Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Ohřívání jídla v mikrovlnné troubě

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětAťa13:11 25.11.2021
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak řešíte ohřívání jídla žákům v mikrovlnné troubě? Jde mi o ohřívání jídla, které si sami žáci přinesou a nemají ho uskladněno v lednici v kuchyni. Lze to zařídit tak, aby si sami jídlo ohřáli (s tím, že u mikrovlnky budou mít popsaný postup, jak s ní nakládat) a mohou jídlo konzumovat v jídelně? (za mě ne, ale jak je hygienické, když jídlo konzumují ve třídě nebo na chodbě). Musí být u mikrovlnky dohled, který kontroluje její správné používání? Předem děkuji za odpovědi.
odpovědětrajmona19:38 25.11.2021
Ohřívání jídla , které si žák donese z domu nespadá do školního stravování, proto bych se tím vůbec nezabývala. Pokud to chce ředitel daného zařízení umožňovat, tak ať sám stanoví co kdy a jak, na vlastní zodpovědnost.
odpovědětivka 619:54 25.11.2021
Pokud věk dítěte umožní, aby bylo samo schopno si správně ohřát jídlo v mikrovlnné troubě, která je v jakýkoliv určených prostorách školou, mělo by být jasné za jakých podmínek ohřevu, konzumace, likvidace odpadu atp. Určitě vás vedení školy vyzve ke spolupráci, pokud nezajiš´tujete běžné diety, byla bych nápomocna, i když se nejedná o školní stravování. Třeba ve cvičné kuchyni, v jídelně vyčlenit místo, kde budou dietáři konzumovat atp. Písemně vše ošetřit.
odpovědětEmentál8:01 26.11.2021
Než jsme začali vařit diety, tak jsem praktikovali toto: 1) v jídelně byla k dispozici volně mikrovlnka 2) děťátko si oběd přineslo v krabičce 3) paní učitelka (vychovatelka) jídlo ohřála a přendala na erární talíř 4) větší děti si ohřívaly bez asistence
odpovědětAťa9:18 26.11.2021
děkuji za odpovědi. My jsme gymnázium s nejmladšímu dětmi ve věku 6. třída, takže by si mohli ohřívat jídlo sami. Tzn. vyhradit místo pro umístění mikrovlnky, sepsat přesně pokyny pro její použití, určit místo pro konzumaci a jasně specifikovat pokyny pro manipulaci s použitým nádobím. No, ale stejně bych do toho šla až třeba od jara, teď se nám u jednoho stolu budou míchat studenti z několika tříd a to je zase momentálně nedoporučené vzhledem k epidemiologické situaci. Díky za tipy a podněty.
odpovědětexitkaaa13:28 26.11.2021
Mě by asi hlavně zajímalo, proč si nosí své jídlo. Z důvodu diety? V tom případě bych jim buď nabídla, že jim jídlo budeme vařit anebo na základě dohody jim jejich jídlo budeme ohřívat. Ale pokud si chtějí ohřívat jídlo proto, že jim jídlo v jídelně nechutná, tak bych jim to asi neumožnila. Uvidí to jiní žáci a budou to chtít provozovat taky. A pokud jdou po "obědě" domů, můžou si to ohřát domů. A pokud je oběd a pak odpolední....tak ať jim to škola umožní někde úplně bokem, pokud jim chce vyjít vstříc. To je jak kdyby jste si do restaurace donesli jídlo a tam ho chtěli ohřát.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi