Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Jednorázové obaly

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětNikola6:43 7.10.2020
Dobrý den, zajímalo by mě, prosím, jak je to s jednorázovými obaly pro žáky 1.den nemoci, do budoucna pak odběr obědů domů v době distanční výuky. Cizí strávníci a zaměstnanci školy (pokud si oběd odnášejí) mají navýšenou cenu oběda o obal (64.- oběd + 8 kč obal). Jak je to v případě žáků? Hradí si obal také sami, nebo ho poskytne škola jako "vedlejší náklad" ?
odpovědětivka69:44 7.10.2020
Ve veřejné škole hradí žák pouze náklady na potraviny stanovené rozpětím ve vyhlášce o školním stravování. Ostatní náklady spojené jak s výrobou, tak výdejem hradí provozovatel stravovací služby, takže i obal v případě školního dotovaného oběda. Pokud si budou odebírat obědy v režimu cizího strávníka, pak v plné ceně je promítnut i náklad na jednorázový obal. Distanční výuka není dost dobře jasná, § 122 školského zákona hovoří o pobytu ve škole, dotované jídlo bych nepodávala.
odpovědětexitkaaa8:09 8.10.2020
Nikolo, můžu se zeptat, proč chcete dávat do jednorázových obalů?
odpovědětnela13:12 7.10.2020
Koukněte na článek ze 7.10 -Nárok na obědy v době distanční výuky- asi nárok na dotované obědy je, pokud nebude ŠJ mimo provoz!?
odpovědětValentýna8:37 8.10.2020
V době distanční výuky žáci a studenti na dotovaný oběd nárok mají - viz METODICKÉ DOPORUČENÍ PRO VZDĚLÁVÁNÍ DIST. ZPŮSOBEM z 23.9.2020 (MŠMT): "1.6. Stravování Nebude-li provoz školní jídelny (příp. výdejny) přerušen, školní jídelna umožní odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) i dětem/žákům/studentům, kteří se povinně vzdělávají distančním způsobem. Děti/žáci/studenti pak mají možnost podle svých aktuálních podmínek oběd odebrat."
odpovědětNikola10:04 12.10.2020
Z hygienických důvodů jsme zavedli prodej cizím strávníkům s sebou do jednorázových obalů. Manipulace s vlastními jídlonosiči mi přišla dost nehygienická (cizí strávník přinese "nakažený" jídlonosič, kuchařka ho převezme a je "kontaminovaná", jásná je hygiena, ale i celková manipulace je dost náročná, pokládání obalů na výdejní pult, manipulace s obaly atd.) Cizí strávníci si obaly připlácí k ceně oběda. Teď řeším jak je to s dětmi.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi