Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Jak se hlasovalo o navýšení platů u nepadag. pr.

Červeně příspěvky za posledních dní
TomRK21:19 15.03.2022
Až budou nové volby. Tak si všichni vzpomeňte :) Jak hlasovali poslanci o pozměňovacím návrhu navyšujícím školám finance na platy nepedagogických pracovníků o 1 miliardu korun? Pro: ANO, SPD Proti: ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Piráti https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=77843 Pozměňovací návrh nebyl přijat.
MarieM.11:59 16.03.2022
Situace u nepedagogických pracovníků ve školství je stále horší. Jakou cestou se vydáme dál?
honzyk 7:03 17.03.2022
Kontaktuje MPSV a MŠMT, situace je bohužel tak špatná právě kvůli nezodpovědné rozhazovací politice předchozí vlády. Nečekají nás lehké časy, ale volbou zaměstnanců politické divize Agrofertu nebo komerčních rasistů z SPD si nepomůžeme.
Bela19749:19 17.03.2022
Ono rozhazování za covidu - podpora podnikatelů a navýšení soc. příspěvku rodičům po dobu uzavření škol, bylo za podpory tehdejší opozice. Navíc, pokud šly peníze do mezd, lidé to zase utratí, obzvlášť rodiny s dětmi. Platí se daně a tím se peníze vrací zpátky do státní kasy, navíc se hýbe ekonomika. Je to rak prosté. V současné situaci začnou lidé šetřit a omezí výdaje. Při současné inflaci reálná mzda klesá. I ekonomové varují před zbytečným šetřením.
honzyk 14:43 17.03.2022
Já nekritizuji tak úplně covidové příspěvky, byť jsme měli asi nejhorší covidovou politiku na světě, ale celkově nezodpovědnou rozpočtovou politiku předchozí vlády. Populistické slevy na jízdném, uplácení voličů důchodovými příspěvky zrovna měsíc před volbami atd. Výstupy paní Schillerové v OVM kdy byla ekonomy z ČNB několikrát usvědčena z neznalosti a neschopnosti v přímém přenosu vzpomínat nemusím.
zdenda6:56 21.03.2022
No pokud se Vám nelíbí běžte do soukromého sektoru. Tam létají pečený holuby do pusy a platy jsou tam všechny oficiální atd. Vy taky osobně chodíte ve své domácnosti do dluhů? Tak proč to požadujete po státu. Ale jak říkám u soukromníků je to podstatně horší hlavně oboru gastro
Das3214:06 18.03.2022
Za platy nepedag.pracovníků se bohužel nepostaví ani odbory. Je nás málo slyšet. Možná by pomohla petice? Teď ovšem přichází doba kdy díky státní podpoře UK budou státní peníze nedosažitelné. Což už se nechala slyšet vláda vlastně před uzavřením rozpočtu. Cena práce se sníží o lidi z UK kteří budou schopni dělat za minimum... Vyhnat vládu od koryt a snížit platy vládním představitelům...a nebo jít pracovat mimo tabulky. Teď se 4roky nebude v tomto směru řešit nic??
honzyk 7:43 21.03.2022
Podobnou situaci znám i ze zdravotnictví, navýšení platů pro nezdravotníky, tedy třeba kuchaře v nemocnicích, je asi stejný problém jako ve školství. A i tady si stěžují, že odbory nic nevyjednaly. K čemu tedy jsou ? Nepatří spíš vyhnat od koryt zástupce odborových organizací, kteří evidentně nedokáží chránit vaše zájmy ? Vláda není stroj na peníze, každou korunu kterou někomu dá, musí jinému sebrat. Snížením platů vláních činitelů by se každé kuchařce v ŠJ přidalo kolik, 2 Kč ? Kontaktujte odbory, napište svému senátorovi, poslanci, napište na ministerstvo. Ale nečekejte že Vás někdo spasí, tím míň populisti, kvůli kterým je situace tak špatná.
IVKA7:49 21.03.2022
Platové tabulky by se měly pravidelně měnit v poměru k minimální mzdě a k době odchodu do důchodu - logicky . Platy nám zvyšovat nechtějí , tak bychom měli vařit jen pro děti a studenty , kteří mají dotované obědy a ne pro pracovníky školství bez nároku na mzdu , bylo by to hned slyšet , možná i vidět na platech v tabulkách . Mějte krásné dny a pro děti budu vařit vždy srdcem .

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi