Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Alergie

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětRomča 7123:27 11.1.2021
Dobrý den, prosím o radu ,do MŠ nastoupilo dítě s alergií na vícero potravin.Asi nejhorší jsou vejce, které jsou skoro ve všem.Maminka mu některé potraviny (knedlíky.vdolky atd.)bude nosit z domova,je to možné?Budu muset dát do lednice , když přijde hygiena nebude problém, že mám uskladněno v lednici?
odpovědětivka610:16 12.1.2021
Pokud nejste schopni zajistit kompletně přípravu stravy dle zdravotních potřeb dítěte, donáška stravy je možná. Sepsala bych s rodiči dohodu o donášce potravin.
odpovědětKaty9910:30 12.1.2021
Dobrý den, také máme děti s alergiemi, máme sepsanou smlouvu o donášce potravin, rodič musí doložit zprávu od doktora. Jídlo uchováváme v lednici a před vydáváním ohřejeme. S hygienou bez problémů.
odpovědětMoňula11:44 12.1.2021
Dobrý den kolegyně, prosím je tu mezi námi někdo, kdo připravuje kompletní bezlepkovou dietu a kdo by byl ochoten poskytnout mi email pro nějaké moje doplňující dotazy? Mockrát děkuji a všem přeji hezký zbytek dne.
odpovědětBezlepková16:49 12.1.2021
Ptejte se, ráda zodpovím veřejně.
odpovědětMoňula7:31 13.1.2021
1) Kdo určí zda splňujeme kritéria oddělené výroby? Umím si představit, že děvčata vaří jídlo a například před zahuštěním odeberou jednu porci pro bezlepkovou dietu, zakryjí ji a odstaví na vedlejší kamna a dále pak postupují dle HACCAP. Nebo na kamnech uvaří jednu porci bezlepkových těstovin a opět zakryté odstaví. Nevím na koho se obrátit, zda třeba toto je dostatečně oddělené, nebo je na to potřeba mít vyloženě úsek kuchyně (stůl + dřez). 2) Nikde jsem se nedočetla, zda takové dítě musí mít extra svoji výdejku potravin (tudíž extra sledování spotřebního koše), nebo to funguje na bázi solidarity všech a je prostě v jedné výdejce s ostatními strávníky ze stejné kategorie. 3) Dítě, které projevilo zájem o bezlepkovou dietu je momentálně v předškolní třídě mateřské školy. Mám jednu kuchařku na svačiny a dvě na obědy. Bylo by takové uskupení možné? Nebo by toto dítě musela mít na starosti pouze jedna osoba na všechna jídla? 4) NT. Vybírám já, nebo je mi přidělen? Mockrát děkuji
odpovědětBezlepková9:03 13.1.2021
Vezmu to od konce: 4) NT si vyberete sama např. na www.sekce-vnpcas.cz; NT u nás byla jen jednou, jinak jedeme přes e-mail; vejdeme se do 1000 Kč za měsíc 3)Kdo vaří dietu je jedno, ale proškolte všechny, musí mít všechny v kuchyni znalosti, aby něco nepopletly. Ale i to se může stát. 2) Výdejka je společná, SK se u diet nesleduje, náklady jsou ve velké zařízení zanedbatelné. Dítě prostě spadá do těch ostatních. 1) Kritéria - vše máte v : https://www.msmt.cz/file/39244/; kritéria určí NT - nemusíte mít vyloženě úsek oddělený. Ve skladu potravin mám oddělený regál, v kuchyni oddělenou uzavřenou skřínku. Ještě bych doporučila si vytvořit dodatek k provoznímu řádu pro takové děti. Ať vám rodič podepíše, že také bere na sebe např. riziko, že si dítě vezme třeba chléb od kamaráda nebo se o dietu nepřihlásí (jsme ZŠ - tak se musí u výdeje děti sami hlásit o dietu). Také berte na vědomí, že za diety nedostanete ani korunu navíc, vše děláte z lásky k dětem :)
odpovědětMoňula9:25 13.1.2021
Mockrát vám děkuji. Těch 1 000,-Kč platí škola z běžných provozních peněz? Ty webovky www.sekce-vnpcas.cz mi vůbec nejdou otevřít. Je možno i na jiném webu? Je povinnost než bychom to spustili hlásit takovou činnost na KHS? Díky za pomoc
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi