Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Výdej po opatření MŠMT

Červeně příspěvky za posledních dní
odpověděteivlis13:18 6.9.2020
Chci se zeptat, jak zvládáte výdej bez samoobsluhy strávníků?? Máte nějaký dobrý tipy, co to usnadní? U nás docela problém, nestíhá se a to jsme na dva výdeje dostaly posilu. Chtěla jsem, aby si aspoň pití děti nalévaly samy, ale bylo mi to hygienou zamítnuto (v rozporu s opatřením). Máme tři výdeje s tím, že první výdej relativně v pohodě (asi 80 strávníků), druhý a třetí výdej každý cca 200 strávníků. Děkuji za jakýkoliv tip.Chci se zeptat, jak zvládáte výdej bez samoobsluhy strávníků?? Máte nějaký dobrý tipy, co to usnadní? U nás docela problém, nestíhá se a to jsme na dva výdeje dostaly posilu. Chtěla jsem, aby si aspoň pití děti nalévaly samy, ale bylo mi to hygienou zamítnuto (v rozporu s opatřením). Máme tři výdeje s tím, že první výdej relativně v pohodě (asi 80 strávníků), druhý a třetí výdej každý cca 200 strávníků. Děkuji za jakýkoliv tip.
odpovědětNaďa15:48 6.9.2020
Opatřila jsem do jídelny vířič nápojů ( cena cca 16 000,- Kč) s naléváním tzv. PUSH, pod který si sami strávníci umístí pouze sklenici (přitlačí) a nápoj je jim nalit. Ovšem s tím, že jsem musela nad vířič napsat upozornění, že při opětovném nalití nápoje musí být použita opět čistá sklenice. Rukou se ničeho nedotýkají, tudíž jsem v tom neviděla problém, abych tento tip pro usnadnění obsluhy navrhla řediteli, který mi koupi vířiče schválil. Ještě před tím jsem kontaktovala písemně přímo MŠMT, zda tento výdej nápojů spolu s upozorněním je možný. Bylo mi z MŠMT písemně zodpovězeno, že ano.
odpovědětCo? Vid!21:10 6.9.2020
"Vířič" máme, ale odstavili jsme ho z provozu. Děti nápisy a upozornění nečtou a do ocumlané sklenky si budou nalévat znovu. Nové děti často princip neznají, a otlapkávají výpusti vířiče. U nás ředitel zakázal. MŠMT vám musí napsat, že výdej nápojů je přes vířič možný, protože ho nikdy nezakázali. Ale většinu věcí na výdeji jen DOPORUČILI omezit. Děti se válí po parapetech v jídelně, na ten sáhnou stovky dětí jedno za druhým a pak si nesmí vzít z tácu jablka :) Tak veselé září.
odpovědětMíma10:17 18.9.2020
U nás pomáhají pití nalévat asistenti.
odpovědětmajka119:41 6.9.2020
problém je v tom, že v jídelně je najednou více skupin dětí (u nás aspoň 8) a ty by se u vířiče potkávaly. Naléváme do skleniček
odpovědětmajka119:41 6.9.2020
problém je v tom, že v jídelně je najednou více skupin dětí (u nás aspoň 8) a ty by se u vířiče potkávaly. Naléváme do skleniček
odpovědětzdenouš20:02 6.9.2020
To máte dobrého ředitele,že vám dal posilu na výdej.U nás je to pěkný mazec.Ten, kdo tohle vymyslel, ve výdejně v životě nebyl a nejspíš to s lidmi pracujícími v jídelnách nekonzultoval.Doufám ,že zvítězí zdraví rozum a tento stav nebude trvat celý rok.Přeji všem hodně sil a pevné nervy.
odpovědětNaďa20:51 6.9.2020
Majka1 - A u skleniček, které naléváte se ty skupiny nepotkávají?
odpovědětmajka119:12 13.9.2020
ne, jednotlivé skupiny chodí postupně a po vyzvednutí stravy a nápoje si sedají společně podle počtu dětí ve skupině. Nádobí odevzdávají až dojí celá skupina a u okénka již není nikdo z jiné skupiny. Pak společně odcházejí
odpovědětRadkaa22:54 6.9.2020
V MŠ jsem také zrušila samoobslužný pitný režim, dětem nalije nápoj učitelka nebo kuchařka v 9,30 při ovocné svačince (kdo má žízeň mimo tuto dobu, tak samozřejmě dostane individuálně), ovoce jim dáváme na tácky na stolečky, příbory rozdáváme a když je vidíte při hraní na koberci, olizují hračky... Tak si také myslím, že jsou tato opatření zbytečná.
odpovědětlenek113:05 8.9.2020
Dobrý den, balíte příbory do ubrousku? Spočítala jsem, že za měsíc spotřebujeme 60 ks ubrousků po 100 kusech. S balením nestíháme. Musí se příbory balit? Podle mne nemusí.
odpovědětmajdan13:14 8.9.2020
Nemusí se balit, pokud je rozdáváte rovnou strávníkovi do ruky. Nevím co je lepší, buď vám chybí pracovnice dopoledne při balení příborů nebo při výdeji (kdy je rozdáváme).
odpovědětKačkaaa14:08 8.9.2020
My příbory dáváme děckám přímo do ruky a pití naléváme do skleniček. Je to u výdeje maraton, ale zvládáme. Nemůžeme si dovolit zrušit dvojky, protože by nám zas město krouhlo počet zaměstnanců. Jednoznačně by klesl počet obědů.
odpovědětDianka20:52 8.9.2020
Vždyť to není přeci nikde přikázáno! ? Ani balit, ani dávat jednotlivě.
odpověděttristanka6:59 9.9.2020
Máme jen bezdotykové pití, jinak se řídíme jen doporučením, tedy si to děti berou sami, příbory atd. Hygiena třídy zavírá i při jednom případu, takže co zachráníme!! Svět se zbláznil..nevím, jestli budu zítra vařit, zavřít to mohou kdykoliv, to mě asi děsí nejvíc..
odpovědětEli22:02 9.9.2020
Používáme selský rozum . 1. Vaříme 1 jídlo 2. Na tac dáme ubrousek a na něj příbor 3. Nápoj rozlejeme na tac do skleniček , děti berou sami 4. Malým dětem pomohou učitelky , asistentky a družinářky 5. Zitra všichni v rouškách
odpovědětpavcon9:11 10.9.2020
Na výdejně pro 550 strávníků je 5 pracovnic,expedice je rozvrhnuta do časového limitu 11:15-14,vše musime zvládnout sami,nalévaní polévky do misek,výdej příboru každemu na tácek,hl.jidlo,pitný režim je i tři druhy v jeden den+ salát nebo ovoce(tyčinka),jedna pracovnice utirá tácky+myčka na černé nádobí,další kompletuje použité nádobí do myčky,druhá vytahuje a doplňuje čisté na výdej,výdejna cc 150m2 rozložena do tří pracovních useků.Do toho všeho zmatku dietáři,ohřev jidla v mikrovné troubě,vážení porce cukrovkáři.Jidlo první den rodičům do jídlonosičů na ,,zvonek,,Jak se v takovém chaosu mohou dodržovat základní hygienické normy a bezpečnost práce...děvčata braňme se!!!Zřizovatel musí poskytnout navýšení prostředků pro více pracovniků,je to otázka času kdy to bude padat na ůsta.Zdraví máme jen jedno...a dnes roušky,to bude teprve masakr...
Nemám tolik obědů jako vy, mám 180 a 3 pracovnice. Na výdeje žádnou posilu nemáme a dnes jsem dostala vyčiníno od zřizovatele, že neodhlašujeme obědy ještě ráno třeba do 8hod. Kuchařky jsou v práci od 6 hod a nemají čas přepočítávat obědy. Já jsem ráno v Mš a do školy chodím na 9,30hod. Takže podporu od zřizovatele určitě nečekám.
odpovědětpavcon10:21 10.9.2020
Děkuji za reakci,určite spoustu nových tak zvaných doporučenich způsobuje, troufám si řict všude nejenom personalni problémy.Zapomněla jsem ve svém příspěveku ještě pravidené měření teploty stravy během výdej e a zapisováni do tabulky.Možná by nebylo od věci co na to hygiena..HACAP...kritické body...je to jeden velký Kocourkov...tudy nejspíš cesta povede a hned budou peníze na další zaměstnance.
odpovědětBorůvka20:01 14.9.2020
Jsme na tom stejně, vůbec se mi to nelíbí. Je potřeba se ozvat, nedat se. Musíme všem podmínkám vyhovět ale ne za cenu svého zdraví. Zdá se mi, že na nás nikdo nehledí, pokud pracujeme je to dobré, pokud se neozveme nikdo nás neřeší. Řeší se jen učitelé, vůbec si nedovedou představit naši zodpovědnost. Držte se.
odpovědětEN10:59 17.9.2020
Příbory rozdává dětem dozor z řad pedagogických pracovníků.
odpovědětivka69:22 18.9.2020
Kolegyně píše, že příbory rozdává ten, kdo koná dohled nad žáky. Má zdravotní průkaz potravináře?
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi