Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma cukr volný ve spotřebním koši

Červeně příspěvky za posledních dní
ivka618:51 05.04.2023
Údajně se musí dodržovat minimálně 75% plnění cukru volného ve spotřebním koši. Je to prý ve vyhlášce, tak některá kontrola z ČSI na tom trvá. Slyším od hygieniček a na různých diskusních fórech, že se nemusí, že jsou sladké nápoje, že deti splácají sladké mimo školní jídelnu. Kde je pravda? Musí se dodržovat nebo nemusí, to bychom pak nemuseli dodržovat ani ryby, luštěniny, zeleninu, mléko, to taky sledují.
Pavel Ludvík7:12 06.04.2023
Je to skutečně tak, odborníci na výživu by rádi spotřebu cukru co nejvíce snížili, pracovníci ČŠI zase často trvají na dodržení rozmezí 75-100%. Nejasně formulované rozmezí spotřeby cukru ve vyhlášce MŠMT upřesňuje na své stránce https://www.msmt.cz/vzdelavani/stanoviska-msmt-ke-skolnimu-stravovani pod nadpisem Stanovisko MSMT ke spořebě tuků a cukrů. To, že by normu cukru bylo možné bez problémů snížit, dokumentuje fakt, že dětské skupiny mají ve svém spotřebním koši normu cukru poloviční, a přitom jde jen o trochu méně staré děti než jsou ve školkách.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi