Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Vepřové, hovězí - náboženské důvody

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětZuzkaKo11:54 06.09.2023
Dobrý den, máte někdo zkušenost ve školce s dětmi, které z náboženských důvodů nesmí vepřové, hovězí? Jak toto řešíte? Nám jídlo dováží, tedy bychom mohli objednat jinou variantu jídla. Otázkou je jak by se na to tvářila případná kontrola, co spotřební koš atd.? Máme rodiče, kteří takovému dítěti chtějí jídlo vozit z domova. Což nejde, to by dle info co mám neprošlo přes hygienu. Co s tím? Díky
odpovědětzdenouš12:01 06.09.2023
U nás to bylo tak, že si matka vepřové odhlašela a pokud ne, tak děcko dostalo přílohu a polévku. Je to na domluvě.
odpovědětZuzkaKo12:07 06.09.2023
Měla jsem za to, že školka je povinna zajistit dle docházky svačinu, oběd případně odpolední svačinu. Tedy, že to dítěti poskytnout musíme, pokud přijde do školky. Pak odhlášení toto neřeší, leda by dítě do školky ten den vůbec nepřišlo. Samozřejmě jsme navrhli dát jen polévku a přílohu, ale na to maminka nechce slyšet. Plus mám další tři, kteří se zatím s námi navrhovanou variantou spokojili. A jeden nám přinesl potvrzení od lékaře, že toto maso z dietních důvodů nesmí a tím můžeme objednat jinou stravu, jakož dieta.
odpovědětivka65:47 07.09.2023
Ve vyhlášce o školním stravování máme možnost připravovat dietní stravu na základě potvrzení lékaře, jedná se o zdravotní důvod, náboženství nebo světonázor není prozatím brán jako povinnost poskytovat odlišnou stravu. Pokud je dítě přijato, školka v době přítomnosti zabezpečuje stravu. Je na domluvě s rodiči, já bych maso, které nejí nahradila drůbežím masem nebo rybou nebo jinou vhodnou bílkovinou na střídačkou vejcem, robi, tofu. Donášku vlastního jídla pouze z dietetických důvodů, to tu kterou nejsme schopni zabezpečit.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi