Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz

15 let informací pro hromadné stravování

Na pití je voda a ne cukřenka!

23.5.201800Jana Spáčilová
Začínající léto a teplé dny přináší zvýšený zájem o pitný režim. Skutečností je, že nápoje, které často vídáme v rukách dětí a dospívajících, jsou slazené. V posledních letech se o nadměrné konzumaci slazených nápojů hovoří jako o rizikovém faktoru vzniku nadváhy a obezity.

Stravování v horkých letních dnech

21.5.20182110Jana Petrová
Letní dny přinášejí otázku, zda by se stravování v letním období mělo lišit od stravování v ostatních chladnějších měsících. Podávat polévky? Jaké druhy hlavních pokrmů volit? Jak by měl vypadat pitný režim? Seznamte se zásadami stravování v létě a s hlavními doporučeními.

Pozor na rušení sběrných účtů ve spořitelně

16.5.201859715Pavel Ludvík
Máte ve spořitelně sběrný účet? Víte, že se tyto účty ruší? Přečtěte si, jak změny budou probíhat a jaké budou mít pro vás důsledky. Seznamte se s informacemi, co můžete udělat pro to, aby změny proběhly v klidu a vašich strávníků i vás se dotkly co nejméně.

Kurz pro nové vedoucí školních jídelen

14.5.20186450Redakce Jídelny.cz
Srdečně vás zveme na kurz pro nové vedoucí školních jídelen, který v červnu pořádá společnost Jídelny.cz. Nastupujete nově na pozici vedoucí školní jídelny a potřebujete se dozvědět souhrn nejvýznamnějších informací, které budete pro řízení jídelny potřebovat? Pak právě pro vás je určen tento kurz.

Šmakoun ve výživě dětí

10.5.20183771Pavlína Kosečková
Šmakoun, bílkovinná potravina, která získává na popularitě, a to i ve školních jídelnách. V příspěvku se mimo jiné dočtete, jakou výživovou hodnotu Šmakoun má, jaký je jeho význam ve výživě dětí a dozvíte se také několik tipů, jak tuto potravinu využít ve studené a teplé kuchyni.

Není olej jako olej

7.5.20182990Jana Spáčilová
Nabídka různých druhů olejů je v současnosti opravdu velmi široká. Pokud stále ještě tápete, který olej je nejlepší použít do studené kuchyně a který naopak můžete zahřívat či používat na smažení, přečtěte si následující příspěvek a budete mít jasno.

Jak lépe a snadněji využívat Jídelny.cz

3.5.20183350Pavel Ludvík
Pro mnoho z vás se Jídelny.cz staly běžným pomocníkem. Používáte je každý den, každý týden. Všem vám přinášíme pár rad, triků a postupů, jak portál využívat lépe a snadněji, jak rychleji nacházet informace, které potřebujete.

Tuky – bát se jich či nikoli?

30.4.20182350Leona Mužíková, Alexandra Košťálová
Tuky jsou bezpochyby nezbytnou součástí naší výživy. Vedle významu a zdravotního účinku tuků se tento příspěvek zabývá především tuky ve školním stravování a výsledky studie Státního zdravotního ústavu, která mimo jiné sledovala právě obsah tuků ve školních obědech žáků ve věku 7–10 let.

Minimální množství cukru ve spotřebním koši je jasně dáno

25.4.201810738Pavel Ludvík
Ministerstvo školství rozeslalo mail, v němž zaujalo jasné stanovisko ke spodní hranici tolerance u spotřeby cukrů a tuků. Jak to tedy s minimální spotřebou těchto potravin je? Seznamte se závěrem ministerstva.

Předkrm místo polévky? Proč ne.

23.4.20184210Pavel Ludvík, Jana Petrová
Dnešní příspěvek se věnuje tzv. malému jídlu na začátku menu, tedy předkrmu. Dočtete se, co to vlastně předkrm je, jaký je jeho význam v našem stravování a také o zkušenostech s podáváním předkrmů z několika školních jídelen.


Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi