Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Jak vyřešit stravování ?

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětMarta.S.19:35 20.9.2020
Dobrý den. Vařím sama v malé škole asi pro 70 dětí prvního stupně a 10 dospělých. Mám pomocnou sílu která vařit neumí. Dvacet let jsem nebyla na neschopence, chodila jsem do práce i když jsem se necítila dobře. Nikdy jsem nevěděla co by bylo kdybych nepřišla, tak jsem se vždy, i s teplotou přinutila jít. Je jasné že teď v době koronaviru si s příznaky virózy či chřipky nemohu dovolit jít do práce. Máte někdo ve škole podobný počet strávníků,jednu kuchařku a jednu pomocnou sílu ? Jak to eventuelně budete řešit vy?? Prosím o rady. Děkuji.
odpovědětexitkaaa7:55 22.9.2020
Tohle je věc, o kterou se musí hlavně starat zaměstnavatel. Mám pomocné síly, které dělají kolečko s kuchařkama. Je to o domluvě a o tom, když někdo vypadne, ať je zastoupení. Po domluvě s ředitelem mají tyto pracovnice osobní. Aby byla motivace. A věřte, každý je zastupitelný. Nelámejte si tím hlavu, nechte to na vedení (berou za to dostatečný plat). A o to víc si vás pak budou vážit až se vrátíte. ;-)
odpovědětBěla19:12 22.9.2020
Řešila jsem toto několik let. Neměla jsem pracovní neschopnost nikdy. Potom jsem ze dne na den musela a byl to velký oříšek. Ale nakonec to vedení nějak vyřešilo. Netrapte se tím, zdraví máte jen jedno a nikdo Vám ho nevrátí, můžu potvrdit.
odpovědětValentýna7:29 23.9.2020
Marto, každý, ale opravdu každý, tedy i vy, je nahraditelný. Nelamte si hlavu, až to přijde, tak budete týden doma na neschopence a vaši nadřízení si s tím poradí.
Naprosto souhlasím. V Havířově v úterý zavřeli jídelnu ZŠ z důvodu karantény všech jejích pracovnic a děti obědvají ve třídách, co si kdo donese. Řeší to ředitel, ne vedoucí.
odpovědětKapřík9:19 2.10.2020
No vidíte a tohle vymysleli na ministerstvu.... Školní jídelny v případě, že je personál školní jídelny v karanténě - primárně by měl ředitel zajistit, aby byl žákům v rámci hmotného zabezpečení poskytován „dotovaný“ oběd (zajistit chod školní jídelny náhradním personálem atd.). Může však nastat situace, kdy ředitel není z objektivních důvodů schopen zajistit chod školní jídelny s ohledem na personální a technické možnosti a také s ohledem na to, že je stále nutné dbát na protiepidemická opatření. V tom případě doporučujeme, aby ředitel ve spolupráci se zřizovatelem poskytoval žákům oběd alternativním způsobem. Jako nejvhodnější se jeví to, aby přípravu obědu zajistila jiná školní jídelna např. do krabiček. Takto zajištěné obědy žáci konzumovali např. ve třídách či jídelně, pokud by bylo možné zajistit zvýšená hygienická opatření. V případě, že se nepodaří žákům zajistit teplý oběd, je možné zajistit obědy ve formě studených balíčků (to však až v nejkrajnějším případě).
odpovědětPepča14:02 2.10.2020
Marto máme to podobně 50dětí, 10 zaměstnanců, jedna kuchařka. Pokud onemocní, tak z dobé vůle zaskakuji, ale to není dlouhodobě udržitelné, nedělám jen to a svojí práci bych nezvládla. No a vedlejší školy by zajistili stravu nejdřív za týden, vůbec nevím jak by se to řešilo, hlavně paní ředitelku by to moc nezajímalo. Její oblíbená věta, neříkejte, že to nejde, nějak to zařiďte.
odpovědětnenad11:37 22.9.2020
Přesně tak, to je věc vedení školy. Vy si s tím hlavu nelámejte. Při našich směšných platech .....
odpovědětivka614:05 24.9.2020
Jak budete řešit stravování žáků při povinném distančním vzdělávání. V metodickém doporučení MŠMT ze dne 23. 9. 2020 je to uvedeno. Jak poznáte, že je dítě v karanténě, v distančním vzdělávání, přítomno ve škole atp., týká se i mateřinky?
odpovědětTuli14:59 1.10.2020
Dobrý den, je- li na střední škole nařízena distanční výuka,/ od 5.10. 2020,/ žáci nebudou fyzicky přítomni ve škole ,mohou se stravovat v jídelně? a v případě že ano , mají nárok na dotovanou stravu? Někteří žáci se budou účastnit praktického vyučování, u těch to může být jak? Prosím o odpovědi, zda někdo řešíte podobné?
Metodické doporučení pro vzdělávání distančním způsobem, str. 6 1.6. Stravování Nebude-li provoz školní jídelny (příp. výdejny přerušen, školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) i dětem/žákům/studentům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Děti/žáci/studenti pak mají možnost podle svých aktuálních podmínek oběd odebrat.
odpověděttuli7:28 2.10.2020
Děkuji za rychlou reakci, už jsme se k témuž textu také dostali. přesto děkuji, hezký den.
odpovědětivka612:42 2.10.2020
Mám za to, že platí školský zákon, kde je v § 122 podmíněno poskytnutí školního stravování (hmotná péče) přítomností ve škole. Při zavedení distančního vzdělávání není zmínka o poskytování zvýhodněné stravy. Metodické doporučení pro distanční vzdělávání vydané ministerstvem je jen doporučení, takže bych běžně dotované obědy neposkytovala. Do školy nemohou, ale do jídelny v plné síle, to přece nemá logiku. Jako problém vidím i dodržení všech hygienických opatření podle nového nařízení vlády z 30. září 2020.
odpovědětivka612:48 2.10.2020
Ještě k tomu, komu poskytnout. Když jsou z toho opatření vyjmuta víceletá gymnázia, praktická výuka, odborné praxe, domovy mládeže a internáty školy při výchovných zařízeních, školy min. spravedlnosti, praktické školy jednoleté a dvouleté tak těm dotovaná strava náleží.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi