Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Volno o vánočních prázdninách v mš

Červeně příspěvky za posledních dní
pavlinkasm20:24 29.11.2022
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte v mateřských školách otevřeno mezi vánočními svátky. Bylo nám čši sděleno, že není nikde uvedeno, že má být zavřeno a tak máme povinnost mít v mateřské škole otevřeno i byť pro jedno dítě. Kdybychom udělaly průzkum, tak je rodiče určitě přivedou. Je na to nějaký zákon ? Zřizovatelem je město. Děkuji za odpověď.
Moňula7:01 30.11.2022
Dobrý den, v loňském roce jsme na žádost zřizovatele a po dohodě s panem ředitelem také otevřeli. Z pěti pracovních dnů ve třech nepřišel nikdo a dva dny jsme tu měli jedno dítě. Upozorňuji, že se průzkum dělal a deset rodičů mělo zájem o MŠ. Byli zde dvě kuchařky, dvě učitelky, dvě uklízečky - střídání ranní a odpolední a mám pocit, že byl přítomen i pan školník, pro případ nějaké havárie a pod. Co z toho vyplývá? Po loňských vánočních prázdninách bylo rozhodnuto na kompetentních místech, že je toto již nikdy opakovat nebudeme, protože je to naprosto nehospodárné (elektřina, vytápění prostor, zaměstnanci) :-) Takže letos budeme doma :-) Jen upozorňuji, že jsme vesnická ZŠ a v MŠ je 45 dětí.
Janulee18:02 30.11.2022
Dobrý den, u nás máme zavřeno, žádáme zřizovatele vždy dva měsíce dopředu o uzavření MŠ. Vesnická školka 50 dětí.
JMG22:51 30.11.2022
Dobrý den, hurá!!!! I naše školka, po dlouhých letech bude mít provoz mezi svátky!!! Jak jen to říci? Vánoční prázdniny jsou od 23. 12. 2022 do 2. 1. 2023, ale ve školce nejsou. Všechny nepedagogické zaměstnance to nesmírně potěšilo. Svých 5 týdnů dovolené byli nuceni si vyčerpat během letních prázdnin. Nyní mohou v plné síle 3 kuchařek, 3 uklízeček, vedoucí školní jídelny a školníka nastoupit pro 10 přihlášených strávníků, kterých bude fakticky maximálně 5, spíš ještě méně. Voliči města Roztoky budou jistě spokojeni. Všechny tři školky ve městě budou v provozu (v jedné z nich jsou přihlášeny 2 děti). To je nesmírně VÝHODNÉ!!!!!
ivka65:54 01.12.2022
Mateřská škola nemá provoz rozdělený na období vyučování a prázdnin, jak je tomu u základních a ostatních škol. Proto se předpokládá, že by měla mít provoz. Vyhláška o mateřské škole hovoří pouze o hlavních prázdninách a o jejím provozu, který je výlučně v pravomoci ředitele školy. Většinou se děje po dohodě se zřizovatelem, a nebo se mu oznámí. Vzhledem k nepříznivý energetickým podmínkám je provoz někde omezen, ale jinak je bráno jako služba občanům a mělo by se vyhovět. I zde funguje přihlášení, odhlášení, neodhlášení atp., Pokud by ze samostatných MŠ byla v provozu jedna, chodily by i ostatní děti z jiných škol, musely by být na tu dobu řádně přijaty, to lze jen v jednom právním subjektu určit pracoviště. Zřejmě budeme v provozu. Stát platy neomezuje ať jsem v provozu či nikoliv. Jsou profese, kde je přítomnost nutná a rodiče nemají kam dítě dát, to ukázal i ten zpropadený covid. Tak hezké svátky kolegyně a kolegové!

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi