Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma potvrzení o výši výdajů za školné v mš

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětdigina15:41 12.12.2014
Prosím o radu, co má obsahovat potvrzení o výši výdajů za umístění dítěte v mš (školné), které slouží jako příloha k dani z příjmů. Stačí jméno, příjmení, částka, podepsat musí ředitel nebo vedoucí stravování? Děkuji za rady.
odpovědětfifule15:57 13.12.2014
Forma potvrzení není předepsána, žádný jednotný formulář není vyžadován, ani vytvořen. I proto, že půjde o velmi jednoduchý a stručný dokument ve smyslu – mateřská škola potvrzuje, že za pobyt dítěte XY v MŠ byla v roce 2014 uhrazena úplata podle § 123 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění, v celkové výši X000 Kč (slovy xxxx). Jde o formu „slevy“ na dani, vypočítaná částka se odečítá přímo od výsledné daně vypočtené v daňovém přiznání, ne ze základu daně. Využít ji může jen jeden z rodičů a je na nich, aby se dohodli, kdo ji využije. Zpravidla to bude rodič s vyššími příjmy. Sleva se uplatní v daňovém přiznání, tedy jednou v roce, proto o potvrzení o úhradě úplaty lze rodičům vydat jen jednou za rok, na začátku nového kalendářního roku - poprvé se potvrzení vydá v lednu 2015 o celkové úhradě úplaty za rok 2014.
odpovědětfifule16:02 13.12.2014
Podepsat dám ředitelce školy. Nezapomeňte na děti, které odešly nebo nastoupily v průběhu roku(budou mít jinou částku než ostatní) a na to, že do června je školné v jiné výši než od září. My jsme měli prázdninový provoz, takže potvrzení se bude muset vystavit i pro cizí děti z jiných MŠ.
odpovědětziss18:44 14.12.2014
Výběr školného provádí možná všude jídelna spolu se stravným, ale školné je věcí ředitelky. Tudíž ředitelka bude vystavovat doklad o výši školného na odečet z daní. Jídelna dodá podklad o částce za dítě a samotné potvrzení je na ředitelce. Školné nemá se stravováním vůbec co dělat.
odpovědětfifule7:04 15.12.2014
Jak kde, já dělám za MŠ všechno - od školného, faktur, majetku, pokladny, takže výpočet a potvrzení budu dělat já, podepíše ředitelka, už mě upozornila. A to mám dvě školy, takže všechno dvakrát.
odpovědětJana53413:36 6.1.2015
Vztahuje se potvrzení jen na školné? Kde najdu přesnou formulaci (zákon, vyhláška), že si rodiče můžou nějaké výdaje odečíst? daním nerozumím, díky za info
odpovědětVendula10:24 7.1.2015
Potvrzení vystavujete na školné za rok 2014. Jedná se o zákon č.247 / 2014Sb.,§38 l. Potvrzení musí obsahovat: Název právního subjektu vykonávajícího činnost mateřské školy: Mateřské škol / Základní škola a mateřská škola … Údaje o dítěti: (jméno, příjmení, datum narození ) Celkovou částku výdajů, kterou za něj v příslušném zdaňovacím období zákonný zástupce uhradil Podpis ředitele právního subjektu .
odpovědětPavlina7:53 8.1.2015
Prosím poraďte mi. Potvrzení o výši výdajů za dítě se vydává za celý rok 2014. Jak započítat prosinec 2014, když bude proplacen až v lednu 2015. Díky
odpovědětfifule8:21 9.1.2015
Započítejte do roku 2014, ale potvrzení bych rodičům vydala až po zaplacení
odpovědětdigina14:22 15.1.2015
Jedna maminka mi kladla na srdce, že kdyby přišel otec dítěte, ze kterým nežije (neplatí jí ani žádné alimenty), tak mu nemám vydat v žádném případě potvrzení. Ale pokud si na dítě neuplatňuje odčitatelnou položku, tak asi mu je potvrzení k ničemu nebo se mýlím? Děkuji.
odpovědětMilca8:52 3.7.2019
Dobry den,mame dvojcatka a ti chodí do školky.Ale kazdy mi rika ze platim nejak moc tak bych se chtela zeptat.Jak je to se skolnym.Ja platím na kazdeho zvlášť.Znami mi rikaji ze bych mela platit jen jedno skolne.Tak prosim jak to je.Dekuji za odpověď.
odpovědětmarcik119:58 11.7.2019
Známí si to nejspíš pletou s tzv.fondem SRPŠ /dobrovolný příspěvek škole-školce/., ten se platí pokud máte více dětí ve škole nebo školce jenom za jednoho/zpravidla za toho nejmladšího/.
odpovědětrohlik8:58 3.7.2019
Proč byste platila pouze jedno školkovné, chodí do školky 2 děti, takže dvoje školkovné. Stravné také platíte dvakrát. Hezký den
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi