Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Kapacita kuchyně

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětMatala 113:16 23.5.2022
Dobrý den, chtěla bych poprosit o upřesnění....Kapacita kuchyně v MŠ určuje pro kolik můžeme vařit dětí nebo se do toho započítávají i zaměstnanci?
odpovědětrohlik13:53 23.5.2022
Do kapacity kuchyně se započítává každý, kdo se stravuje, tudíž i personál. Přeji hezký den
odpovědětZalka10:13 24.5.2022
Kapacita zapsaná ve školském rejstříku je vaření pro děti, celková kapacita kuchyně - kolik porcí je možno vařit všech pokrmů
odpovědětMatala 112:55 26.5.2022
Děkuji za odpovědi, ale pořád nevím....od září budeme mít 2 třídy po 15 dětech. V rejstříku zapsána kapacita kuchyně 30. Mají zaměstnanci smůlu, nebo můžeme uvařit zaměstnancům, pokud bude některé z dětí chybět? Nebo počet obědů pro zaměstnance navíc neřešíte?
odpovědětLN10:17 27.5.2022
Dobrý den, jestli se nepletu, tak kapacita určuje, kolik porcí max. můžete uvařit...zaměstnanci by tedy měli mít smůlu. Můžete ale požádat o zvýšení kapacity. Pokud to tedy vaše prostory, vybavení atd. dovolí. Myslím, že se to řeší přes hygienickou stanici..
odpovědětrohlik13:42 27.5.2022
Dvakrát jsme během 15 let navyšovali kapacitu kuchyně, vždy bylo jednání s hygienou, která při navýšení hodnootila varné plochy a v jednom případě jsme museli koupit konvektomat, aby se nám varná plocha zvětšila. Kapacita kuchyně je dána,na začátku roku si zapíšete počet strávníků, tedy u Vás dětí, pokud se do kapacity zaměstnanci nevejdou, tak se nebudou stravovat, pokud kapacitu nezvednete, Neni to, tak že každý den budete řešit kolik přijde dětí a zbytek budete stravovat zaměstnance. Pokud do školky je nahlášeno 30 dětí a kapacita kuchyně je 30, tak je kapacita naplněna. Přeji hezký den
odpovědětivka68:51 28.5.2022
Kapacita kuchyně je výrobně technická, to znamená, kolik jste schopni s daným vybavením, prostory uvařit v jedné směně porcí. Počítají se všichni stravovaní. Pokud se jedná o strávníky, děti, žáky, studenty, ti se zapisují podle školského zákona do rejstříku škol a na ně dostáváte prostředky od státu. Neplést si rejstříkovou kapacitu a výrobní kapacitu. Hygiena se vyjadřuje zejména k té rejstříkové, pokud potřebujete navýšit z důvodu zvýšeného počtu dětí. K té obecné se většinou vyjadřuje při kolaudaci provozu. Je lepší mít více i v té rejstříkové, ať nemusíte dělat stála administrativní kroky podle školského zákona. Teď je výjimka pro ukrajinské děti, tam se hygiena na dobu přechodnou nemusí vyjadřovat. To vám poradí rejstříkáři na krajském úřadě, kteří u zařízení rejstřík vedou.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi