně obtížnější než v jídelně základní školy. Podívejte se na náš podrobný příklad s vysvětlivkami a hned vám bude vše jasnější. Mějte kalkulaci v pořádku a buďte připraveni na další změny cen.

Zaplaťte oběd dětem, které na to nemají

27.2.20232900Pavel Ludvík
Každé šesté dítě u nás nemá na zaplacení oběda. Dříve nepředstavitelné, dnes skutečnost. Víte, kolik takových případů je? Znáte dotační programy na financování obědů těchto dětí? Jak fungují, jaké jsou podmínky? Jak těmto dětem můžete vy v jídelnách pomoci?

Pracovníci ŠJ a stanovení jejich platů

23.2.202310150Alena Strosserová
Při stanovení platů personálu školních jídelen se kromě výše úvazků musí přihlížet k mnoha dalším okolnostem. Živé diskuse na toto téma a vaše dotazy svědčí o tom, že postupy při určování platů nejsou vždy jasné. Přečtěte si k tomu obsáhlý aktualizovaný návod.


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi