Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Odpolední svačinky

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětLenka 739:10 30.8.2021
Dobrý den, jak to máte prosím s odpoledními svačinkami ve školce? Nově bych ráda zavedla zákaz odnášení odpoledních svačin ze školky domů dle Školského zákona 561/2004: § 119, kde je uvedeno, že dítě má nárok na jídlou pouze v případě, že je přítomno ve školce. Mám na to právo? Děkuji za odpovědi a přeji klidný začátek nového školního roku.
odpovědětMoňula9:32 30.8.2021
Dobrý den, já se domnívám, že určitě ano, nehledě na to, že jídlo se konzumuje pouze ve školní jídelně. Držím palce
odpovědětRadkaa22:57 30.8.2021
Rodiče hlásí při příchodu do MŠ do 7,45 hodin, jestli bude dítě v zařízení celý den, případně jde po obědě a podle toho počítám stravné. Několik desítek let nemáme problém.
odpovědětcibule6:44 31.8.2021
Zajímalo by mě jak následně řešíte když máte na odpolední svačinu například jogurt kusovku,co s tím uděláte , když se vám ráno odhlásí pět dětí? Vy jim to nenaúčtujete, jogurt v lednici.
odpovědětRadkaa8:00 31.8.2021
Rozdíl míváme 2-3 kousky a ty dáme na přidání, to vůbec neřeším. Ani kontrola neměla připomínku, že bylo na odpoledne např. 55 dětí a jogurtů bylo 60. Do čtyřtřídky objednáváme pětikilové pytle pro 80-90 dětí. Opravdu problém nemáme.
odpovědětLidmik7:07 8.9.2021
Dobrý den prosím radu. Rodič přišel s tím, že bude nosit dítěti svačinku, nejí pomazánky. O co se mohu opřít. Argumenty typu omezení nošení vlastních jídel do jídelny, nespravedlnost vůči ostatním dětem, adaptace, že mu vyjdeme vstříc, že dítě může zatím konzumovat suché pečivo nebo s máslem a ovoce, že ne každý den jsou pomazánky, ale jogurty, kaše... evidentně nestačí. Z jeho strany se jedná o svačinky typu Monte, Brumík. Děkuji
odpovědětMoňula10:51 8.9.2021
Dobrý den, řekla bych .....taková vyjímka ze stravování žáků pouze na základě lékařské zprávy (alergie, dieta), jinak v žádném případě :-) ale vím, že je to někdy s rodiči boj. Tak držím palce
odpovědětjitka6912:42 8.9.2021
Donášet stravu dítěti z domova a poskytovat stravu dle individuálních potřeb dítěte (například z důvodu alergie dítěte, dietní omezení atd.) lze pouze na základě potvrzení od registrujícího poskytovatele zdravotních služeb v oboru praktické lékařství pro děti a dorost. Mám to takto ošetřeno ve vnitřním řádu ŠJ. Jakmile vyhovíte jednomu z rodičů, připravte se, že budou chtít další...řešíme to tak, že pokud dítě nechce pomazánku, dostane suché pečivo.
odpovědětexitkaaa13:42 10.9.2021
Pokud to rodič netoleruje, tak bych řekla, že je dítě nepřizpůsobivé a mohla by ho ředitelka vyloučit, ne? My jsme pod základkou a vaříme pro školku taky. A teď na mě přišli také s tím, ať jim posílám pár suchých chlebů (tuto práci dělám přes 20 let a požadavek je poprve)....že děti pomazánku nechtějí. Tak jsem jim řekla, ať mi to dají písemně. Rodič platí za svačiny a dítě dostane suchý chléb? ....není potřeba děti motivovat, aby se to naučili jíst? Já vím, ono je jednodušší dát suchý chléb.
odpovědětzdenouš16:14 8.9.2021
Kam to spěje.Mám návrh.Nechť si každý rodič dává svému dítěti co je mu libo. Zruší se školní stravování, stát ušetří několik set milionů a přestane plýtvání jídlem.
odpovědětLohovcanka17:19 16.9.2021
Řešila jsem úplně stejný problém. Bohužel se paní učitelky postavily na stranu rodičů, kteří požadovali suché pečivo. Navíc před rodiči tvrdily, že děti hladovějí kvůli mé neochotě toto suché pečivo vydávat. Hrůza! Od té doby dáváme suché pečivo a pomazánky do mističek, aby si děti namazaly. Téměř vše z mističek jde do kbelíku se zbytky. Je to velké plýtvání , ale nesmíme ani dělat míň pomazánky, protože p.učitelky množství hlídají. Prý v zájmu dětí a rodičů, kteří jim svačinky platí. Člověk si postupně zvykne, ale někdy mám z toho i slzy v očích.
odpovědětRadkaa23:06 16.9.2021
Já to ani nemůžu číst!! Vy řídíte učitelky při jejich činnostech? Rozhodujete o tom, jakou básničku nebo písničku mají učitelky děti učit? Ať se starají o výuku a vy zase o kuchyň. Jak nesmíte dát méně pomazánky, za to zodpovídáte vy. Chápu, že je to těžké, ale měla byste zabojovat, vysvětlit vše ředitelce, učitelkám, zvolit třeba s kuchařkami taktiku, jak vše zvládnout. Určitě by se vám líp pracovalo.
odpovědětRadkaa21:52 8.9.2021
Když maminka obéznímu chlapečkovi na začátku roku přinesla ke svačince koblihu, kterou má tak rád, tak se jí učitelka pohotově zeptala, jestli má v tašce dalších 25 kousků pro ostatní děti. Že by samozřejmě chtěly také. Stačilo její vysvětlení. Už jsem dala zákaz i suchých chlebů. To pak chtěly také také všichni u stolečku a další den i u druhého... Pokud dítě opravdu nejí, učitelka mu pomazánku setře, ale suchý chleba opravdu ne.
odpovědětzdenouš16:38 9.9.2021
U nás jim dávají učitelky suché pečivo pořád a přitom v kuchyni připravujeme pomazánky,salátky a všelijaké laskominy.Bohužel děti to nejedí,takže jim dají suché pečivo,které vyžadují a mají klid.Veškerá práce kuchařek přijde i se surovinami vniveč.Takže se můžete snažit jak chcete,koše sice plníme,nejen ty spotřební,ale žaludky dětí se zaplácávají suchým pečivem.
odpovědětRadkaa21:42 9.9.2021
Zdeni, nejde se domluvit s ředitelkou? U nás to jde ve vlnách, jedna třída začne po jednom suchém chlebu, pak se veze víc dětí, začne vymýšlet druhá třída... Pak to utnu, promluvím s ředitelkou, učitelkami a chleby se mažou pro všechny děti. Za nějakou dobu to zase tajně začne. Při 4 školkách je to pořád dokola. Nejhorší je, že je to jedno učitelkám, jak píšete. Prostě o nervy.
odpovědětcibule9:54 10.9.2021
No, mě ještě dovede pozvednout náladu učitelský , volně přístupný stůl plný bonbonů !!!! Když ono má furt někdo svátek, narozeniny. Proč to nezakáží? A nás honí za spotřební koš.
odpovědětEva28:07 13.9.2021
Tohle máme již několik let vyřešené-zákaz vnášení sladkostí.Oslavy dětí řešíme zdravě - ovocem čerstvým,sušeným,zeleninou,oříšky aj. Rodiče zaplatí dohodnutou částku na začátku roku a z toho potom koupím každý měsíc dohodnuté suroviny, zapíšu na skladovou kartu jako dar od rodičů v hodnotě nula a vydám jako klasickou výdejku. Ovoce i zelenina se mi započítá do spotřebního koše. Spokojenost je všestranná - rodiče nic nenosí, děti zdravě oslavují a ještě plníme spotřební koš. Přeji hezké a klidné dny.
odpovědětivka 611:02 10.9.2021
To je k diskusi s ČŠI, ta na ně platí.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi