Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Pitný režim ve škole

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětrohlik9511:53 12.09.2023
Do dnešního dne jsem neřešila problém s pitným režimem ve škole. Dnes byl vznesen dotaz, zda bych ho nemohla vybírat přes jídelnu pitný režim. Jak to máte ošetřeno u Vás? Děkuji za Vaše názory
odpovědětkolotoč23:35 12.09.2023
Zdravím a jak si pitný režim představují? U nás v jídelně chtějí kohoutkovou vodu, vodu s citronem, neslazené čaje nebo hodně ředěné mošty /my tomu říkáme vymáchané ponožky/. Děti o to nestojí, ale máme základní školu a montessori to už o něčem vypovídá.
odpovědětDarja10:40 14.09.2023
Nevím jak jste velká škola, ale budete vybírat od každého žáka peníze a zajišťovat pitný režim a nebo máte na mysli z peněz ze stravování? To asi nebude správně. Pitný režim k obědu určitě.
odpovědětivka615:14 14.09.2023
Ke každému jídlu ve školním stravování je nápoj a je součástí fin. normativu na potraviny. V naší vyhlášce je pitný režim v MŠ, to znamená nápoje navíc během dne, které účtujete podle docházky dětem v rozpětí, které jste za potraviny vykalkulovaly a to v případě, že se na pitném režimu podílí jídelna. Někde mají i to, že děti pijí navíc pouze vodu. V ZŠ také, každý má svoji butelku, do které si natočí pitnou vodu z kohoutku nebo fontánky podle potřeby, nic neplatí. U oběda v rámci fin. limitu má nápoje na výběr, vodu s citronem, mátou, mírně sladký čaj nebo ovocný nápoj a mléko. Co vypije v jídelně, to vypije. Nenatáčí do butelky. Nápojové automaty jsme zrušili, byly drahé nápoje a bylo hodně plastového odpadu, tady si pití řeší každý sám za sebe (ZŠ, SŠ).
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi