Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma slánky

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětjanAA7:05 28.9.2022
Dobrý den, poprosím zkušenější kolegyně o radu. Z třídních schůzek vzešel požadavek ať jsou na stolech slánky. Argument o následcích solení neobstál. Je něco o co se mohu opřít v legislativě. Rozhodně sůl používáme. Aby to nevypadalo, že nesolíme. Ale zřejmě přes léto děti solí více a teď mají problém. Jedná se o větší děti. Děkuji moc za Vaše rady. Jana
odpovědětMAJA19:44 28.9.2022
JANI, ŘEKLA BYCH, ŽE POMŮŽE JEDINĚ HYGIENIČKA ( PROSAZUJÍ MÉNĚ SOLIT) . U NÁS DOKONCE KONTROLUJÍ NĚJAKÝM PŘÍSTROJEM OBSAH SOLI V JÍDLE A ŽE BY DOVOLILI SLÁNKY DĚTEM, TAK TO SILNĚ POCHYBUJI. U NÁS JE SLÁNKA POUZE NA STOLE PRO DOSPĚLÁKY.
odpovědětjanAA10:08 28.9.2022
Moc děkuji!!!!
odpovědětivka617:38 28.9.2022
Studie, kterou prováděl zdravotní ústav s hygieniky, prokázala, že poměrně dost solíme, proto byla zase kampaň proti soli a je to oprávněně. Slánky nedáváme, snažíme i méně solit hlavní pokrmy, dochucujeme polévky libečkem a ostatními bylinami a zelenými natěmi, které zvýrazní chuť a navozují trochu slanost. Kdo chce solit, ať si přinese svou slánku, to i s pepřem. Máme i středoškoláky a nevadí jim to.
odpovědětjanAA9:34 29.9.2022
Také jsem byla požadavkem zaskočena. Rodič chce vědět o jaké nařízení se opírám. Můj názor ho nezajímá. V tomto duchu se vedla konverzace. Děkuji za názor Jana
odpovědětMoni14:37 29.9.2022
Sůl byla u nás řešena mnohokrát. Vzhledem k doporučení hygieny také nemáme slánky na stole, ale pokud rodiče a děti stojí o přesolená jídla, tak si mohou přinést slánku svojí a jídlo si dochutit. Takto jsme sůl vyřešili s dětmi na žákovských samosprávách, i s rodiči. Učitelé dochucováky na stolech mají. Konec konců nikdo u nás dětem nezakazuje, aby si mlýnek se solí z učitelského stolu půjčily :)
odpovědětzdenouš16:16 29.9.2022
U nás to bylo přání ředitelky,prý jsou málo slané brambory,tak jsme přisolily a slánky jsou na dvou stolech.Solí všichni,děti i dospělí.Neřeším.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi