Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma dítě co nic nejí

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětkastan3312:12 15.3.2018
Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na věc.Ve školce je děťátko , co nic nejí.Chápu maminku, že by si ráda domu nosila jídlo, co zaplatí, ale to já jí přeci dát nemůžu.Nosit jídlo by mu i mohla (pokud to dovolí hygiena a bude mít třeba papír od lékaře), ale děťátko prostě nejí ve školce.Podle mne tam nemá co dělat, když celý den nic nepozře (při donesení jídla se odstrčí od stolu a na jídlo ani nekouká, ba ani nepije).Děkuji předem za Vaše názory.
odpověděthonzík12:56 15.3.2018
Dobrý den, také máme takové dítě, a navíc je dieta. Hrůůůza. Po pěti měsích, kdy se vyhazovalo netknuté dietní (drahé) jídlo a ditko nesnědlo vůbec nic, jsme navrhly s ředitelkou mamince, aby si nosila jídlo sama. Nosila jídlo další půlrok ( ani nevím jestli se to dalo nazvat jídlem - denně vývar s nudlema a suché brambory nebo těstoviny a k tomu kolečka mrkve), které se stejně vyhazovalo. Po půl roce žádná změna, běží další rok a dítě je hladové celý den, mamince tvrdí, že papá, lže jako když tiskne, nikdo nic nezmůže. To jestli dítě zůstane ve školce i když mu hrozí kolaps je jen na ředitelce. Já už to vzdala.
odpovědětEva29:19 16.3.2018
Dobrý den, měla jsem podobný případ před několika lety. Chlapec jedl jen jeden druh jogurtu a jinak nic. Celý den ve školce bez jídla a pití.Půl roku marného snažení všeho personálu- výsledkem hladové dítě.Pak byl k obědu zeleninový karbanátek a kluk se zeptal jestli je to řízek.Zalhala jsem a řekla ano. K údivu všech ten den poprvé obědval a zblajznul všechno.Pak už pomalu začínal přijímat všechno jídlo. Dneska je to velký školák a když se potkáme ptám se na jídlo ve škole.Na obědy nechodí, ale vždycky mi řekne,jak moc mu chutnalo u nás ve školce uličník jeden.Každý jsme jiný a některým dětem vzdorovat vydrží dlouho. Mějte s nimi trpělivost. Hezký víkend Eva
odpovědětLeila9:38 16.3.2018
Máme stejnou holčičku už 3 rokem ve školce. Nejí nic.. po domluvě s maminkou jí po celé léta dáváme pečivo od svačinky, knuspi, cereálie, banány, jablko, mrkev. Většinou toto všechno máme skladem. S maminkou jsem se domlouvala sama, co má ráda (viz výše) a toto jí dáváme.
odpovědětmaruš11:30 19.3.2018
K tomu aby dítěti nosila maminka jídlo z domova nepotřebujete žádné povolení od hygieny ani papír od lékaře. Stačí se s ní pouze domluvit.
odpovědětAnni11:38 19.3.2018
Tak to se domluvte s každým rodičem a můžete zrušit kuchařky a jen přihřívat jídla všech strávníkům dle jejich momentální chuti.
odpovědětmělničanda12:22 20.3.2018
Co to tady povídáte za nesmysl?
odpovědětAnni14:29 20.3.2018
Snad nevěříte tomu, že to myslím vážně. Příspěvek nade mnou ale určitě s donášením jídla do jídelen( bez vážného důvodu ) zcela souhlasí a to už mě nenechalo opravdu klidnou.
odpovědětmělničanda15:21 21.3.2018
to byla reakce na Maruš
odpovědětKatharinka18:51 19.3.2018
Já osobně teda vůbec nesouhlasím s nošením potravin do školního stravování- (školka, škola), pokud dítě nemá alergii. Absolutně s tím nesouhlasím, pokud si rodiče chtějí nosit vlastní potraviny, ať jdou do soukromých zařízení. Dle mého takové jednání nemá co dělat ve státním školním zařízení, nebo ať rodiče donesou, ale pro všechny děti... Klidně do mě, ale takto jsem situace vždy řešila já. A děti se dokonce jíst naučily
odpovědětAnni14:31 20.3.2018
S Vaším příspěvkem plně souhlasím.
odpovědětZalka5:42 21.3.2018
Vyhláška o předškolním vzdělávání ale umožňuje dohodu mezi ředitelem a zákonným zástupcem o způsobu stravování a není řečeno, že to musí být strava ze školní jídelny.
odpovědětjentak6:44 21.3.2018
Také neřešíme a toto stravování umožňujeme, vše je na dohodě a vstřícnosti.Kuchařky donesenou stravu ráno uloží popsanou do lednice a v době výdeje jí ohřejí na patřičnou teplotu - za kvalitu stravy odpovídají rodiče - stvrzují to svým podpisem - je to snadné a v pohodě se to stíhá
odpovědětKatharinka17:56 20.3.2018
Nastoupila jsem do jídelny jako vedoucí a stalo se mi, že je ve škole údajně chlapec, co nejí brambory.... Pardon, ale tohle mne opravdu nezajímá, mohla bych napočítat takových dvacet dětí, co dnes hlásalo, že lososa nechtějí, opravdu, ale opravdu mne to nezajímá. Nebo jsem měla rychle běžet do krámu a připravit další porce třeba kuřecího masa?! Za mě tedy určitě ne! Jsme školní stravování nikoliv restaurace s možností výběru. Vlastně ještě nepřišel nikdo, kdo by mne přesvědčil o tom, že výběr jídel do školního stravování patří. Já si to totiž opravdu nemyslím.
odpovědětzdenouš18:37 20.3.2018
Katrinko,já mám dost často pocit že jsme michelinská restaurace,ne pouze restaurace a naprosto s vámi souhlasím ani já nejsem pro výběr z více druhů jídla.Donášení vlastního jídla do jídelny může povolit pouze hygiena a to na základě doporučení od pediatra.Mám ve školce pár takových dětí.Jinak to ,že jsou děti zmlsané a kvalitní jídlo se vyhazuje je všeobecně známo a několikrát se to zde probíralo,bohužel nic s tím asi nenaděláme.Myslím že by naši poslanci mohli udělat exkurzi do školní jídelny v době výdeje obědů,asi by se divili!!!!
odpovědětKatharinka19:23 20.3.2018
To by se opravdu divili..... Občas i rodiče by koukali, jak se jejich děti chovají k jídlům, které rodičové vlastně platí. Nemám ráda protekci a to že budu podstrkovat některým dětem to co mají rádi mi právě protekcí zavání Normální rodiče toto vůbec řešit nebudou a budou spíš děti motivovat, to je ten správný přístup! A ne, že budeme vychystávat a ohřívat něco, co děti mají rádi
odpověděttristanka8:46 21.3.2018
Přesně tak, stačí že jim ohříváme diety, představa, že mám v lednici dalších deset jídlonosičů...tu novou lednici na ně zdůvodním čím..že děti nejí, co se jim navaří?!! Kuchařky pak můžeme vyhodit, stačí jen někdo, kdo to přihřeje..podejte prst a přijdete o celou ruku....!!
odpovědětziss10:11 21.3.2018
Když se dítě v jídelně nestravuje a rodiče jídlo donáší, tak se pro kuchyni takové dítě nepočítá jako strávník a nezahrnuje se do výkazů na mzdy. Podle mého je to pro kuchyni zátěž za kterou nemá jídelna zaplaceno.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi