Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma GDPR ochrana osobních údajů

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětahanah12:04 1.3.2018
Dobrý den, dnes jsem byla na školení GDPR. Mám dotaz víte někdo něco o tom bližšího? Mám pocit, že z České republiky odešel zdravý selský rozum. Je to už schváleno? Děkuji za odpověď.
odpovědětmirrull12:23 2.3.2018
Na dotaz, jestli potřebuji pověřence GDPR přišla tato odpověď: školní jídelna v případě, že je samostatným subjektem (má vlastní IČO) nemusí mít pověřence pro ochranu osobních údajů. Není orgánem veřejné moci, nezaměstnává více než 250 zaměstnanců a nezpracovává velké objemy dat.
odpovědětMiluše 18:02 5.3.2018
Dobrý den, jsme samost. právní subjekt, je to pravda - nemusíme mít pověřence. Takže: asi pouze připravím novou Směrnici, kde bude zapsáno, kde uchovávám přihlášky, jak mám zabezpeč. kancelář a zaheslov. počítače a osobní údaje zaměstnanců. Je to tak a nebo se mýlím. Děkuji za vaše názory.
odpověděttristanka10:42 5.3.2018
Taktéž, mít zamčené přihlášky, zaheslovaný počítač..event. celá zamčená kancelář..
odpovědětRozum8:19 5.3.2018
ahanah, a jste si jistá, že jste na tom školení byla :))
odpovědětMiluše 110:06 5.3.2018
Pokud dotaz směřuje na mne, tak na školení jsem nebyla, ale úplně stejnou odpověď mám z našeho magistrátu.
odpovědětpepik9:46 14.3.2018
Prosím o radu: paní ředitelka po mě chce číslo vyhlášky na základě které chci datum narození dítěte na přihlášku ke stravování. Vysvětluji, že bez datumu nelze dítě zařadit do věkové kategorie .
odpovědětMoňula11:17 14.3.2018
vyhláška 107/2005 Sb.o školním stravování v platném znění. Součástí vyhlášky je i příloha č.2 finanční limity na nákup potravin (podle věkových skupin, které bez data narození sama neurčíte). Krásný a klidný den přeji
odpovědětpepik12:14 14.3.2018
Díky, už to mám. Ale myslela jsem, že to nestačí. Uvidíme.
odpovědětZalka5:56 15.3.2018
Ve školském zákoně je §28 odst. 3 a tam je napsáno, co vede školské zařízení v matrice.
odpovědětIva K.12:08 16.5.2018
Dobrý den. GDPR je tu za chvíli, ale stále mi chybí odpověď, zda musím mít na přihlášce podepsaný souhlas od rodičů. Co vím snad na 95% k dnešnímu dni, tak pro jméno, příjmení dítěte, žáka a zákonného zástupce, adresu trvalého bydliště, datum narození strávníka, státní občanství strávníka, telefon, školní rok, název ZŠ, kterou navštěvuje, nepotřebuji mít podepsaný souhlas. Jelikož tyto údaje budeme zpracovávat ze zákona. Na číslo účtu a elektronický kontakt již souhlas ale potřebuji. S údajem o třídě, kterou strávník navštěvuje, si nevím rady. Jak to vidíte, mé milé kolegyně a kolegové? Jak postupujete Vy? Já jsem již rozdala pár přihlášek u zápisu do 1.tříd a MŠ i s "kompletním" GDPR a nyní mě tíží svědomí, že může být potíž s vyžádaným souhlasem nad zákonný rámec ... Děkuji za reakce, přeji pohodový začátek s GDPR a krásné dny. Iva
odpovědětpepinda13:43 16.5.2018
myslím si, že třída není důležitá. Zařazujete podle věku.
odpovědětIva K.16:58 16.5.2018
Jsme sídlištní škola a máme 460 žáků + 20 dětí v MŠ. Neumím si představit nevědět, do které třídy strávníci patří. Když je budu potřebovat kontaktovat, např. se zálohovou složenkou nebo z nějakého jiného důvodu. Jak jej najdu?
odpovědětmajka121:18 16.5.2018
nemáte pravdu, pro hromadné odhlášky (např. když jede třída na výlet) to podstatné je
odpovědětValentýna20:04 16.5.2018
Já bych v klidu dřímala. Na školení nám chlapík z MŠMT suše sdělil, že víc než je v předpisu stejně neví. A každá škola musí mít placeného pověřence. Takže pokud jste pod školou, tak se obraťte na něj a on by měl fundovaně poradit. A jako obvykle to pak v praxi bude ještě pětkrát jinak.
odpovědětPažitka8:53 17.5.2018
Já jsem si do přihlášky přidala následující text: Souhlasím se shromažďováním, uchováváním a zpracováváním svých osobních údajů, které jsem poskytl(a) nad rámec zákonné povinnosti, a to až do mého odvolání nebo do doby jejich archivace a skartace. Datum, podpis. To vše by mělo být odděleno od vlastní přihlášky, tzn. datum a podpis se vztahuje pouze k tomuto souhlasu. V našem případě se to týká čísla účtu i třídy.
odpověděttristanka11:05 17.5.2018
U nás to budeme řešit asi společným papírem(škola + školní jídelna), alespoň co se týče účtů a elektr. kontaktu, mi osobně se nějaké prohlášení už na přihlášku nevejde a stejně se to dotýká obou subjektů...
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi