Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz

Informační portál hromadného stravování

Kuchařky a odborná způsobilost

23.6.20221930Alena Strosserová
Nová kolegyně se vám osvědčila jako velmi schopná kuchařka. Jenže není vyučena v oboru. Co s tím? Za jakých podmínek ji můžete zaměstnat na pozici kuchařky? Jak postupovat při jejím zařazení do platové třídy? Čtěte dále a udělejte si v této věci jasno.

Známe finalisty soutěže Nejlepší kuchařka/kuchař roku 2022

20.6.20222200Zdeněk Hladík
Které jídelny se zúčastní soutěžního klání v Praze? V článku vám prozradíme, kdo postoupil do finále kulinární soutěže.

Školní výlety a stravování

16.6.20224610Alena Strosserová
Výlet se školkou či školou dětem vykouzlí úsměvy na tvářích, kuchařkám a vedoucím školních jídelen však spíše přidělává vrásky na čele. Jak správně řešit stravování dětí na školních výletech? Čtěte dále a dozvíte se informace, které pomohou vaše starosti vyřešit.

Jídelny.cz a školní jídelny před 20 lety

13.6.20222610Pavel Ludvík
Vzpomenete si na vznik portálu Jídelny.cz? Spousta jídelen tehdy neměla počítače, s internetem uměl pracovat jen někdo. A přece tehdy vznikl internetový portál pro školní stravování. Zavzpomínejte si na pionýrskou dobu vašich předchůdkyň, které nám pomáhaly tyto stránky rozjíždět.

Zdravé vaření dětských jídel v praxi

9.6.20225410Redakce Jídelny.cz
7. června proběhl první kurz Zdravé vaření oblíbených dětských jídel. Jaké recepty si účastníci nejvíce chválili a proč? O jakých tématech se nejvíc diskutovalo? Co nám návštěvníci kurzu napsali do ankety? Více se dozvíte v naší reportáži.

Jaké nápoje najdeme v jídelních lístcích

6.6.20224552Pavel Ludvík
Začínají horké letní dny a na pořad dne se dostávají nápoje. Často se stanou tím prvním, co děti z oběda ochutnají, a ještě si půjdou přidat. Co k pití nabízí školní jídelny a co ta vaše? Seznamte se se sondou do nabídky nápojů.

Gurmánský rok ve školní jídelně

2.6.20223292Michaela Divišová
Grilovaná žabí stehýnka nebo plněné hlemýždí ulitky – i takové pokrmy se dají připravit ve školní jídelně. V rámci projektu Gurmánský rok je strávníkům letos nachystali v Hradci Králové. Kde se tento nápad vzal? Jsou netradiční jídla o hodně dražší než „klasika“? Přinášíme rozhovor s vedoucí jídelny.

Prodejte lépe své obědy

30.5.20229261Pavel Ludvík
Některé jídelny dokáží v jídelním lístku velmi pestře a lákavě popsat úplně obyčejná denní menu. Strávníka to pak více motivuje k objednání stravy. Jak uvádět názvy běžných obědů a svačin, aby jim strávník neodolal? Seznamte se s řadou příkladů z praxe.

Dotazy z diskuzí – vybrali jsme pro vás

26.5.20226960Redakce Jídelny.cz
Ve vašich diskuzích na portálu Jídelny.cz se v poslední době často ptáte na spotřební koš, vybavení kuchyně, hygienu, legislativu či ekonomiku. Sesbírali jsme několik dotazů na tato témata a předali je k zodpovězení odborníkům. Přečtěte si jejich odpovědi.

Proč školní jídelny nikdo nebrání

23.5.20228622Pavel Ludvík
Ve školních jídelnách nebyly na začátku roku 2021 zvýšeny platy. Přitom vypětí jejich pracovnic bylo během covidu velké. Do popředí se tak opět dere otázka, co vlastně dělají odbory a jak hájí zájmy jídelen? V naší zemi působí i různá profesní sdružení. Proč tomuto stavu jen přihlížejí?


Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi