Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Odpolední svačinky

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětmuminna10:55 6.9.2022
Zdravím kolegyně, opět bych se chtěla vrátit k tématu odpoledních svačinek. Podle vyhlášky by dítě, které odchází domů po obědě odhlášenou svačinku. Zatím jsme ji dětem dávali domů. V tomto nové šk. roce je ovšem situace taková, že odchází po obědě téměř polovina dětí. Proto chceme přistoupit k tomu, že budeme svačinky odhašovat. Můj dotaz se týká toho, co nám o několik tisíc svačinek udělá s penězi pro jídelnu a tím úvazky kuchařek? Je na tom někdo stejně jak my? Děkuji
odpovědětKatka_vs10:11 7.9.2022
Dobrý den, toto by mě také zajímalo. Odpolední svačinky dětem domů také vydáváme. A když při objednávání pečiva den předem nevíte, kolik dětí půjde další den domů po obědě tak co uděláte s tím zbytkem? Suroviny na pomazánku a další věci z lednice nanormuji dle aktuálního stavu, ovoce a zeleninu uskladním na následující dny , ale jak s pečivem? Děkuji.
odpovědětexitkaaa12:54 7.9.2022
U nás mají rodiče možnost odhlašovat odpolední svačinku den předem do 11 hodin. Odpolední svačinky se nemají dávat domů. A když jde dítě po obědě, proč by se měla dělat? A navíc, když jde dítě po obědě, tak odpolední svačinky ještě nejsou ani udělané....tak jak je možné, že je dáte domů? Ok. Vy si to určitě zdůvodníte. Ale když bych měla být v roli matky a vím, že budu brát dítě "po o", protože jedeme k doktorovi, zubaři, nebo budu končit dřív v práci (vlastně důvod je ve finále šumák)...proč by nemohl být odhlášen? Z jakého důvodu, když tam dítě nebude? V mých očích je horší ošéfovat vydávání odpoledních svačin...než je odhlásit a mít klid. Děláme to tak přes 20 let a spokojenost je na obou stranách. A ano, odhlašuji den předem do 11 hodin. O stravu se starají rodiče a ne učitelky v MŠ. Co je přihlášené, je nachystané.
odpovědětmuminna14:06 7.9.2022
Pro nás by to bylo také jednodušší dítě ze svačinky odhlásit. Ale co s pečivem, které objednám u pekaře na týden dopředu, abych ho nemusela brát o 50% dražší ten den v obchodě. A když to takhle děláte již několik let, jak Vám vycházejí peníze na kuchařky? V říjnovém výkaze se uvede počet uvařených a vydaných svačin za celý rok. Pokud máte určitý počet ranní svačinek a třeba o 30% méně odpoledních tak to přece musí být na přidělených financích znát. Mohu Vás poprosit o konkrétní odpověď na mou otázku. Protože pokud se to vaší kuchyně nijak finančně nedotkne, není co řešit.
odpovědětexitkaaa11:31 8.9.2022
Upřímně....nevím. Nikdy jsem nepočítala, kolik by mělo nebo nemělo být peněz, kdyby pro všechny byla odpolední svačinka. Jsme jídelna pod základkou. Mateřina je jiná příspěvkovka....a když jsou jakékoliv prázdniny, tak mají na dveřích, že maminky na mateřské a nezaměstnané si mají děti nechat. A najednou ze 120 strávníků mám 30. Toto bych taky musela řešit? Ne, neřeším. Při nástupu každá podepíše platový výměr, který je na danou pozici. Základ každá dostane a s tím každá práci přijala. Osobní máme. Minimálně 2x do roka odměny. A opravdu nebudu řešit odpolední svačiny. Je jednodušší to odhlásit. obědů mám 120 a odpoledních svačin cca 80. Si vemte, že v září chtějí jen poloden a měsíc s měsícem se sejde a zjistí, že potřebují celoden. A já bych neměla vyjít vstříc, protože v září řekli rodiče, že chtějí polo? Fakt nevím rozdíl a neřeším to. Ale by rodičům propadlo třeba 10 svačin měsíčně, což je momentálně 100,- Kč a za 10 měsíců je to 1000,- Kč, tak mi to přijde docela dost.
odpovědětslunicko14:40 7.9.2022
Dobrý den, do osmi hodin téhož dne rodič nahlásí, zda jde dítě po "o" nebo po "spa". Za čas zjistíte, kolik pečiva asi objednat. Obvykle se počty až tak moc nemění. Pokud spí méně dětí, pečivo necháme na druhý den. Objednávky dělám denně, dle docházky z předchozího dne, nedovedu si představit týdenní objednávku. Myslím, že dávat odpoledne sváču domů je neopodstatněné a kuchařky s tím mají navíc práci. Nesmíte dávat mazané chleby ani jogurty, pouze originál balené potraviny /koláče, musli tyčinky..../
odpovědětexitkaaa11:34 8.9.2022
pokracování ..... a protože odpolední svačinky nejsou hotové v 11 hodin s obědeme, ale až později, tak pochybuji, že rodič se pro ni bude vracet. Takžeee....kde zůstane svačina? A bude to x rodičů..... A počítejte, kolik by to bylo svačin v niveč za celý školní rok. A co se týká pečiva....objednávám ze dne na den. Každý den mi vozí pekárna. A ceny má jasně dané. Kdyby jste brala denně 30 bochníků chleba....chápu tak brzo objednávku. Ale kdyby jste vzala o jeden méně, tak je takový průšvíh? A když mi zbydou rohlíky, mají děti na přidání nebo holky pokrájí a udělají krutony do polévky. A co nejdřív vydají.
odpovědětRadkaa16:26 8.9.2022
Za 40 let toto žádná kontrola neřešila. Na začátku školního roku jsou přihlášené všechny děti celodenně. Tím jsou vyřešeny říjnové výkazy. Děti chodí ráno do 7,45 hodin a rodiče nahlásí jestli jsou na celý den nebo po obědě. Už máme odhad, kolik jich zhruba jde po obědě domů. Pečivo objednáváme také na týden dopředu, ale rohlíky nebo sladké pečivo můžeme den předem upřesnit. Pokud zbudou 2-3 kousky, dáme dětem na přidání.
odpovědětRenáta 19:31 12.9.2022
Zasílám odkaz k tématu od ČŠI: https://www.facebook.com/groups/materskeskoly/permalink/1244554146383008
odpovědětPepča14:11 14.9.2022
taky jsme dávali svačinku domů, právě jsem nevěděla jak ošéfovat objednávání pečiva- objednávám na týden dopředu v místním obchodě. ČŠI ne že by přímo vytkla, ale naznačila, že by to tak být nemělo a rodič má právo si svačinu odhlásit. Trochu jsem nad tím popřemýšlela, byl tu dlouhodobý zvyk si je odnášet domů a rodiče to tak trochu očekávali. na podzim 2020 jsem to zavedla, zdůvodnila jsem to i tím, že se nesmí s hygienických hledisek nic vynášet ven (covidová opatření). Rodiče to v pohodě přijali, časem jsem vychytala počty pečiva a moc nám nezbývá. Takže se toho nebojte a jděte do toho. Nakonec je spokojenost na obou stranách. My teda odhlašujeme i ráno, to si přizpůsobte svým podmínkám. U nás je jedno, jestli odhlásí ráno nebo den předem.
odpovědětkolotoč23:12 30.9.2022
mš svačiny zdravím, děvčata máte někdo zkušenost, že mš je součástí zš, dětem mš vaříte obědy, ale svačinky jim nepřipravujete, ale dělá jim je někdo cizí děkuji
odpovědětivka69:32 1.10.2022
Slyšela jsem, že v Novém Městě n. M, obědy připravuje jedna MŠ pro všechny ve městě , doplňková jídla druhá MŠ. Prý je to rarita, ale se souhlasem hygieny. Ve vyhlášce je prý napsáno, že kromě diet by měl stravu připravovat jeden výrobce, kvůli dohledání případné kontaminace. Vím, že některé soukromé školy, které nemají vlastní kuchyně běžně odebírají obědy od jiného dodavatele, než doplňková ne bo do školního bufetu.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi