Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma povinnosti ved.školní stravovny

Červeně příspěvky za posledních dní
LILLI17:31 5.3.2019
Prosím, o pomoc nebo radu na koho se mám obrátit.Od září 2018 jsem ve funkci vedoucí stravovny (6 platová třída).V náplni práce mám předložit uzávěrku do 5 prac. dnů, to je normální a taky o dělám, vedení písemností týkající se personální agendy kuchařek.Najednou přišla ekonomka školy s tím, že je moje povinnost předkládat podklady pro fakturace obědů, srážky zaměstnanců, odvody FKSP a odvody pro věcné náklady. Minulá vedoucí to nedělala, od září to po mě nikdo nechtěl až teď a já si to mám vycucat z prstu. Prosím, o radu co mám dělat a nebo na koho se obrátit.Ředitelka o tom nechce slyšet. Za odpověď mooooc děkuji
Acina5:09 6.3.2019
Dobrý den, vše to dělám. Je to jednoduché, protože mám program Vis a vše mi vyjede při uzávěrce.
LILLI6:13 6.3.2019
Moc děkuji, snad se to naučím.
maty2007:25 6.3.2019
Taky dělám, vše je v PC. FKSP je od ledna.
veedoucí7:48 6.3.2019
Zaráží mě, že máte jen 6. platovou třídu. Podle mého soudu byste měla být zařazena v 7. platové třídě, zvláštˇ když budete muset dělat další přehledy.
ivka69:59 6.3.2019
Dobrý den, převaha těch činností by měla být věcí zaměstnavatele - ekonomického úseku, pokud budete tyto úkony zpracovávat, domnívám se, že by vám náležela 7. i vyšší platová třída, skupina 1.02.05 - ověřování výše platební povinnosti a vystavování předpisných, odpisných a přeúčtovacích platebních poukazů dle metodického výkladu ke katalogu prací, MŠMT -6440/2018-1 z května 2018.
LILLI16:32 8.3.2019
Moc Vám děkuji, ale názor, že je to práce ekonomky a nebo pracovníka 7 a vyšší platové třídy je k ničemu. Dostala jsem to příkazem od ředitelky a žádné argumenty neber, ale i přesto moc děkuji.
Blažena15:00 10.3.2019
Dobrý den, ráda bych se taky na něco zeptala.. Pokud onemocní pomocná kuchařka (zajišťuje přípravu zeleniny apod., mytí nádobí, úklid kuchyně, skladů..), je povinností vedoucí, aby ji automaticky v době nemoci nahradila, nebo ji může případně zastoupit další pomocný personál? Mám na mysli uklízečku, která má samozřejmě také zdravotní průkaz. A jak je to se zástupem za hlavní kuchařku? Tam vím, že obvykle bývá zastoupena vedoucí školní jídelny, ale je to v pořádku, i když vedoucí nemá odbornou kvalifikaci, tedy není vyučená kuchařka? Nebo je jako dostatečně kvalifikovaná automaticky brána s nástupem na pozici vedoucí jídelny, ať už je její původní profese jakákoliv? Děkuji..
EvaJ8:04 11.3.2019
Dobrý den, jsem vedoucí ŠJ bez odborné kvalifikace. Nevím, jak to přesně je, ale když mi v kuchyni vypadne pomocná kuchařka, automaticky ji zastoupím na veškerou práci a zároveň musím stihnout tu svoji. Je to opravdu mazec. Když mi vypadne kuchařka, je to stejné. S pomocnou sílou v kuchyni společně vaříme a děláme ostatní práce.
Valentýna8:47 11.3.2019
Organizaci práce v kuchyni má na starosti hlavní kuchařka. Vedoucí školní jídelny rozhodně nemá v pracovní náplni přípravu pokrmů. Nemusí k tomu mít ani kvalifikaci. Jistě není nic proti ničemu, když jde v nouzi pomoci, třeba vydávat pokrmy, ale její povinností to není. Pokud chybí pomocný personál, tak bych zjednodušila jídelníček, případně protáhla pracovní dobu ostatních zaměstnanců, aby stihli případný úklid odpoledne.
rohlik9:27 11.3.2019
Paní Valentýno, nelze nereagovat. Vypadne- li personál ze dne na den, myslím, že více, jak polovina vedoucích zaskočí, kde je třeba. Máte asi hodně tolerantního pana ředitele. Pokud onemocní hlavní kuchařka, tak s pomocnou vždy uvaříme. Pokud vypadne pomocná, tak to ani nemluvím, odebírat u okénka, vydávat a pomoc se svačinou snad není problém. Než bych sehnala někoho na záskok, tak je jednodušší se domluvit, jak to zvládnout samy. Přeji hezký den
Blažena9:59 11.3.2019
Dobrý den, akutní pomoc s výdejem, s hnětením knedlů apod., o tom nemluvím, to je samozřejmost. Zajímá mě, jestli mě může ředitelka skutečně dát kdykoliv na jakoukoliv práci, bez ohledu na tu mojí, pouze s ohledem na mou bezpečnost, jak tvrdí. Nebo jestli je možné, pokud já nemůžu, aby pomocnou sílu (jejíž náplň zdaleka nesestává pouze z vydávání obědů a přípravy svačin, je to práce na celý den, mytí spousty nádobí, úklid..) zastoupila třeba uklízečka, která celé hodiny vysedává u kafe..
EvaJ12:02 11.3.2019
Celý listopad jsem neměla jednu pomocnou sílu v kuchyni. Nikdo se k nám nehrne, tak jsem to musela zajistit sama. Celý měsíc jsem připravovala pro 56 dětí tácky na svačinu, hrnečky a rozlévala pití. Po svačině jsem umyla nádobí připravovala na oběd včetně vydávaní s paní uklizečkou, zase umyla nádobí a zase připravila na odpolední svačinu. Po odpolední svačině už to umyl někde jiný. Musím říct, že jsem přemýšlela i o odchodu ze zaměstnání.
Kuchařinka18:29 13.3.2019
Dobrý den pani Evo, vy si stěžujete na práci v kuchyni, když vám chyběla pomocná síla. Já si ani stěžovat nesmím, jako hlavní kuchařka a jediná osoba v kuchyni. To co vy jste dělala měsíc, já dělám už dva roky a vše v jedné osobě. Nanormovat, uvařit, přípravy na výdej, vydání svačinek, obědů a odpoledních svačin, mytí bílého nádobí, černého nádobí, skladů, lednic, objednávky, občasných nákupů a pochopitelně úklidu kuchyně. Dle jídelníčků tvořit objednávky potravin a dedukovat počet dětí. Jsem natolik vyčerpaná, že už nemám sílu na vysvětlování ředitelce, že tohle se v jedné osobě dělat nedá. Na vše má odpověď , bohužel to nejde, nemám finance.... Podotýkám dětí mám zhruba 40 a dospělých 7 a dvě třídy. Také přemýšlím o odchodu.
maty20013:55 11.3.2019
4 měsíce bez jedné síly, dva lidi na nepřetržitý provoz, nikdo se neptá jestli stíháme nebo jestli potřebujeme pomoci. Je to samozřejmost, že to zařidíme. Takže, co vedoucí má nebo nemá....??
rohlik14:19 11.3.2019
Já vím , co obnáší práce pomocné síly, je to nejhorší práce v kuchyni, ale pokud jste vedoucí, tak se chcete dohadovat, jestli paní uklízečka sedí celý den u kávičky? Vy potřebujete zajistit provoz,takže tímto způsobem se dá zajistit, bez zbytečných dohadů. Takto to děláme léta a vždy se to zvládlo. Pokud se u nás stane něco opravdu, co je na hranici, tak jdu a paní uklízečku v MŠ předem poprosím, zda zaskočí, ale ona očekává, že zaskočím pak za ní třeba,když ona potřebuje. Vyvarujte se zbytečných konfliktů, proč ta pije kávičku a nemá, co dělat.Přeji hezký den
Blažena20:09 11.3.2019
Zřejmě jsem se nešikovně vyjádřila, nepochybuji, že víte. Myslela jsem tím, že u nás máme jen jednu pomocnou kuchařku (uklízečky oproti tomu dvě) a ta má na starosti toto všechno a ještě něco navrch, jinde může být pomocných sil třeba víc a mohou mít náplň trochu jinou.. Dohadovat se opravdu nechci, konflikty nesnáším, raději věci řeším v klidu a míru. :) Samozřejmě pomáhám, jak můžu, nemám s tím problém. Šlo mi o to, když fakt nemůžu (jsem nemocná já, moje děti, práce se pak nakupí, účetní řve po uzávěrce... a já nevím, kam dřív skočit), nebo když je to až příliš často, jestli stejně musím zaskakovat automaticky vždy jen já, nebo by případně mohl pomoci i někdo jiný, třeba zmíněná uklízečka, jestli se to vůbec smí ( ředitelka tvrdí, že ne). To, že mě štve, že na jedné straně očekávají, že se ochotně rozpůlím (přesčasy samozřejmě za nula peněz) a na druhé přehlížejí u jiného neplnění základních povinností, to je, uznávám, jen můj problém. Hezký den.
Valentýna7:25 12.3.2019
No a o tom to je. Když budete vždy ochotně při ruce a vždy zaskočíte za pomocnou či kuchařku, tak vaše vedení nebude muset nic řešit. Peníze za nemocné ušetří a vám za přesčasy nepřidá. Tak si to zaskakování a hnětení přeberte. Udělá za vás pomocná uzávěrku, udělá za vás pomocná Haccp nebo zpracuje pestrost, atd. atd. :)
rohlik8:02 12.3.2019
To, že nemám kuchařku vedení neřeší, to přece řeším já. Ano jsem spokojená, když se nemusím dohadovat na pracovišti. Raději pomůžu v kuchyni a mám takovou pomocnou, že když potřebuju, udělá jídelák, vymyslí nové jídlo, zkontroluje záruky a takhle fungujeme. To samé je s uklízečkou, pokud potřebuje a požádá zaskočíme se. Proč vše řešit konfliktem? Přeji Vám hezký den
Ladar7:32 12.3.2019
Dobrý den,já když nemohu tak požádám jednu nebo druhou uklízečku a nikdy nebyl problém. Samozřejmě obě mají zdravotní průkazy.
jitulinkapusinka@seznam.cz10:53 14.3.2019
No, to je fakt dobré, tak, že uklízečka položí hadr a jde vařit, nebo vydávat. Co na to hygiena ? Kde jsou kritické body?
rohlik13:35 14.3.2019
Hygiena nemá problém, proč? Paní uklízečka má zdravotní průkaz a kritické body si umí snad také změřit. Takto jsme jeli 2 měsíce a nic katastrofálního se nestalo. Přeji hezký den
Pepča14:41 14.3.2019
ad Jituli. To přeci ohlídá vedoucí, aby nebyl problém.
Zdenouš15:01 14.3.2019
Pokud má paní zdravotní prúkaz,tak proboha proč ne.Já mám taky hadr na nádobí v ruce, položím ho a jdu míchat polívkou.Nebo vy hadry nepoužíváte?
Eva27:20 15.3.2019
To se ale děvčata za chvíli dostaneme do situace, že bude úplně jedno kdo je v kuchyni a vařit může třeba školník. Nemám nic proti uklízečkám,jsou to šikovné holky, ale pokud mi má pomáhat v kuchyni, tak bude oblečená jako kuchařka a obutá jako kuchařka. Dále bude dodržovat hygienu jako kuchařka a to v tomto případě znamená, že její práci uklízečky bude dělat někdo jiný.Není možné,aby dovytřela podlahu a šla dělat knedlíky, nebo vydávat jídlo. Je trochu rozdíl pokud uklízíte kuchyni nebo provoz, kde vám chodí lidé ulice.Takže pokud domyjete nádobí, umyjete si ruce a jdete míchat polévku -to je v pořádku.Ráda bych viděla ještě jednorázovou zástěru k nádobí. Pokud uklízečka domyje podlahu, umyje se a převlékne se do kuchařského, pak je to také v pořádku, jinak ale do kuchyně ne! Dodržujme hygienu, vaříme přece pro naše děti.
Valentýna7:24 15.3.2019
Jen rýpavý dotaz: co ještě uděláte při vaší cestě mezi pokládáním hadru na nádobí a mícháním polévky? Myslím, že vám tam jeden krok chybí? To je právě ten problém!
rohlik9:51 15.3.2019
Pani uklízečka přijde v oblečení a přezutí, které je adekvátní do kuchyně, nejsme na stromech. Jsme pouze vstřícné a neděláme si z práce peklo. Pokud budeme neustále argumentovat jako v posledním příspěvku paní Valentýna, tak se nikam nedostaneme a práce bude stát. Přeji všem hezký den a nekažme si ho
Valentýna10:51 16.3.2019
Jenomže oblečení a obutí kuchařku nedělá. Prošlo nám kuchyní mnoho zájemců, kteří se domnívali, že vařit může každý, vždyť vaří doma. Ale většina těch lidí nemá základní hygienické návyky. Proč tedy máme haccp, hygienická školení, proč nás navštěvují pracovnice hygieny - abychom si "z práce nedělali peklo", abychom neargumentovali? Vaříme pro děti a nemůžeme vařit ZA KAŽDOU CENU. Odpovídáme rodičům za kvalitu uvařené a dětem vydané stravy. Podle mne v kuchyni není na kompromisy místo.
rohlik14:15 16.3.2019
Podle mě je některá uklízečka více šikovná, než kdejaká kuchařka.A myslím si, že rodiče spíše ocení, že dítě může dát do školky,kde dostane najíst, než že v malé škole zavřu a budu si hrát na správnou paní vedoucí, která nemůže do provozu, protože přece má spoustu práce s HACAPem atd.
Eva27:57 18.3.2019
Šikovnost uklízeček nikdo nepopírá. Nechtěla bych ale vidět reakci rodičů, jejichž děti onemocněly právě proto, že nebyla dodržena hyg. pravidla, chladicí řetězec, technologický postup zpracování apod. Tohle všechno se může stát i na malé školce, kde se v dobré víře udržuje provoz za každou cenu.Neproškolený personál udělá chybu, za kterou budou platit zhoršeným zdravím právě ti naši nejmenší.A zodpovědnost ponese především vedoucí, která může za ohrožení zdraví strávníků skončit v tom horším případě až u soudu.Přeji vám všem klidný týden.
Pepča14:38 19.3.2019
No tak však si to vedoucí musí ohlídat, aby vše bylo v pořádku. Tak si představte , že jsem takhle před dvěma roky byla víc jak měsíc bez kuchařky (jsme malá škola), musela jsem vařit já a pak mi šla na dohodu pomáhat právě paní uklízečka. Mohly jsme se na to obě vykašlat a děti by byly bez jídla. No a nakonec minulá kuchařka odešla a teď mám z "uklízečky" tak suprovou kuchařku, kam se hrabe vyučená kuchařka, asi tak. Kdo hledá problém tak ho má, kdo hledá řešení , tak na nějaké přijde.
peff12:35 21.3.2019
Jsme velká škola, mám 7 kuchařek a pokud mi vypadne 1 kuchařka na pár dní ( 2-3 ) řešíme to tak, že kuchařky zvýší úsilí a zvládnou to i bez ní ( dostanou zaplaceny hodiny za nem.kuchařku ). V případě delší nemocnosti mám zajištěnou šikovnou důchodkyni, která spolehlivě zaskočí třeba i měsíc. Ředitelství to takto schválilo a je spokojenost na všech stranách.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi