Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Koronavirus – důležité informace pro ŠJ

24.3.2020

Potravinové banky přijímají nevyužité zásoby ze stravovacích zařízení

Od 16.3. potravinové banky ve všech regionech přijímají nevyužité zásoby od všech stravovacích zařízení (jídelny, menzy, restaurace). Minimální množství odvozu je 20 kg. Přijmout lze ovoce, zeleninu, chlazené, mražené nebo trvanlivé potraviny, které zatím nebyly rozbaleny. Vše je potřeba předem telefonicky domluvit. Darujícím je možné vystavit darovací smlouvy. Zde najdete kontakty na jednotlivé potravinové banky. 

Náhrada platu při zavření jídelen

Ministerstvo školství ve svém dokumentu týkající se epidemie koronaviru v sekci Zaměstnanci školy či školského zařízení uvádí: „Pokud ředitel školy nemůže zaměstnanci (a to jak pedagogickému tak nepedagogickému) přidělovat práci, jedná se o překážku v práci na straně zaměstnavatele, za kterou zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku.“ Stejné stanovisko zastává i ČMOS pracovníků školství

Omezení stravování firem a veřejnosti ve školních jídelnách

S ohledem na krizové opatření vlády ČR z 14.3.2020 se nemohou ve školních jídelnách stravovat zaměstnanci cizích firem a veřejnosti. Podle informační linky Ministerstva průmyslu a obchodu je možný pouze výdej obědů prostřednictvím výdejového okénka, bez toho, že by strávník vstoupil do provozovny.

Ministerstvo průmyslu a obchodu potvrzuje, že zaměstnanecké stravování je možné pouze pro vlastní zaměstnance. Jinak samozřejme prostřednictvím výdejového okénka.

Rovněž Ministerstvo školství ve svých FAQ uvádí, že vaření pro veřejnost je možné, ale že lidé nemohou jídlo konzumovat v jídelně a musí ho dostat před okénko. Kromě toho ministerstvo v FAQ přináší další pokyny pro školní jídelny.

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi