Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Uklid versus výdej

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětBoubel9:10 9.11.2019
Dobrý den. Mam pracovní dobu na 6,5 hodiny s tim ze moje pracovní doba je podmíněna na dvě pracovní smlouvy, jedna na pripravu a vydej jídla, druhá na uklid. Cca 4.5hodiny u jídla 2 hodiny úklid.Takže k dotazu,výdej obědu mi začíná v 11 a konci v 11:45, při této době bych měla, jak vydávat, tak umývat stoly, zvratky(pracuji v mateřince) a aby to nebylo málo jelikož mám jidelnu o 27 židličkach, chodí mi nejpve jedna trida, poté druhá. Takže vše se uklizim a stirám, jak pri svačinach, tak obědech na dvakrát. Podotýkám, že poněkolikáté si opravňuji nárokovat podepsanou pracovní náplň k nahlédnutí a není ochota mi ji ukázat, jelikož jak se domnívám, nebude v ní zahrnuta jidelna kterou dělám a je to k smichu, protože mi paní uklízečka dobrovolně smyvá nádobí během vydeje. Pohár přetekl, když mi bylo nařízeno, že musím položit vydavaný knedlík a jit okamžitě setřít omáčku ze země a pak se vratit k vydeji. Zdá se vám to v pořádku?
odpovědětBoubel10:22 9.11.2019
Podotykam, že jsem v kuchyni sama, mám na starosti úklid a zprávu prilehlého skladu, zásobování si obstarávám sama ve svém volnu a za svůj benzín, šéfové jen dokládám účtenky. A dokonce jsem to dotáhla tak daleko, že pri mé pracovní době od sedmi ráno, jsem schopna připravit svačinu pro obě třídy na půl 7:30,protože musím a bylo mi to nařízeno a jednu svacinovou třídu vynáším a snažím do druhého patra aby se dvoletaci moc nezatežovali. Toť dodatek, aby opravdu nedošlo k mylce, že jsem neochtná a neudělajíci osoba.
odpovědětmarcik118:55 11.11.2019
To co píšete je jednoznačné porušování HACCP. Už je divné to,že máte 2 pracovní smlouvy. Nemůžete zároveň dělat přípravu a výdej jídla a při tom dělat úklid a už vůbec ne zvratků!!!. To je křížení práce čisté a špinavé, notabene byste se měla správně po každé špinavé činnosti převléct.Můžete maximálně uvařit,vydat a pak teprve 2 hodiny umývat nádobí a uklízet. Nicméně pracovní smlouvu jste měla určitě podepisovat a kopii byste měla mít u sebe. Takže trvejte na jejím vydání. Kdo vám v průběhu výdeje nařizuje jít vytřít? Je tam uklízečka, která myje nádobí, takže ta supluje pomocnou pracovnici a ona to má jít setřít. Nezbývá vám nic, než zkonzultovat váš pracovní postup s paní hygieničku.
odpovědětBoubel16:21 14.11.2019
Dekuji za ujasnení. Ano, na smývaní nádobí mám uklizečku,která to ale nemá v pracovní náplní(o to tu jde) vlastně dělá něco co nemusí a jak mi předhazuje, dělá moji práci a nejen u oběda, ale i ráno, kdy chystsm svačiny a odmitla jsem poklízet nádobí od odpoledních svačin. V jídelně pokud spadne sklenička a ta spadla, mě bylo řečeno, že to musím okamžitě jit poklidit. Prostě musím!! Pracovní smlouvu mám, jentu náplň ne. Bude to zajímavá náplň, jelikož nechápu pokud obstarávám výdej do 12(vydávám posleni přídavek) mam 1,5 na doklizeni kuchyně, bleskové smytí jidelny a svačinu musím vyčarovat v rekordním čase. Jsem superman.
odpovědětBoubel16:32 14.11.2019
Podotýkám,že řeším žabomyší válku a pokud mi někdo řekne, že můžu být ráda, že mi to nádobí dělá, ač to nemá v pracovní náplní,tak pardón, to je na dostání na držku. Taky se prý mám uklidnit, jelikož paní uklízečka je stará a mám být ohleduplnejší, protože jednou nevím, jak na tom budu jednou já. Když to shrnu, jelikož je p. uklízečka v důchodu, je veškerá hygienická legislativa podřízena věku a basta.
odpovědětZalka6:19 15.11.2019
Trvejte na tom, že se musí odlišit práce čistá a špinavá. Zároveň nejde dělat práci, která vyžaduje maximální čistotu a úklid. (křížení a kontaminace potravin, stravy) Toto musí probíhat přinejmenším časově odděleně (pokud dělá 1 osoba), tedy nejprve vydat, pak uklízet. Ten úklid by měl být spíš práce uklízečky a vaše by pak mělo být nádobí po výdeji. Dvě smlouvy být mohou, ale každá musí být na jinou činnost, tedy kuchařka a uklízečka.
odpovědětmarcik118:51 15.11.2019
Jste si jista, že ta vaše uklízečka to mytí nádobí nemá v náplni práce, potažmo i v úvazku? Se mi nezdá, že by vám dobrovolně každý den vypomáhala a ještě u toho remcala. Že je stará , to ji vůbec neomlouvá. Pokud pracuje a chce pracovat, tak si musí své povinnosti plně plnit. Mám pocit, že vás tam trošku ,,lakují". Jděte za svým nadřízeným a chtějte vidět svou náplň práce a rovněž se přeptejte na tu uklízečku. Možná vám odčerpává část úvazku a ani o tom nevíte. V případě, že nepochodíte, oznamte nadřízenému, že voláte hygienu a ona posoudí, zda je to v pořádku. Pokud nepracujete v soukromém sektoru, tak věřte, že ve státním sektoru si toto žádný ředitel nevezme na triko. Vůbec se nebojte, že by vás propustili, na tu vaši dřinu za almužnu v dnešní době zástupy zájemců opravdu nestojí :-))))
odpovědětTonička15:25 15.11.2019
Dobrý den, na ty nákupy at Vám alespon proplatí cestovné.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi