Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Výlety a strava

Červeně příspěvky za posledních dní
svatkatom11:53 27.4.2022
Dobrý den, chci se zeptat, pokud děti jedou na celodenní výlet, jsme my kuchyně povinna zajistit obědový balíček? Jak to prosím funguje u Vás a o co se opíráte!? pokud je nechystáte. Výlet je jako přítomnost dítěte na vyučování...? My totiž obědové balíčky zajištovali a poslední dobou slyšíme ještě kritiku na to co dětem připravíme. Děkuji za odpověď
Pepča13:49 27.4.2022
Po nás to naštěstí nechtějí. Největší problém vidím v tom, že to odporuje HACCP, protože jistě jako my máte uvedeno, že pokrmy jsou určené k okamžité spotřebě. Jak to budete mít ošetřené, když jim to dáte sebou? Jak zaručíte teplotu podávané stravy atd. Z toho bych vycházela. Myslím, že výlet se počít do doby strávené ve škole, tedy asi nárok mají, ale snažila bych se domluvit viz výše, že z toho můžou být vážné zdravotní komplikace, které půjdou na vrub školy. A kdo tu stravu do odjezdu připraví ? Další bod. Max bych přistoupila na to, že můžete nakoupit buchty, ale jen do výše stravného a to při dnešních cenách ty dvě buchtičky nebude chtít.
ivka69:07 28.4.2022
Příprava stravy na výlet je problém zejména hygienický, jaké vhodné suroviny, uskladnění, případný ohřev, nebo chlazení. Pokud je výlet součástí školního vzdělávacího plánu, je škola povinna zabezpečit stravu. Může zajistit v místě pobytu oběd v jiné jídelně, u jiného provozovatele stravovací služby, nebo naplánuje tak, aby se děti v přiměřené době vrátily a oběd odebraly ve školní jídelně. Náhradní tzv. suchou stravu jsme také podávaly, ale bylo to značně omezené sortimentem a děti samy měly v batůžku něco podobného a neosvědčilo se. Buď odhlásíme celé třídě, zajišťují rodiče, nebo se škola postará jiným vhodným způsobem. Popřípadě dáme pití, kusové ovoce, syrovou zeleninu.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi