Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Dotované /nedotované obědy o prázdninách

Červeně příspěvky za posledních dní
eivlis8:33 07.03.2023
Kolik platí u vás dítě za oběd pokud o prázdninách máte děti v družinách či v táborech? Jen za potraviny, nebo i s náklady? Děkuji.
ivka616:46 07.03.2023
Družina a tábor není dotované stravování, není to školní stravování, tak za plnou cenu (včetně nákladů na výrobu jídla). Pokud je organizátor akce, který to za děti uhradí, platí jen potraviny, někdy to platí celé ten, kdo si akci objednal, je to různé, máme vždy smluvně s podmínkami, na kterých se dohodneme.
Pavel Ludvík7:07 10.03.2023
Do diskuse Příměstský tábor (viz https://www.jidelny.cz/diskuse_show.aspx?katID=6&temaID=45384 ) jedna diskutující vložila stanovisko KÚ, že dětem o prázdninách lze poskytovat dotované obědy. Domnívám se, že by mělo jít o děti z vlastní školy, které mají v jídelně podanou přihlášku ke stravování. Tedy na děti v družině se to o prázdninách vztahuje také. Tábory jsou jiná věc: tam mohou být různé děti, z různých škol i obcí a tam to už neplatí. Tato stanoviska mám vydiskutované s různými odborníky, zabývajícími se školním stravováním, i řad krajských metodiček.
ivka67:26 10.03.2023
Takže z toho mi vyplývá, že když žák téže školy nechodí na obědy během školního roku, ale jenom do družiny, o prázdninách se může stravovat za dotované stravné? To nějak nechápu, když družina je zájmové vzdělávání, na které se během roku nevztahuje dotované stravování, tak o prázdninách může? § 119 řeší přece jenom to, že je školní jídelna otevřená i během prázdnin, může se vařit, ale není přítomnost ve škole během vyučování, tak snad za plnou cenu. To jsou ty slavné přílepky k zákonu, a pak jsou na to různé právní názory.
zdenouš19:49 11.03.2023
A ta nejednotnost panuje skoro ve všem,pokud by to bylo striktně dáno,tak bude po dohadech.
ivka65:32 17.03.2023
Ptala jsem se u nás na úřadě, družina může být v provozu celý rok i o prázdninách, k tomu je určena, stravování za plnou, tak jak jsem psala výše, není na to dotované stravné. I na družinu mohou vybírat. Příměstský tábor tam jdou náklady za provozovatelem tábora, ale pokud dětem na to někdo nepřispěje, hradí plnou výši nákladů za potravin. Na příměstský tábor mohou všechny děti, i ty, které nechodí do dané školy, pokud v provozu družina, tak je pro děti té které školy, leda že by měli vyhlášku, že v době prázdnin jede ta a ta družina pro všechny děti, aby byl ekonomický provoz.
Pavel Ludvík8:17 17.03.2023
Stanovisko zřizovatele je velmi cenné, ale byl bych velmi opatrný. Mám zkušenost, že zřizovatelé se často řídí vlastními zájmy a nehledí na školský zákon. Pokyny formulují podle místní situace a nedají se pak uplatnit v jiném městě. Zažil jsem i případy, kdy starosta rozhodl jasně proti ustanovení školského zákona.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi