Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Dětské skupiny

Červeně příspěvky za posledních dní
exitkaaa13:42 30.03.2023
Mám pár dotazů na dětské skupiny. Mají tam i děti, které dosáhnou ve školním roce jen 2 let. Můžeme jim oficiálně vařit podle vyhlášky 107? Dřív to byly tzv. jesličkové děti a tam se vařilo jinak. A druhá otázka. Nejsou zapsané pod MŠMT, ale pod ministerstvem práce a soc. věcí. Tzn. já budu chtít uhradit po skupině jak mzdovou tak věcnou režii? Máte někdo zkušenost a poradíte mi prosím? Předem moc děkuji.
ivka616:49 30.03.2023
Dětská skupina je pro nás jako cizí strávníci. Děti nejsou zapsané v rejstříku škol a školských zařízení. Mají samostatnou vyhlášku o spotr. koši a denním režimu, to najdete na webu pod MPSV. Smlouvu, kde všechno co budete potřebovat popíšete, úplata za plnou, té skupině asi na to přispívá její zřizovatel.
ivka616:53 30.03.2023
Dětská skupina je pro nás jako cizí strávníci. Děti nejsou zapsané v rejstříku škol a školských zařízení. Mají samostatnou vyhlášku o spotr. koši a denním režimu, to najdete na webu pod MPSV. Smlouvu, kde všechno co budete potřebovat popíšete, úplata za plnou, té skupině asi na to přispívá její zřizovatel. V oblasti hygieny je vyhláška č. 281/2014 Sb. nahrazena novou vyhláškou č. 350/2021 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů.https://www.jidelny.cz/show.aspx?id=2194
Pavel Ludvík10:38 31.03.2023
Podle mých zkušeností se dětské skupiny nevyznají v potravinách, v jejich evidenci a mají problém svůj spotřební koš vypočítat. Při rozhodování, od koho budou stravu odebírat, může hrát roli to, že školní jídelna SK umí, poradí jim, nebo jim ho vypočítá. Jenže DS ho mají jiný: sice stejné skupiny potravin, ale jiné normy, tolerance, přesnější pokyny k používání některých druhů potravin, příp. i výslovné zákazy. To může mít vliv i na přípravu stravy. Pokud vás DS osloví, tak bych doporučil se trochu s jejich SK seznámit, abyste věděli, do čeho jdete.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi