Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Kontrola Česká školní ispekce

Červeně příspěvky za posledních dní
Kopretina9:28 02.05.2023

Dobrý den, prosím zkušenější vedoucí jídelen o radu. Co všechno v praxi kontrolovala ČSI v rámci školního stravování? Samozřejmě obecně počítám přihlášky, odhlášky, jídelníčky, příjemky, výdejky, spotřební koš, HACCP, skladové karty, měsíční kontroly inventarizace, deník kontrol BOZP, měření teplot pokrmů, teploty v chladících zařízeních, bezlepkové vaření atd. Co konkrétně? Např. u bezlepků - máte pouze potvrzení od lékaře nebo i smlouvu? Jsem vedoucí teprve krátce, něco málo přes rok a bojím se, aby nebyl zbytečný problém. Samozřejmě se vše snažíme poctivě dodržovat, ale vždycky se něco najde. Moc díky za vaše zkušenosti. :-)

LucieH10:12 02.05.2023
Dobrý den, u nás kontrolovali hlavně všechny vnitřní řády, jestli jsou aktualizované, platné, zda se podle nich postupuje. Veškerá školení zaměstnanců, proškolení nových zaměstnanců...Platné ceníky a informace na webu, nástěnce, v řádu...(my měli na webu neaktualizovaný řád Šj) Skladbu jídelníčků, provázanost výdejek... Pokud jsme měli bezlepky, vždycky se smlouvou. Nebojte, je to pár nepříjemných dní, ale hlavy netrhají ... :-) Lbc kraj
Kopretina11:53 02.05.2023
Moc díky za všechny Vaše postřehy, snad to proběhne v pořádku a bez větších zádrhelů. :-)
zdenouš16:39 02.05.2023
U nás kontrolovala zda sedí jídelníček s výdejkou.Měla jsem na jídelníčku napsáno ovoce,bylo mi vytknuto,že musím být napsáno konkrétně.Potom,zda sedí dodací listy a faktury zapsané v programu s dodáky a fakturami listinnými.Vzato za jeden měsíc.Diety nevařím,řád jídelny a kuchyně je vyvěšen,nevím zda ho nepředkládala ředitelka,jelikož pod ní spadám.HACCP paní nechtěla.Do zápisu nic nedali,paní se zdržela asi 2hod.
zdenouš16:39 02.05.2023
U nás kontrolovala zda sedí jídelníček s výdejkou.Měla jsem na jídelníčku napsáno ovoce,bylo mi vytknuto,že musím být napsáno konkrétně.Potom,zda sedí dodací listy a faktury zapsané v programu s dodáky a fakturami listinnými.Vzato za jeden měsíc.Diety nevařím,řád jídelny a kuchyně je vyvěšen,nevím zda ho nepředkládala ředitelka,jelikož pod ní spadám.HACCP paní nechtěla.Do zápisu nic nedali,paní se zdržela asi 2hod.
Michal11:48 21.06.2023
Hezké dopoledne, informace získané z webináře na jidelny.cz nekorespondují s informacemi, které jsem včera obdržel od jiné vrchní kuchařky, na jejíž MŠ již hygiena přišla. Prosím, kde je pravda: 1) čepice / rukavice / prstýnky: kdy je nutné nosit? Čepice neustále nebo jen u výdeje nebo jen u bourání masa? Rukavice neustále nebo jen u krájení masa? Co když prsteny nejdou sundat a jsou s kamínkem? 2) Utěrky látkové / papírové: na webináři bylo zmíněno, že mohou být látkové, ale pouze čisté a suché; druhá kuchařka říkala, že pouze papírové, tak jak to je? 3) Zdravotní průkaz: u HACAPu mám od všech kuchařek kopie, jenže kuchařky nemohou najít svůj originál, který by měly mít u sebe. Je to problém? Musí si zařídit u MUDr. opětovné vystavení nebo stačí kopie? Děkuji
Moni14:53 21.06.2023
Prsteny - neexistuje, chce-li pracovník dělat v jídelně, tak si nechá prsten "odborně" sundat, nebo včas zhubne:). U nás dáma ihned ukončila pracovní poměr, přes upozornění přišla s prstenem - tak vůbec nenastoupila. Přesto, že vyhrála konkurz. Nechápu, jak to může procházet všem těm rádoby odborníkům v televizních "vařeních" a soutěžích - předvádějí své hodinky a prsteny - vyhláška hovoří jasně.
nenad11:11 26.06.2023
Mě se zvedá žaludek, když vidím v televizi při vaření a cukraření dlouhé nalakované , nebo umělé nehty. To je fakt hnus.
zdenouš13:03 21.06.2023
Michale někde jsem nedávno slyšela,že zdravotní průkaz nebude již potřeba,ale nejsem bohužel schopna napsat od kdy to má platit.Pokrývku hlavy by jste měl mít po celou směny v kuchyni,prstýnky a žádné další ozdoby rukou .Již jsem to tady psala,jednou přišla hygiena a čepici nikdo neměl,vychásly jsme pokutu a bylo to.Kuchařka měla na ruce prtýnky a bylo jí řečeno,že do příště budou ruce bez prstýnků.Pokud ty pokuty nebudou,tak to bude vypadat tak,jak to vypadá.U nás si dokonce hygiena nosila svůj plášť a čepici a tak by to mělo být.
zdenouš13:25 21.06.2023
Michale ještě k těm utěrkám ,u nás jsou látkové. Jednorázové rukavice máme při výdeji .A zdravotní průkaz, vždy při kontrole hygieny stačil i jako kopie.
ivka615:22 21.06.2023
K průkazu potravináře od 1. 7. 2023 platí novela zákona na ochranu veřejného zdraví, § 19, tam je zmíněno zrušení průkazů, účinnost od 15. 7. 2023. Nově nastupující do strav. služeb od tohoto data nemusí mít zdravotní průkaz potravináře. Znalosti u činností epidemiolog. závažných se sledují, Nařízení EP 852, vyhl. 490 o prokazování znalostí u činností epidemiolog. závažných také platí. V Nařízení EP najdete také to, že se nosí pracovní oděv, pokrývka hlavy, bez příkras (prstýnky, nehty atp.) po celou dobu přípravy a distribuce pokrmů....
bibi11:28 29.06.2023
Novelu jsem nenašla, můžete mně nějak navést. Děkuji
ivka615:21 29.06.2023
Sbírka zákonů a předpisů ČR, částka 84. Je i na MV ČR v sekci legislativa.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi