Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
15 let informací pro hromadné stravování

Diskuse na téma Označení pracovních a úložných ploch

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětM.9:55 8.11.2017
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak označit pracovní a úložné plochy, aby to splňovalo předpisy. Měli jsme původně zalaminátované cedulky nalepené na stěnách nad označenou plochou, ale ty nám vlhnou a dělá se pod ní plíseň. A je potřeba mít toto označení ve školní výdejně? Děkuji za jakékoliv reakce :-)
odpovědětEva26:56 9.11.2017
Dobrý den, taky jsem s tím bojovala a nakonec to vyhrála lihová fixa. Popsala jsem s ní šuplíky pod pracovní plochou stolů a stěny. Při mytí se to občas smázne, ale stačí obtáhnout. Hygienička nic nenamítala a já jsem ráda, že u nás vyhrálo jednoduché řešení. Asi to nepůjde ve všech provozech, ale u nás jsme to vyřešili takto a jediný problém který se vyskytuje je mít funkční fixu :-). Přeji hodně úspěchů v řešení a klidný den.
odpovědětmaruš12:04 9.11.2017
Prosím kam na ty nesmysly chodíte? Popisování stěn, pracovních stolů nikde, nikde ! v předpisech není! Nenechte se pořád šikanovat a buzerovat. Podstatné totiž je, jestli máte oddělené pracovní plochy a skladovací prostory a hlavně! jestli to dodržujete, aby nedocházelo ke křížení pracovních činností a skladování vzájemně neslučitelných surovin. Zeptejte se té bláznivé hygieničky na základě jakého předpisu to po vás vyžaduje.
odpovědětEva27:22 10.11.2017
Dobrý den Maruško, nejsme velká škola a naše kuchyň je v centru budovy staré stavby.Velká a průchozí místnost s přilehlými kouty a sklady.Ve středu místnosti sporáky, u stěn stoly a další zařízení. V posledních letech se mi střídají kuchařky a z praxe vím,že mladá generace jaksi "neřeší" co kde oloupe,nakrájí nebo nastrouhá a je jim to naprosto jedno. PROTO trvám na popsání jednotlivých pracovišť aby byl přehled co kde mají dělat. O přístupu k práci,dodržování hyg.pravidel, manipulaci s potravinami které si mladá generace vykládá po svém bych mohla napsat román...těším se do důchodu. Přeji hezký den a klidný víkend.
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi