Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma bezlepková dieta

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětmmm13:25 7.4.2021
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ,co musím udělat pro to, abychom mohli vařit bezlepkové diety, jsme malá škola a asi budeme mít v MŠ nové dítě s dietou. děkuji
odpovědětKuchařka8:51 8.4.2021
Dobrý den, nejprve ať vám maminka přinese potvrzení o lékaře že dítě je na dietě, pak se domluvit s maminkou jak si to představuje, já pracuji ve školce měla jsem dítě také s bezlepkovou dietou, svačinky si nosili více méně svoje a obědy byly bez mouky, třeba když byl knedlík tak mělo dítko brambory nebo rýži, omáčky jsem mu nehustila a polévky taky ne. Vše je na domluvě.
odpovědětanedz10:49 8.4.2021
Tím,že škola začne na míru poskytovat dietní pokrmy bere na sebe velkou zodpovědnost.Já diety nepřipravuji,takto nemocné děti si nosí jídlo svoje a pouze ohříváme.Za problémy,které tím mohou vzniknout mi to nestojí.Hlavně v dnešní době,nikdy člověk neví,kdo ho potom může zažalovat.O finančním ohodnocení nemluvím,to je směšné.Zákon vám to neukládá,což je další věc.Ale je to na vašem zvážení.
odpovědětexitkaaa11:08 8.4.2021
Dobrý den. V první řadě je potřeba mít vypracovanou směrnici. Tam mít vše popsané a s touto směrnicí seznámit maminku. Mamince říct jak to u nás s touto dietou chodí, ne, že si maminka řekne jak si to představuje. Budete mít 10 bezlepkových diet a každá maminka bude mít jinou představu a pak co??? Na vás a na nutričním terapeutovi je, jak to bude fungovat. Od roku 2015 oficiálně tuto a bezmléčnou dietu připravujeme a děvčata s tím nemají žádný problém. A rodiče jsou nadšené. Nebojte se toho. No a až budete mít směrnici, která v příloze bude obsahovat i žádost rodiče, že chce pro své dítě připravit takovou a takovou dietu a k této žádosti dá potvrzení od lékaře. No a pak můžete vařit. :-)
odpovědětHaninam9:53 9.4.2021
Dobrý den. Mám stejný problém. Maminka bude vše nosit. Jak tedy s platbou? Nemusí platit nic nebo jen nějakou část za nápoje? Přihlášené dítě musí platit!!! Děkuji za odpověď.
odpověděthrozinka11:12 9.4.2021
mám taky dítě s dietou, nosí si svoje, takže jídlo neplatí a co se týče nápojů, to je snad logické nic neplatí pije vodu a ta je pro všechny zdarma.
odpovědětZalka7:03 12.4.2021
Dobrý den, bude nosit jen bezlepkové mouky, těstoviny, chléb apod. a nebo vše. Pokud jen to navíc a vy budete dodávat maso, zeleninu apod. bude platit stejně jako jiné děti. Pokud si bude nosit celý oběd uvařený, nejedná se o přípravu diet, ale pouze o její vydání. V případě toho, že Vám maminka přinese bezlepkové potraviny a vy z toho připravíte jídlo, je třeba domluva s nutričním terapeutem, který s vámi vyhodnotí podmínky (nádobí zvlášť, výdej zvlášť, skladování bezlepkových potravin, technologické postupy). Příprava bezlepkové diety se dá zvládnout bez problémů, je potřeba přemýšlet a včas oddělit od běžné stravy a tím si ušetříte čas, že nemusíte vařit úplně od začátku. Je třeba číst, kde se lepek vyskytuje (někdy je i tam, kde ho nečekáte). Jinak se strava těchto dětí nemusí úplně lišit od běžné, lze v bezlepkové úpravě připravit většinu pokrmů.
odpovědětdanez15:27 9.4.2021
Ano,pokud si dítě nosí své jídlo z důvodu diety,tak nic neplatí.A s tím pitím bych to nehrotila,vždyť je to jen obarvená voda nebo trochu mléka.
odpovědětLidule7:24 12.4.2021
Zalko, od doby, co je ve vyhlášce, že škola má možnost připravovat dietní stravu, rodiče potraviny do jídelny nosit nesmí. Před xx lety mi rodiče taky tyto potraviny nosili, nic se nikde nevykazovalo. Nyní vše nakupuji, dávám do výdejky a děti platí stejnou cenu za oběd. A holt někdy nedostanou doplněk, aby se ceny vyrovnaly. Do výkazu udáváte diety a pak ve finále nemáte nakoupené potraviny z kterých tyto diety vaříte.
odpovědětZalka13:44 12.4.2021
Stále je to jedna z možností, kterou některé jídelny preferují. U nás se dieta vaří, a to nejen bezlepková pro široké okolí s odvozem.
odpovědětivka 69:09 12.4.2021
Milé kolegyně, domnívám se, že máte pravdu tak trochu obě. Vyhláška stanoví podmínky poskytování dietního školního stravování, ale podle místních podmínek se můžete s rodiči dohodnout na dalším. Potraviny, které donesou rodiče, jsou vlastně dar příspěvkové organizaci a tak by se o tom mělo i účtovat (k okamžité spotřebě s vědomím zřizovatele, viz zákon 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech), vyjádření nutričního terapeuta o vhodnosti donesených potravin je také na místě. Přikláněla bych se k tomu, že zajistí plně školní jídelna, když se do systému školního dietního stravování zařadila. Pokud si donesou kompletní obě z domova, účtovala bych jenom pití podle odstavce ve fin. normě na nápoje ve vyhlášce o školním stravování.
odpovědětMiluše 217:02 12.4.2021
Zdravím, pravdu má paní Lidule. Také připravujeme bezlepkovou dietu tímto způsobem. Potraviny nakupuji sama, nesmí se již potraviny donášet do jídelny. A žáci s bezl. dietou platí stejně, jako žáci ostatní. Vykazujeme v Ročním výkazu zvlašť.
odpovědětjanAA6:04 13.4.2021
Dobrý den, u nás platí diety o 5,- Kč více a i tak se musím držet zpátky.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi