Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Společný JL pro ZŠ a MŠ

Červeně příspěvky za posledních dní
Ingrid11:17 19.11.2013
Dobrý den, jak řešíte jídelní lístek, když stravujete mateřinku i žáky ZŠ v jedné jídelně? Zajímá mě ovoce, zelenina, mléko, ty mají být součástí svačin v mateřince každý den. Pokud dostanou zeleninový salát ještě k obědu /jako žáci ZŠ/, nejí ho. Děkuji za odpověď.
rohlik12:11 19.11.2013
Dětem ve školce nedám salát,ale nakrájím například čerstvou okurku. Zazněl tady názor,že v některých jídelnách děti z MŠ si saláty i přidávají. Můj názor je,že malinké děti jsou rády,že snědí oběd. Ve škole našleháme i tvaroh a dětem ve školce ho nedám. S ovocem to řeším tak,že ve škole dám celou mandarinku a do školky oloupu mandarinky, udělám dílky a kdo má ze školky chuť, vezme si. Přeji hezký den
Milča13:21 19.11.2013
U nás rozděluji jídeláček pro děti a žáky.
mumina20:47 19.11.2013
Dobrý večer, my máme jídelníček jeden. Děti ze Zš mají ovoce k obědu a děti z Mš ho dostanou domů. Jogurty, tvaroh mají děti z Mš ke svačině a vždy tam mají něco přidané, aby na tom nebyly bité. Salát děti dostávají přímo na talíř a které chce dostane mističku. Mléko mají děti v Mš ke svačince a v Zš k dispozici ke každému jídlu a je jen na nich jestli si ho dají nebo ne.
zuza22:31 19.11.2013
Promiňte, mumino, nedovedu si představit, že děti dostávají salát přímo na talíř, jak píšete. To myslíte rajčatový nebo červená řepa? Proč mají misku jenom ti, kteří chtějí?
mumina9:33 20.11.2013
Saláty se zálivkou mají samozřejmě v mističkách a na talíř to dáváme proto, že tak to děti lépe snědí. Do mističky to má tek, kdo chce salátu víc. Začali jsme to dávat na talíř, protože nám zůstalo třeba 40 misek salátu, které si děti nevzaly. A v Mš by ještě celou misku salátu určitě nesnědly.
ved5:32 20.11.2013
Stravujeme MŠ i ZŠ když je na jídelníčku ovoce jablko, mandarinka pomeranč máme ho v týdnu na jídelníčku pro ZŠ 2x dostanou samozřejmě celé. V mateřině by celý pomeranč nebo celé jablíčko nezvládli tak dáváme po půlečce tím mají děti vlastně V MŠ ovoce v týdnu 4x nikomu nic domů nedáváme a nikdo není o svoji porci ošizen. Když mají ZŠ po obědě jogurt nebo jiný smetanový výrobek ten stejný den ho má mateřina na svačinku.Mléko samozřejmě mají v mateřině každý den pokud je svačin k mléku vhodná. U ZŠ to řeším ke sladkému jídlu. Je to sice boj, někdy se udělají bílé omáčky jako koprovka, česneková, křenová, mléčné polévka no a saláty ty dáváme vždy všem jen dodržíme gramáže v kategorii a porci. děti s tím nemají problém. Tak že na jídelníčku mají školáci ovoce 2x v týdnu mateřina 4x v týdnu. SK se daří plnit. Jinak pak je zapsán mléčný výrobek mateřina ho má vždy zahrnutý ke svačince a školáci jako desert po obědě. Saláty a syrová zelenina jako obědová příloha vždy koresponduje zase ov
ved5:38 20.11.2013
Abych to dopsala. Saláty a syrová zelenina jako obědová příloha je na jídelníčku jak pro MŠ tak pro ZŠ vepsána vždy na stejný den jen dostanou porci - gramáž dle svých kategorií.
Ingrid6:17 20.11.2013
Děkuji mnohokrát za odpovědi.
Světluš21:55 16.9.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je v nějaké vyhlášce či doporučení zakotveno, zda musí být syrová zelenina či ovoce, která má být podáváno jako součást přesnídávky i svačinky v MŠ, napsáno na jídelním lístku. Naše mateřská škola neuvádí informaci o podávané zelenině nebo ovoci na jídelním lístku. Na jídelním lístku se tedy jen dočtu, že k přesnídávce je mléko a chléb s česnekovou pomazánkou, ale to zda k přesnídávce dostanou i například okurku, to už se tam nedočtu. děkuji za odpověď
Valentýna7:25 17.9.2019
Ano, mělo. Kontrola hodnotí podle jídelního lístku doporučenou pestrost. Pokud tam údaje o podávaném ovoci a zelenině nejsou, tak jídelna patrně nesplní. Vše co děti dostávají, má být na jídelním lístku.
Marky9:27 17.9.2019
Zdravím čtenáře, do jídelníčku píši ke svačinkám ovoce i zeleninu. Konkrétní ne, dáváme podle toho, co je na skladě. K obědu píši i pití. Tak to chtěla hygiena kvůli hodnocení jídelníčků. Takže ovoce i zeleninu mají denně.
marcik119:54 17.9.2019
Hygienička mi kdysi řekla, že vše musí být uvedeno na jídelním lístku.Takže u svačinky ve vašem případě bych uváděla buď konkrétní zeleninu nebo obecně zeleninová obloha či přízdoba. Přesný druh a množství je pak uvedeno ve výdejce.
zdenouš18:42 17.9.2019
Mám to jako Marky,na jídeláku napsáno ovoce nebo zelenina.Jídelníček zveřejňuji vždy dopředu,takže nemohu vědět co bude mít za 3 dny zelenina,která mi jezdí 2x týdně, na skladě.Žádný problém nebyl,ani s hygienou.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi