Přeskočit na obsah

Výdej po opatření MŠMT

  • Autor: eivlis

    Výdej po opatření MŠMT
    Chci se zeptat, jak zvládáte výdej bez samoobsluhy strávníků?? Máte nějaký dobrý tipy, co to usnadní? U nás docela problém, nestíhá se a to jsme na dva výdeje dostaly posilu. Chtěla jsem, aby si aspoň pití děti nalévaly samy, ale bylo mi to hygienou zamítnuto (v rozporu s opatřením). Máme tři výdeje s tím, že první výdej relativně v pohodě (asi 80 strávníků), druhý a třetí výdej každý cca 200 strávníků. Děkuji za jakýkoliv tip.Chci se zeptat, jak zvládáte výdej bez samoobsluhy strávníků?? Máte nějaký dobrý tipy, co to usnadní? U nás docela problém, nestíhá se a to jsme na dva výdeje dostaly posilu. Chtěla jsem, aby si aspoň pití děti nalévaly samy, ale bylo mi to hygienou zamítnuto (v rozporu s opatřením). Máme tři výdeje s tím, že první výdej relativně v pohodě (asi 80 strávníků), druhý a třetí výdej každý cca 200 strávníků. Děkuji za jakýkoliv tip.

    • Autor: Naďa

      Opatřila jsem do jídelny vířič nápojů ( cena cca 16 000,- Kč) s naléváním tzv. PUSH, pod který si sami strávníci umístí pouze sklenici (přitlačí) a nápoj je jim nalit. Ovšem s tím, že jsem musela nad vířič napsat upozornění, že při opětovném nalití nápoje musí být použita opět čistá sklenice. Rukou se ničeho nedotýkají, tudíž jsem v tom neviděla problém, abych tento tip pro usnadnění obsluhy navrhla řediteli, který mi koupi vířiče schválil. Ještě před tím jsem kontaktovala písemně přímo MŠMT, zda tento výdej nápojů spolu s upozorněním je možný. Bylo mi z MŠMT písemně zodpovězeno, že ano.

      • Autor: Co? Vid!

        „Vířič“ máme, ale odstavili jsme ho z provozu. Děti nápisy a upozornění nečtou a do ocumlané sklenky si budou nalévat znovu. Nové děti často princip neznají, a otlapkávají výpusti vířiče. U nás ředitel zakázal. MŠMT vám musí napsat, že výdej nápojů je přes vířič možný, protože ho nikdy nezakázali. Ale většinu věcí na výdeji jen DOPORUČILI omezit. Děti se válí po parapetech v jídelně, na ten sáhnou stovky dětí jedno za druhým a pak si nesmí vzít z tácu jablka 🙂 Tak veselé září.

      • Autor: Míma

        U nás pomáhají pití nalévat asistenti.

    • Autor: majka1

      problém je v tom, že v jídelně je najednou více skupin dětí (u nás aspoň 8) a ty by se u vířiče potkávaly. Naléváme do skleniček

    • Autor: majka1

      problém je v tom, že v jídelně je najednou více skupin dětí (u nás aspoň 8) a ty by se u vířiče potkávaly. Naléváme do skleniček

    • Autor: zdenouš

      To máte dobrého ředitele,že vám dal posilu na výdej.U nás je to pěkný mazec.Ten, kdo tohle vymyslel, ve výdejně v životě nebyl a nejspíš to s lidmi pracujícími v jídelnách nekonzultoval.Doufám ,že zvítězí zdraví rozum a tento stav nebude trvat celý rok.Přeji všem hodně sil a pevné nervy.

    • Autor: Naďa

      Majka1 – A u skleniček, které naléváte se ty skupiny nepotkávají?

      • Autor: majka1

        ne, jednotlivé skupiny chodí postupně a po vyzvednutí stravy a nápoje si sedají společně podle počtu dětí ve skupině. Nádobí odevzdávají až dojí celá skupina a u okénka již není nikdo z jiné skupiny. Pak společně odcházejí

    • Autor: Radkaa

      V MŠ jsem také zrušila samoobslužný pitný režim, dětem nalije nápoj učitelka nebo kuchařka v 9,30 při ovocné svačince (kdo má žízeň mimo tuto dobu, tak samozřejmě dostane individuálně), ovoce jim dáváme na tácky na stolečky, příbory rozdáváme a když je vidíte při hraní na koberci, olizují hračky… Tak si také myslím, že jsou tato opatření zbytečná.

    • Autor: lenek1

      Dobrý den, balíte příbory do ubrousku? Spočítala jsem, že za měsíc spotřebujeme 60 ks ubrousků po 100 kusech. S balením nestíháme. Musí se příbory balit? Podle mne nemusí.

      • Autor: majdan

        Nemusí se balit, pokud je rozdáváte rovnou strávníkovi do ruky. Nevím co je lepší, buď vám chybí pracovnice dopoledne při balení příborů nebo při výdeji (kdy je rozdáváme).

    • Autor: Kačkaaa

      My příbory dáváme děckám přímo do ruky a pití naléváme do skleniček. Je to u výdeje maraton, ale zvládáme. Nemůžeme si dovolit zrušit dvojky, protože by nám zas město krouhlo počet zaměstnanců. Jednoznačně by klesl počet obědů.

    • Autor: Dianka

      Vždyť to není přeci nikde přikázáno! ? Ani balit, ani dávat jednotlivě.

      • Autor: tristanka

        Máme jen bezdotykové pití, jinak se řídíme jen doporučením, tedy si to děti berou sami, příbory atd. Hygiena třídy zavírá i při jednom případu, takže co zachráníme!! Svět se zbláznil..nevím, jestli budu zítra vařit, zavřít to mohou kdykoliv, to mě asi děsí nejvíc..

    • Autor: Eli

      Používáme selský rozum .
      1. Vaříme 1 jídlo
      2. Na tac dáme ubrousek a na něj příbor
      3. Nápoj rozlejeme na tac do skleniček , děti berou sami
      4. Malým dětem pomohou učitelky , asistentky a družinářky
      5. Zitra všichni v rouškách

    • Autor: pavcon

      Na výdejně pro 550 strávníků je 5 pracovnic,expedice je rozvrhnuta do časového limitu 11:15-14,vše musime zvládnout sami,nalévaní polévky do misek,výdej příboru každemu na tácek,hl.jidlo,pitný režim je i tři druhy v jeden den+ salát nebo ovoce(tyčinka),jedna pracovnice utirá tácky+myčka na černé nádobí,další kompletuje použité nádobí do myčky,druhá vytahuje a doplňuje čisté na výdej,výdejna cc 150m2 rozložena do tří pracovních useků.Do toho všeho zmatku dietáři,ohřev jidla v mikrovné troubě,vážení porce cukrovkáři.Jidlo první den rodičům do jídlonosičů na ,,zvonek,,Jak se v takovém chaosu mohou dodržovat základní hygienické normy a bezpečnost práce…děvčata braňme se!!!Zřizovatel musí poskytnout navýšení prostředků pro více pracovniků,je to otázka času kdy to bude padat na ůsta.Zdraví máme jen jedno…a dnes roušky,to bude teprve masakr…

    • Autor: vedoucí šj

      Nemám tolik obědů jako vy, mám 180 a 3 pracovnice. Na výdeje žádnou posilu nemáme a dnes jsem dostala vyčiníno od zřizovatele, že neodhlašujeme obědy ještě ráno třeba do 8hod. Kuchařky jsou v práci od 6 hod a nemají čas přepočítávat obědy. Já jsem ráno v Mš a do školy chodím na 9,30hod. Takže podporu od zřizovatele určitě nečekám.

      • Autor: pavcon

        Děkuji za reakci,určite spoustu nových tak zvaných doporučenich způsobuje, troufám si řict všude nejenom personalni problémy.Zapomněla jsem ve svém příspěveku ještě pravidené měření teploty stravy během výdej e a zapisováni do tabulky.Možná by nebylo od věci co na to hygiena..HACAP…kritické body…je to jeden velký Kocourkov…tudy nejspíš cesta povede a hned budou peníze na další zaměstnance.

      • Autor: Borůvka

        Jsme na tom stejně, vůbec se mi to nelíbí. Je potřeba se ozvat, nedat se. Musíme všem podmínkám vyhovět ale ne za cenu svého zdraví. Zdá se mi, že na nás nikdo nehledí, pokud pracujeme je to dobré, pokud se neozveme nikdo nás neřeší. Řeší se jen učitelé, vůbec si nedovedou představit naši zodpovědnost. Držte se.

    • Autor: EN

      Příbory rozdává dětem dozor z řad pedagogických pracovníků.

    • Autor: ivka6

      Kolegyně píše, že příbory rozdává ten, kdo koná dohled nad žáky. Má zdravotní průkaz potravináře?

    • Autor: radi

      Dobrý den,
      chci se zeptat, jak je to s výdejem obědů v jídelně do jídlonosičů. U nás to zakázali, strávníci si musí zakoupit polystyrenové kontejnery na jídlo přímo v jídelně. Jako důvod uvádí kuchařky covid. Jaký je tedy opravdu důvod??? Děkuji.

    • Autor: jentak

      jde to, ale strávník si musí rozebrat jídlonosič na tác, kuchařka si celý tác vezme a nandá oběd – při nandavání se nádob nedotýká /ani naběračkou/ podá zpět, strávník si sám zkompletuje jídlonosič a tác odnese do okénka na umytí . vyčleníte si čas výdeje pro strávníky do jídlonosičů po výdeji obědů žákům přítomným ve školenebo jídlo nandáte na talíře a strávník si sám přendá atp.

Pro přidání komentáře se nejprve přihlaste.

Přihlásit se