Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

Kuchařský workshop: Moderní postupy ve školních jídelnách

02.06.202312465Redakce Jídelny.cz
Připravili jsme pro vás úplnou novinku! Srdečně bychom vás chtěli pozvat na praktický Kuchařský workshop. A co je pro vás na kurzu připraveno?

Těstoviny s tuňákem

07.06.20232370Redakce Jídelny.cz
Recept, který je populární v mnoha jídelnách a který vám pomůže ve spotřebním koši chytře pokrýt komoditu ryby. Navíc obsahuje hodně zeleniny. Jeho základem jsou těstoviny, které většina dětí miluje. Tento rybí pokrm by tak vaši strávníci mohli dobře přijmout. Jak jej připravit?

Vhodné nápoje ve školní jídelně

05.06.20232940Jana Broulíková
Jaké nápoje jsou pro děti nejvhodnější? Jaké omezit nebo je do pitného režimu vůbec nezařazovat? Článek vás blíže seznámí s různými druhy nápojů a s možnostmi, jak je ve školních jídelnách používat. Dozvíte se i to, jak je správně kombinovat s konkrétními pokrmy.

Jen bezpečné potraviny jsou pro nás dobré

01.06.20231750Zdenka Macháčková
Potravinové předpisy zachraňují životy – to je motto letošního ročníku Mezinárodního dne bezpečnosti potravin. Ten každoročně připadá na 7. června. Chcete se o bezpečnosti potravin dozvědět více? Rádi byste na toto téma upozornili i své strávníky? Následující řádky vám s tím pomohou.

Jak vymoci peníze za obědy

29.05.20233380Jiří Vlček
Dluží vám rodiče peníze za stravné? Jak situaci řešit? Podívali jsme se na toto téma tentokrát z čistě psychologického hlediska a přinášíme vám několik nápadů, jak na dlužníky vhodně působit. Seznamte se s možnostmi jak postupovat, když víte, že oficiálních možností moc nemáte.

Nová vyhláška o požadavcích na pokrmy

25.05.20239091Redakce Jídelny.cz
Od 1. července 2023 začíná platit nová vyhláška, která upravuje některé požadavky kladené na pokrmy. Dotkne se i školních jídelen. Některé požadované vlastnosti budou zcela jiné než dnes, další jen mírně odlišné. Vyhláška pojednává i o teplotách podávaných pokrmů. Seznamte se změnami, které vás čekají.

Sestavování jídelníčku s dětmi

22.05.20234714Iveta Brunová
Každý den jiné jídlo s vyhovující přílohou, k tomu vhodně doplnit polévku… Děti netuší, jak složité je sestavit jídelní lístek podle všech náležitostí. I když – některé z Malšic už ano. Vedoucí školní jídelny na tamější základní a mateřské škole se nebojí je aktivně zapojit. Přečtěte si její příběh.

Jak na dluhy na stravném ve školní jídelně

18.05.20235332Alena Strosserová
Řešíte dluhy na stravném? Máte právo nevydat strávníkovi jídlo, pokud dluží? Na následujících řádcích se dozvíte, jak postupovat při vymáhání dluhů a jak jim předcházet.

Vliv školního stravování očima vedoucích

15.05.20236904Redakce Jídelny.cz
Nedávno jsme psali o tom, že školní stravování má důležité dopady na psychický vývoj dětí. Zejména v tom, jak ovlivní jejich stravovací návyky v budoucnu. Jak to vidí vedoucí školních jídelen? Jaké mají zkušenosti z praxe? Přinášíme vám jejich pohled na věc.

Na co má zaměstnanec nárok a na co ne

11.05.20239484Pavel Ludvík
Ve školství a školním stravování pracuje skupina zaměstnanců, která nepřestává udivovat své okolí výčtem toho, na co má údajně nárok. Některé z těchto požadavků jsou až úsměvné. Podívejme se blíže na oprávněnost některých z nich. Musí, či nemusí je zaměstnavatel splnit?


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi