Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Balené dolňky k obědu

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětbberlička8:56 16.11.2020
Dobrý den, milé kolegyně a kolegové pomůžete mi najít odpověď? Můj dotaz zní: ,,Dáváte dětem k obědovému menu balené mléčné výrobky ( jogurt, termix, pribináček, ochucená mléčka), nebo balené doplňky ( müsli tyčinky, cereální sušenky atd.)‘‘? Aby nedošlo k mýlce podotýkám, že se to děje 2 – 4 x ročně a také v současné době covidové pro distanční stravování - do jídlonosičů. Celoročně vaříme 650 jídel z toho máme 5 vývozů (3 ZŠ, 2 MŠ) a dáváme přednost podávání jogurtů, pyré + cereálií do misek. Dokonce pečeme zdravé moučníky. Pokud mi to finanční bilance dovolí snažím se dětem zpestřit JL doplňkem v jednorázovém balení. Zde jsem bohužel narazila na nepochopení své nadřízené, která v tom vidí nejen plýtvání peněz, ale převážně zjednodušení práce zaměstnanců. Děkuji za odpovědi a přeji pohodové podzimní dny
odpovědětexitkaaa11:11 16.11.2020
Řeknu Vám to takto. Kdo chce psa bít..... Upřímně, dáváme jogurt/tvaroh do misek i mají v kelímku. Ovoce také dáváme celé a nekrájíme ho na kostky do misek. To vaše nadřízená nechce? (Je to vlastně to samé). A co si budem povídat...je to zjednodušení práce. Je méně misek, méně šlehání. Ale...na druhou stranu. Když dáte do mateřské školky mléčné produkty balené, je to pro ně lepší. Přec jenom na oběd už mají polévku a druhé a na doplněk už nemají "kapacitu". Mému nadřízenému se to taky nelíbilo....ale zase mateřské školky jsou za to rády. Tak na tom postavte obhajobu. Neděláte to pravidelně....ale dětem v mš to vyhovuje. Žáci zš si zase můžou přidat klasické jídlo a ten jogurt si dát na svačinu. Nebo...nemusí jogurty, tak jim v misce propadne....ale v kelímku ho vezmou domů.
odpovědětrohlik22:11 17.11.2020
Dáváme běžné jogurt, ochucené mléko,balenou tyčinku, celé ovoce.Pokud máme dost peněz a co si budeme povídat, když dáme jogurt do ruky spotřební koš to pozná,pokud to dáme do misky některé děti si to nevezmou a to samé ovoce.U nás není problém, ještě jim paní učitelka řekne, že si to můžou sníst třeba v družině.Přeji hezký den
odpovědětpepik8:20 18.11.2020
Finančně je lepší dát do mističek ALE? Připravím mističky, které si děti nevezmou a skončí ve zbytcích. Tak finanční úspora vlastně žádná. Dávám radši kelímky. Pokud zbyde kelímek, můžu dát opakovaně. Jak bylo psáno, pro spotřební koš příjemnější.
odpovědětzdenouš19:36 18.11.2020
V této covidové době dávám mléčné výrobky v kelímkách.Jinak se snažím jogurt a tvaroh dávat do misek.Ochucuji ovocem.Nejsem příznivec termixů ani ochucených kupovaných jogurtů,ale pochopitelně jsou situace ,kdy i já je dám.Ochucená mlíčka neberu,dělám koktejly z ovoce.Děti,ale raději sáhnou po jogurtu z obchodu v barevném kelímku,než po misce ve které je bílý jogurt s ovocem.Z domova na ně nejsou zvyklé,maminy raději koupí kelímek.I u nás narážím na nepochopení ze strany vedení,ale už jsem si na to, za ty roky dřiny v kuchyni zvykla.Snažím se vařit zdravě a chutně a to je pro mě priorita.
odpovědětPepča9:48 19.11.2020
Tak my doplňky k obědu tohoto typu vůbec nedáváme, školáci mají mléko do škol, tak nevidím žádný důvod. Naopak by se mi moc zvyšoval SK v mléčných výrobcích. Radši zlepším receptury hlavního chodu nebo polévky o smetanu, zakysanou smetanu a sýr pro lepší chuť. Tak to máme nastavené od začátku, kdy tu jsem i rodiče s tím souhlasí. Jako doplněk jen salát, ovoce, zeleninu a kompoty.
odpovědětexitkaaa11:33 19.11.2020
Pepčo, mléko do škol jde ale mimo školní jídelnu a nezapočítává se do spotřebního koše. Proto dáváme tyto doplňky. ;-)
odpovědětPepča14:54 19.11.2020
exitko. To vím, že se nepočítá do SK, ale i bez doplňků tohoto typu bez problému plním SK v mléčných výrobcích, jak jsem psala v předchozím příspěvku. Jo mléko už je trochu větší oříšek.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi