Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Vaření pro alergiky

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětmuminna9:38 2.6.2022
Zdravím všechny kolegyně a potřebuji poradit nebo alespoň váš názor, jak to řešíte u vás. Možná už se to tu někde řešilo, ale nenašla jsem to. Jde o vaření pro alergiky. V současné době máme paní učitelku, která nemůže lepek(intolerance) a dvě děti v MŠ s alergií na laktózu. Kuchařka mi řekla, že odmítá pro tyto děti strávníky vařit, protože si nechce vzít na svědomí, že někomu bude zle. Je také pravda, že se každý den musí hlídat jestli tady děti jsou. Řešit, aby se na ně nezapomnělo při vaření a také při výdeji. Vím, že dětí přibývá, ale je to každodenní boj. Nechci kuchařku nutit, ale zároveň se snažit vyjít rodičům vstříc, je docela dilema. Pokud bude kuchařka nucena, chce odejít. Jak toto řešit? Poradíte....
odpovědětKaty9912:04 2.6.2022
Dobrý den, pro vaření diet je nutné mít oddělené prostory vaření, lednici jen pro ně. A kuchaře, který se bude věnovat této stravě, musí o ní něco vědět. U nás to není možné, takže s alergiky mám smlouvu o donášce vlastní stravy a potvrzení od lékaře. Pokud je to lepek, tak si nosí úplně vše sami, někdo kdo má vejce si jen řeší jídlo, kde je vejce. Rodiče si to hlídají sami, posílají mi upravený jídelníček a nosí nám jídlo ráno do kuchyně. Funguje to a spokojenost na všech stranách. Nemáme problém třeba z polévky oddělat vejce, nebo když je kaše dát jen brambory. Ale je opravdu nutná spolupráce s rodiči, pokud ti nefungují, tak bohužel.
odpovědětexitkaaa7:04 6.6.2022
Vaříme bezlepkovou a bezmléčnou dietu. A tyto dvě kombinované. Na vaření těchto diet máme oddělené a označené plochy, označené nádobí, ve skladě oddělený štelář. Ale co se týká alergií...tak po konzultaci s nutričním terapeutem nehlídáme. Žáci jsou alergičtí na ryby, na vejce, někdo na ořechy....měla jsem učitelku, co byla alergická na rajčata. Toto není v našich silách hlídat a hlavně, nechci, aby tutu odpovědnost měli děvčata. Proto se píší alergeny na jídelníček a rodič si své jedno dítě uhlídá. Holt oběd odhlásí a dá mu náhradní. Jinak bezlepková a bezmléčná dieta není zas tak náročná. Holky to už chystají několik let a berou to už jako samozřejmost.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi