Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Eurest

Červeně příspěvky za posledních dní
MME10:38 19.10.2022
Dobrý den, máte někdo zkušenost se vstupem Eurestu do školní jídelny?
MAJA110:59 19.10.2022
JEN NEGATIVNÍ - MALÉ PENÍZE, ODVÁŽKA JÍDLA NEVYDANÉHO, PŘÍVOZ UVAŘENÉHO BŮH VÍ ODKUD, TO CO MĚLI JAKO SOUČÁST OBĚDA SI PLATILI ZVLÁŠŤ, URČENÍ DODAVATELÉ.....UŽ NIKDY
ivka611:07 19.10.2022
U nás v kraji je dceřinná společnost Scolarest ve dvou jídelnách v menších městech. Radnice má bez práce, přispívá na provoz, zaměstnanci jsou Scolarestu, školy chodí jako do soukromé jídelny. Děti platí víc, protože mají nabídku různých doplňků a pití. Někdo chválí, někdo haní, že je to takové nezáživné uniformované jídlo, prý používají chlazené přílohy, saláty od výrobců, sami vaří 4 hlavní jídla na výběr. Asi si do skladby jídelníčků a organizaci nedají mluvit, záleží jak je sepsaná smlouvu o poskytování školního stravování. Děcka si chválí, že si mohou vybírat z nabídky a koupit navíc pití, které jim chutná.
zdenouš16:35 19.10.2022
Nedávno šel na ČT1 ve zprávách šot ze školní jídelny,kde si děti nabíraly veškeré jídlo sami,myslím že se jednalo o SCOLAREST. Bohužel nebylo řečeno,kde tohle provozují.Docela by mě zajímalo,jak to funguje.Pokud je zde někdo,kdo toto provozuje, mohl by sem napsat svou zkušenost.Děkuji
Mony.luky20:03 19.10.2022
Mám pocit, že to byla ZŠ Tanvald. Nápad dobrý a děti to myslím i baví. Vidím to u nás, když si mohou samy nabírat ze salátového baru.
Petr12:38 20.10.2022
Mně by taky zajímalo, jak probíhá samoobslužný výdej. Reportáž jsem také viděl a nedovedu si představit, když do jídelny vtrhne 200 - 300 dětí najednou jak to může vypadat. Tento výdej trvá 2 - 3 déle než výdej přes okénko, také nevím jak pak plní spotřební koš. Děti si sami většinou nevyberou luštěniny a ryby taky moc ne. Pak by zbývalo pro další děti třeba méně oblíbená jídla a to by byl asi problém s rodiči. Dalším problémem je hygiena výdeje. Takové naběračky může vzít do ruky třeba 200 dětí a v horším případě může kdokoli do takového jídla cokoli hodit. Zajímali by mě zkušenosti.
ivka66:04 21.10.2022
Pan Petr má pravdu. To lze realizovat u větších dětí a žáků. Tyto samoobslužné výdeje mají ve Finsku, Švédsku ve středních školách, kde se také naše vedení v tomto shlédlo. Musí být více výdejních míst, stálé doplňování, aby neklesla teplota výdeje, covid ukázal, jak je to křehké, samoobslužný výdej šel do kytek. Nedělejme z jídelen restaurace bufetového typu, snažme se, aby deti dostaly to správné na talíř. Moc se všechno prožívá, trochu skromnosti, hlavně, aby na pořádné jídlo měli rodiče peníze a nás bylo dostatek na chod školní jídelny.
Moni12:03 21.10.2022
Reportáž jsem viděla, ale nechápu, jak to může povolit hygiena. My jsem po rekonstrukci, asi před 5 lety, chtěli zakoupit chlazený salátový bar a hygiena nám to ZAKÁZALA. Že není možné, aby se v zelenině děti "hrabaly" samy. V reportáži jsem nepochopila, jak mohou v jídelně dodržet TEPLOTY vydávaných pokrmů (těstovin), když si děti z obou stran nabírají z odklopených gastronádob. To se asi neřeší. Ráda bych pak viděla, jak probíhá výdej třeba řízků s bramborovou kaší nebo boloňských špaget. Pokud nás čte někdo z hygieny, tak jaký je jejich názor? Jinak pro personál je to pohoda, když si děti nabírají samy, tomu rozumím.
zdenouš15:18 21.10.2022
Je většina jídelen kde děti to správné na talíř dostanou.Otázka ale je, zda to co dostanou také snědí.Vidím to každý den.Jídlo končící v odpadu.A to je dle mého názoru, největší problém.
marci9:10 15.11.2022
Dobrý den, chci se zeptat a požádat o názor. Čeká nás návštěva ze Scolarestu s prezentací. Vedení školy je tomu zatím nakloněno. Hledala jsem na netu recenze a zatím jen samá negativa na typ tohoto stravování, ať dovozem stravy, nebo vaření na místě. Jejich zaslané podklady k prezentaci jsou samá superlativa, ale skutečnost bude asi jiná. Navíc mě celkem uráží, když vše staví na tom, jak jsou jídelny špatné, nevaří zdravě, dobře s malou nabídkou. A Scolarest je ten super co to vše napraví.Děkuji
Eduarda10:36 17.11.2022
Před pár lety k nim odešla kolegyně. Už týdnu se chtěla vrátit. Údajně prý se zamražovaly přílohy, které se nevydaly, dokonce říkala, že netknuté maso, které děti vracely, se dávalo znovu na výdej ... Po měsíci se vrátila a byla ráda, že jsme jí vzali zpět.
zdenouš16:08 15.11.2022
Myslím si,že v dnešní době,kdy hledají chybějící peníze ve státním rozpočtu to dopadne se školním stravováním takto. Bude jedna centrální vývařovna pro někollik škol.Jídlo bude dováženo a poté vydáváno pouze pár zaměstnanci.Tím se ušetří státní peníze.Je jenom otázkou času,kdy se toto uskuteční.
exitkaaa6:09 18.11.2022
Zdendouš, přemýšlím v čem se ušetří. Když se v jedné centrál vývařovně bude vařit o x stovek víc obědů, bude se muset nabrat víc lidí tzn., výplaty ze státu stejně půjdou. Více porcí, více hrnů, konvektomatů, tzn. větší spotřeba energií a vody..... a v neposlední řadě rozvoz. To jsou navíc pohonné hmoty. Ať to vidím jak chci, přijde mi, že ty náklady budou vyšší právě o pohonné hmoty. A v neposlední řadě....jídlo se převáží, svým způsobem "znehodnocuje"....všichni víme, že po převážení to není tak, jak přímo z "hrnce". Tato myšlenka centrálních jídelen tady už byla tak 12 let zpět....a nakonec dali rychle zpátečku.
ivka69:25 18.11.2022
Máte pravdu, pro obec je to ale jednodušší, pronajme a nemá starosti, radši jim zaplatí nebo pronajme zařízení, které pak zhuntované firma vrátí. Pro děti je to dražší, přídavek, ovoce, pití dle výběru platí navíc. Nevím jak kvalita, ale když jsou na všechno množstevní slevy a nakupuje se kdoví kde, tak jaká asi. Na nás je kontrola přísnější, tam se moc neobejde. Mám to jen z doslechu, nechci pomlouvat, na každém šprochu, pravdy trochu.... Dospělí si chválí, mají na výběr a větší porce, přispívá zaměstnavatel.
zdenouš16:04 18.11.2022
O tom,že by stát ušetřil jsem bytostně přesvědčená.Tak uvidíme,možná si to za pár měsíců napíšeme.A nejde jenom o kuchyně a její zaměstnance,jsou tady i další státní zaměstnanci ,kteří se školním stravováním zabývají a jsou státem placeni.
Martina M.14:13 23.11.2022
Dobrý den, Hlavně neberte scolarest!! Jako bývala zaměstnankyně Vám mohu říct že to je hrůza a všude!! potraviny můžete brát jen u zvolených dodavatelů a např. cena za litr oleje Vás vyjde na 100Kč....Nedá se pak vařit kvalitně a chutně a okrádají tím hlavně děti.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi