Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Uklid versus výdej

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětBoubel9:10 9.11.2019

Dobrý den. Mam pracovní dobu na 6,5 hodiny s tim ze moje pracovní doba je podmíněna na dvě pracovní smlouvy, jedna na pripravu a vydej jídla, druhá na uklid. Cca 4.5hodiny u jídla 2 hodiny úklid.Takže k dotazu,výdej obědu mi začíná v 11 a konci v 11:45, při této době bych měla, jak vydávat, tak umývat stoly, zvratky(pracuji v mateřince) a aby to nebylo málo jelikož mám jidelnu o 27 židličkach, chodí mi nejpve jedna trida, poté druhá. Takže vše se uklizim a stirám, jak pri svačinach, tak obědech na dvakrát. Podotýkám, že poněkolikáté si opravňuji nárokovat podepsanou pracovní náplň k nahlédnutí a není ochota mi ji ukázat, jelikož jak se domnívám, nebude v ní zahrnuta jidelna kterou dělám a je to k smichu, protože mi paní uklízečka dobrovolně smyvá nádobí během vydeje. Pohár přetekl, když mi bylo nařízeno, že musím položit vydavaný knedlík a jit okamžitě setřít omáčku ze země a pak se vratit k vydeji. Zdá se vám to v pořádku?

Boubel10:22 9.11.2019
Podotykam, že jsem v kuchyni sama, mám na starosti úklid a zprávu prilehlého skladu, zásobování si obstarávám sama ve svém volnu a za svůj benzín, šéfové jen dokládám účtenky. A dokonce jsem to dotáhla tak daleko, že pri mé pracovní době od sedmi ráno, jsem schopna připravit svačinu pro obě třídy na půl 7:30,protože musím a bylo mi to nařízeno a jednu svacinovou třídu vynáším a snažím do druhého patra aby se dvoletaci moc nezatežovali. Toť dodatek, aby opravdu nedošlo k mylce, že jsem neochtná a neudělajíci osoba.
marcik118:55 11.11.2019
To co píšete je jednoznačné porušování HACCP. Už je divné to,že máte 2 pracovní smlouvy. Nemůžete zároveň dělat přípravu a výdej jídla a při tom dělat úklid a už vůbec ne zvratků!!!. To je křížení práce čisté a špinavé, notabene byste se měla správně po každé špinavé činnosti převléct.Můžete maximálně uvařit,vydat a pak teprve 2 hodiny umývat nádobí a uklízet. Nicméně pracovní smlouvu jste měla určitě podepisovat a kopii byste měla mít u sebe. Takže trvejte na jejím vydání. Kdo vám v průběhu výdeje nařizuje jít vytřít? Je tam uklízečka, která myje nádobí, takže ta supluje pomocnou pracovnici a ona to má jít setřít. Nezbývá vám nic, než zkonzultovat váš pracovní postup s paní hygieničku.
Boubel16:21 14.11.2019
Dekuji za ujasnení. Ano, na smývaní nádobí mám uklizečku,která to ale nemá v pracovní náplní(o to tu jde) vlastně dělá něco co nemusí a jak mi předhazuje, dělá moji práci a nejen u oběda, ale i ráno, kdy chystsm svačiny a odmitla jsem poklízet nádobí od odpoledních svačin. V jídelně pokud spadne sklenička a ta spadla, mě bylo řečeno, že to musím okamžitě jit poklidit. Prostě musím!! Pracovní smlouvu mám, jentu náplň ne. Bude to zajímavá náplň, jelikož nechápu pokud obstarávám výdej do 12(vydávám posleni přídavek) mam 1,5 na doklizeni kuchyně, bleskové smytí jidelny a svačinu musím vyčarovat v rekordním čase. Jsem superman.
Boubel16:32 14.11.2019
Podotýkám,že řeším žabomyší válku a pokud mi někdo řekne, že můžu být ráda, že mi to nádobí dělá, ač to nemá v pracovní náplní,tak pardón, to je na dostání na držku. Taky se prý mám uklidnit, jelikož paní uklízečka je stará a mám být ohleduplnejší, protože jednou nevím, jak na tom budu jednou já. Když to shrnu, jelikož je p. uklízečka v důchodu, je veškerá hygienická legislativa podřízena věku a basta.
Zalka6:19 15.11.2019
Trvejte na tom, že se musí odlišit práce čistá a špinavá. Zároveň nejde dělat práci, která vyžaduje maximální čistotu a úklid. (křížení a kontaminace potravin, stravy) Toto musí probíhat přinejmenším časově odděleně (pokud dělá 1 osoba), tedy nejprve vydat, pak uklízet. Ten úklid by měl být spíš práce uklízečky a vaše by pak mělo být nádobí po výdeji. Dvě smlouvy být mohou, ale každá musí být na jinou činnost, tedy kuchařka a uklízečka.
marcik118:51 15.11.2019
Jste si jista, že ta vaše uklízečka to mytí nádobí nemá v náplni práce, potažmo i v úvazku? Se mi nezdá, že by vám dobrovolně každý den vypomáhala a ještě u toho remcala. Že je stará , to ji vůbec neomlouvá. Pokud pracuje a chce pracovat, tak si musí své povinnosti plně plnit. Mám pocit, že vás tam trošku ,,lakují". Jděte za svým nadřízeným a chtějte vidět svou náplň práce a rovněž se přeptejte na tu uklízečku. Možná vám odčerpává část úvazku a ani o tom nevíte. V případě, že nepochodíte, oznamte nadřízenému, že voláte hygienu a ona posoudí, zda je to v pořádku. Pokud nepracujete v soukromém sektoru, tak věřte, že ve státním sektoru si toto žádný ředitel nevezme na triko. Vůbec se nebojte, že by vás propustili, na tu vaši dřinu za almužnu v dnešní době zástupy zájemců opravdu nestojí :-))))
Tonička15:25 15.11.2019
Dobrý den, na ty nákupy at Vám alespon proplatí cestovné.
Boubel17:22 18.11.2019
Mám dvě smlouvy, jednu na 4 hodky práce v kuchyni a druhou na 2 uklidu.Zda mám přestávku, to se nikdy nedozvím, budu po třetí apelovat na předložení pracovní náplně. Opravdu netuším, jak to msm stanoveno, ale sami vime, ze uklid kuchyně, prilehleho prostoru, rampy, lednic a skladu pokryje v poho dvě hodinky i v mé mini kuchyni. Nezdá se mi ta jídelna, prostě i když nevařím, není možno to stihat, do toho mám v náplní nakup surovin na přípravu svačin a nakupuji opravdu před pracovní dobou, která mi zaciná v 7:00 a v 8:00 už by měla byt svačina zkomletovaná.To nelze stíhat, pokud obchod otvírá v 7:00 a já pokud budu fretkovat, to i s cestou do pul hodinky stihnu tam a zpět. Jo jo, nakupuji chléb u nás ve vesnici a hezky si to spolu stradujem busem. A pak se nevztekejte..Byla jsem naprosto v klidu, když mi paní učitelka poslala seznam na nákup na její třídní heloween, 2 velke oranžové limo, dvě minerálky a ještě se madam dotklo, že jsem vyvolala scénu..sranda ne?
Pepča12:59 25.11.2019
To je vtip, ne? Nakupovat učitelce, to jistě nemáte v náplni práce. S tím nákupem, vím, že je to nereálné, ale proplácí vám cesťák? (taky nakupuji, ale nemám takovou pakárnu jak vy, ale může to být argument, měla by jste to stíhat ve vaší pracovní době). K přestávce- když máte 2 smlouvy, tak mít přestávku nemusíte.
marcik118:35 26.11.2019
Aha, tak v tom tví podstata věci! Bylo mi divné, proč má paní dvě smlouvy. Takže jedním člověkem zamáznout dvě pracovní pozice a ještě bez přestávky?! No comment.
Boubel21:04 26.11.2019
Přesně, zamáznout. 4 hodiny v kuchyni 2 uklid. Momentálně jsem kontaktovala byvalou účetní a hospodářku z jiné skoly. Přestávka je nejdrive po 4 hodinách, takže v globálu mi v tu dobu konci 4 hodinovka, pak 2 hodiny, se divím, že mi nepridali další pul hodinu, to bych jim panečku udělala práce. A přestávku mít nepotřebuji, jedu od sedmi ráno a opravdu se při vydeji a uklidu najíte mezi talíři, kostetem a hadrem jako pes. Má se za to, že po 6 hodinách si zamestnanec určí, zda se nají a odpočine si ns pracovišti v klidu po pracovní době, či se sebere a jde domů.
nenad9:48 19.11.2019
Nemám slov... Je mi z toho zle... Držte se...?
Tonicka19:11 22.11.2019
No, je mi Vas lito. Na ty svaci to kupujete vse sama,nic vam nezavazi? My jsme take mensi skolka ale mame na vse dodavatele
Boubel21:52 26.11.2019
Zeleninu mi závaží, nějaké ti čaje a kaše. Jinak jsem byla donedávna ve 3tř, mám hmotnou za sklad, manipuluji s hotovosti. No, dali mi 4tř a důvod proč nemůžu mít pátou je... Nevaříte...taky peču o své vůli v pekárně chléb, veku bulky a dělám k dovazenemu obědu zel.saláty, ale s tím končím. Jelikož jsem hrozná a pomlouvam, ale opravdu mi vadí obkroužení tvarohu v míse prstem, neustálá kontrola, co a jak dělám. Kolik toho nskupuji, proč nesladim čaj, fakt mi vadí smejdeni a otvírání skříněk v kychyni a to ze mi zkoumá nefunkční zámek na mé osobní skříňce je vrchol, to je tabu.
Boubel22:03 26.11.2019
Damy, jak by se vám líbilo, kdyby vám brigádnik kupoval na jídelní stoly bez vašeho souhlasu ubrus. Njn, ona se přeci jen snaží a je pěknej, tak co řeším, že?.Desně se mi líbí, když ten dement prijde a řekne,že bychom mohli upéct strůdl, říká mi, ale řeč je o mě... Ale pak by se nažrala. Nic není nad skutečnost, že mi přinese na lístečku, jaké odpadové sáčky ji mám do provozu zajistit. Nechce ji? Od ledna je volná a plně k dispizici a ani kafe nepije.
Eva211:01 27.11.2019
Milá Boubel, chtěla bych vás upozornit, že pracujete ve školství a podle toho by měly vypadat vaše příspěvky.Pracuji jako vedoucí strav. v mš. To co tady popisujete jako katastrofálně nezvladatelné dělá hodně lidí normálně a s úsměvem. Pracovní dobu máte normální k tomu, že nevaříte a spočítala jsem si, že musíte v pohodě stíhat i ve ztížených podmínkách.Ranní svačina v mš nebývá normálně v 7,30, ale v 8,30 obědy se běžně vydávají v 11,30 - tohle je všude stejné.Při nástupu do práce v 7 přípravu svačin pohodlně stihnete i s expedicí na 2 třídy, přestávka vám vychází na dobu 11 - 11,30 a i ta se dá přizpůsobit. Zásobování vám zajistí dodavatelé a chleba si pečete.Podle mne hledáte problémy a hlavně si je vytváříte naprosto zbytečně.Je přece úplně jedno KDO koupí ubrus, ale je důležité, že je nový,hezký a děti mají útulné prostředí.Dovolím si vám dát malou radu : pokud chcete zůstat v mš, usmívejte se a nevytvářejte si kolem sebe prostředí s žabomyší válkou - nebo si hledejte práci jinde
Boubel14:05 27.11.2019
Paní Evo, tak ještě jednou. Dnes jsem konečně dostala pracovní náplně. Na kuchařku od 7,00 do 9,oo a od 11:00 - 13:00 kde mám přímo psáno v ranních hodinách nakoupit, takže to máme půl hodiny nákup a je 7:30,poté rychle nacházet cca 50 hrnečku, tácku, utřit stolky, vymýt čajovar a máme 8,00, fajn do půl deváté stíhám,přijde 25 děti, ty se musí nasvačit v 8:45 prijde dalších 25 do jidelny.Stolky v tu chvilku nesmim stírat, jelikož do 9:00 jsem kuchařka, dětičky se teda nenapapají do 9,00 a to si představte, že mám to nádobí vlozit všechno do myčky, jenže v devět mi padla, končím dvouhodinovku v kuchyni a jsem tzv. mimo práci, jelikož od 9:30-11:00 jsem uklízečka a pokračují v tom od 13:00-13:30.Takže si tam šikovně zakomponovalo půl hodiny. Mezitím mi myčka domyje, ale ja do kuchyně nesmím, až v 11:00 jenže oběd dováží o 10:30 a ja bych měla čekat do jedenácti, rychle se opět převleknout a pripravit ovoce, nápoje, talíře, režony, změřit teploty.. Stále vnímáte?
Boubel14:19 27.11.2019
Pak prijde 25 děti na oběd a dvouleté a nevěřila by jste oni jedí pul hodiny a máme 12:00,do toho stoly, odnést a přinést talíře, skleničky, uklidit rozbité atd.Stále se orientujete, paní Evo? Další skupina 25 děti to má do 12:30, pak uklizim a smývám nádobí, jelikož, nebude tomu věřit,musim udělat odpolední svačiny,jo cca 15 minut. Padla jedna hodina, lampa ještě svítila a já jsem uklízečka a musim za 30 minut poklidit jidelnu,přijmový prostor, připravnu,sporák, umyvadla a všechny odpadky.Za 30 MINUT.
Boubel14:33 27.11.2019
Ještě jsem zapoměla mezi desatou a jedenactou vytáhnout nadobi z myčky po první svače. A opravdu mi nikdo nezavaží, bohužel. Moje pracovni doba je 6 hodin, jo 6 hodin a vy jste se dopočítala, že se vlastně flákám.Mě spíše prijde, že by meli pracovní dobu připočítat vám, pokud stiháte pročítat diskuze a ještě na ně odepisovat... Jo jo, já zapoměla, určo jste měla pracovní přestávku a místo oběda jste se rozhodla, že budete připočítávat.
Boubel14:40 27.11.2019
A milá paní Evo, pokud vám přijde v pořádku nařízení, že křízit čistou a spinavou práci je v pořádku, tak to přednese při návštěvě hygieny, paní bude nadšená, že vaše kuchařky pri výdeji starají nejen stoly.A opravdu se nenechám sikanovat starou bábou a brát na ni ohledy.
moderátor15:12 27.11.2019
Vážená paní, sice chápu Vaše rozhořčení, pokud ale chcete přispívat do diskuze na našich stránkách, chovejte se podle pravidel slušné diskuze nebo budou Vaše příspěvky vymazány. Děkuji.
Moderátor15:02 27.11.2019
Příspěvek byl odstraněn z důvodu porušení pravidel diskuse.
Boubel15:45 27.11.2019
O. K. pravidla jsem nečetla přiznávám a to koště vražedné tam bylo moc. Ale pokud jde o zbytek, myslím, že bylo potřeba objasnit okolnosti a pokud mě někdo uráží titulem titulem Milá Boubel, vykazuje mě do patřičných mezí ohledně změny zaměstnání, je to stejné jednání na které poukazujete,tedy neslušné a neuctivé.
Janca18:08 27.11.2019
Dobrý den. Rada je jen jedna buď se přizpůsobit nebo odejděte. pokud se nedá domluvit tak jen odchod. Pracuji také ve školce mám mnohem víc děti a dospělých musíme si také uklízet kuchyň a prostory u kuchyně i kuchyňky na třídách k tomu vařit. Ale zvládnout se to dá.
Boubel19:16 27.11.2019
Dělám co můžu a přizpůsobila jsem se dnes poprvé své pracovní náplni. Nepekla jsem, nakoupila krajený chléb, nasypala instantní čaj. K obědu jsem salát nedělala, místo toho jsem si připravila odpolední sváču. Nerozlévala jsem pití do hrnečku a skleniček,nekrmovala děti. Pravda je, že jsem si to tak nastavila a diky tomu přicházela o drahocenný čas.
rohlik20:19 27.11.2019
Mám také dvě pracovní smlouvy a nejsem sama,jsem vedoucí a zároveň pomocná síla.Vždy dělám to,co je potřeba a co hoří, neřeším,co je přesně napsáno v pracovní smlouvě.Prosim,abyste si v klidu přečetla příspěvky,kdy nám v některém píšete, že musíte mít svačinu v 7.30, o několik příspěvků dál je to jinak.Pokud jste opravdu tak nespokojená,tak odejděte a uvidíte,jestli to třeba někdo nezvládne lépe a třeba i rád.Přeji Vám hezký den
Boubel21:13 27.11.2019
Svačinu dělám po dobu lyžařského výcviku,divadelních vystoupeních, děti chodí několik měsíců ut a ct cvičit, chodí na plavání po dobu nekolika týdnu, výlety a různé akce, závislé na spojení a chtějí svačinu na 7:30 a není to ojedinělé. Nechápu, asi jsem jediná, co to takhle má. Ty akce, mi taky zkomplikují vydej, tudíž se vrátí na 12, kdy mám mít teoreticky, už po vydeji. Ráno se dobrovolně mimo pracovní dobu ženete do obchodu pokud je to potřeba? Zůstávate v práci sem tam půlhodinu navíc pokud, je to potřeba? Nekolik let, jsem do práce chodila i o hodinu dříve, jelikož to bylo potřeba.Tak jo, pardón, že už nechci.
Boubel21:21 27.11.2019
Prosim moderátora o vymazání mnou založené diskuze,jelikož opravdu nemůžu uvěřit, že nedodržování pracovní náplně a pracovní doby je naprosto v pořádku. Dámi, ja si raději ráno pospim o deset minut déle a rozhodně si místo práce přes čas sednu ke kávě a popovídam s ditetem, to je pro mě priorita, ne pracovat zadarmo.
Boubel21:37 27.11.2019
A teď mě napadlo, že by bylo fajn, kdyby i můj manžel dělal pár hodin týdně pro firmu zadarmo, pokud to bude potřeba.Místo sumičky za měsíční přesčas, bychom žili s pocitem, že to bylo potřeba.
rohlik8:40 28.11.2019
Co vlastně tedy teď chcete? Pokud to děláte několik let a nevadilo Vám to, tak nechápu, co stále řešíte? Chcete prodloužit pracovní dobu? Chcete více peněz? Nevaříte pouze stravu vydáváte, připravujete svačinky. Znám školky, kde je leta jedna kuchařka na 50 dětí, chodí na nákup a dokonce vaří a stíhá. Prostě Váš uvazek je takový jaký je, snad nechcete další pracovní sílu, kde by jste na ni chtěla vzít peníze. Přeji Vám hezký den
Eva29:00 28.11.2019
Paní Boubel, mrzí mě, že jste v práci nespokojená.Stále si ale trvám na tom,že nejste žádnou výjimkou a že děláte práci jako děvčata v jiných školách.Pokud máte pocit,že je vaše práce znevažována a podhodnocena, uvažujte o změně.Práce je kolem nás všude dost a určitě si vyberete místo,kde budete spokojená.Nemá smysl psát do diskuze stížnosti, to vám práci neusnadní.Práce ve školství je trochu specifická a lidé jí dělají buď rádi, nebo po čase odejdou.Vážím si všech vytrvalců ve školství,všech kteří problémy zvládnou řešit s úsměvem nebo bez něj.Přeji vám hodně zdaru.
Boubel18:23 28.11.2019
Zdravím vás paní Evo. Nikdy jsem netvrdila, že jsem výjimkou,tato predstava patří méně intelektuální jedincům. Včera a dnes jsem si po 10 letech v tomto zaměstnání vyhodnotila prioriti, ukončila jakékoliv nadlimitní práce a musím s vámi souhlasit. Práce mi vychází v pohodě, dokonce mám i časovou prodlevu, což dříve s mou aktivitou nebylo samozřejmostí. Zřejmě budete ráda, když vás potěším, že ač to napoprvé neklaplo a já i vy se zamyslela(výpočet) jste tu jediná vedoucí jidelny, která má úroveň hodnou své funkce a jste dle stylu konverzace zvážit pro a proti a tak to má na vaši pozici vypadat. Hysterky tipu, že je normální, honit podřízené a ještě jim vykládat o tom, že je pracovat navíc a zadarmo vlastně v pořádku na tuto pozici nepatří. Hezký večer.
Boubel9:29 28.11.2019
Rohliku, já mám za sebou 25 let v školských zařízeních. Taky jsem vařila a chodila na nákup. pro 50dętí a 10 dospěláku, cca 6 let pro 70 děti a dospělé a sama. .Ale měla jsem štěstí na vedoucí, která dbala na dodržování hygieny a rozhodně se postarala o hladký provoz v kuchyni,pokud funguje vedení, tak funguje všechno.Tady to fungovalo x let, nikdo neremcal a dělal co se řeklo. Njn ono je to těžký, když dostanu instrukce, že mám já provozní zaměstnanec vysvětlovat s posvěcením vedoucí, co jak má kdo dělat. Takže na druhou stranu z toho vyplynulo, že já ji řídím praci jí a to byl ten průser. Takže chci aby opravdu každý dělal svou práci a vedení aby fungovalo tak jak má. Smarjá, jak vám mám vysvětlit, že jsem dělala i mimo pracovní dobu, no protože jsem byla svobodná a bylo mi to jedno. Funguje to tak i ve zdravotnictví, svobodný ma více přesčasu, nemusí organizovat školu, skolku. Takže se divím, že se mám divit.
rohlik10:20 28.11.2019
Myslím, že tato diskuse nemá pro nikoho žádný přínos, proto Vám doporučuji. Neřešte neřešitelné, nikdo není nenahraditelný a pokud si myslíte, že jste nějakým způsebem nedoceněná, tak odejděte. Hezký den
lenka211:48 28.11.2019
Na Informačním portálu školního stravování by se měly řešit jiné problémy a názory pracovnic školních jídelen a ne to co neustále píše Boubel. Přeji hezký den.
Boubel16:28 28.11.2019
Tak v tom případě pořádně nechápu, proč to zrovna vy řešíte. Nemohla jsem tušit, že vy chcete řešit jiné problémy. Moderatore, podruhé prosim, blokni to.
Boubel16:14 28.11.2019
Rohliku, vy nedáte pokoj. Doporučuje se akorat pošta a pizza.
zde14:12 28.11.2019
No to se nám ta diskuse trochu zvrtla.Paní jenom vyjádřila svou nespokojenost,i když kapku jadrně a takhle to dopadlo.Jak je vidět ne všude jsou pracovní vztahy ideální.Tak pevné nervy a vydržať.
Boubel16:49 28.11.2019
Souhlasím. Dnes jsem proto ani v práci nevyjadřila svůj nazor, aby se to nesesralo a já nemusela dělat ještě za uklizečku, kterou bych nervově odrovnala.Při představě, že bych musela jít ještě po své prací uklizet a nekoukat na to, zda je to, či není moje práce, ale musí se dělat, jelikož je to potřeba, bych tam musela prespávat:)
Janca18:37 28.11.2019
Tak proč když jste tak nespokojená prostě neodejdete. Třeba to vezme někdo koho to bude bavit. Tahle práce se nemůže dělat pro peníze ale jak říkáme pro lásku k dětem. Když vám maličký řekne této bylo to moc dobře přidáš mě tak to zahřeje u srdce. Vše jde stranou.
Janca18:41 28.11.2019
Tak proč když jste tak nespokojená prostě neodejdete. Třeba to vezme někdo koho to bude bavit. Tahle práce se nemůže dělat pro peníze ale jak říkáme pro lásku k dětem. Když vám maličký řekne teto bylo to moc dobré přidáš mě tak to zahřeje u srdce. Vše jde stranou. Oprava.
Boubel21:21 28.11.2019
Moderator se mi chce pomstít a neblokne a neblokne, protože tuší, že mi to nedá a budu reagovat i na váš příspěvek paní Jančo. O zahřívání láskou toho vím hodně. Trpím totiž láskou k svému partnerovi, ale i když se zahříváme, co to dá, hlavně v zimním období, musím to plynové topení zapnout a zaplatit. Takže, chodím do práce pro peníze. Jak to máte vy, je mi srdečně jedno. Ale asi to mám špatně nastavené, víte měla jsem otřes mozku, hospitalizace tři dny, takže od té doby jsem trochu mimo realitu. U vás to ale musela být pořádná šlupka. Kolik? 14 dni?
DISKUSE V TOMTO TÉMATU BYLA ZASTAVENA
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi