Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
15 let informací pro hromadné stravování

Diskuse na téma Vaření po dobu prázdnin

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětpeff13:19 8.2.2018
Docela tápu v tom, za kolik vařit pro děti v době prázdnin( pololetní, jarní apod. ) Četla jsem mnoho vysvětlení a mám pocit, že si to můžu vysvětlit dvěma způsoby:1. za plnou cenu ( režie, potravin, mzdy ) nebo 2. pokud ředitel rozhodne, že se jedná o školní stravování, tak jen za cenu potravin. Tak jak to je?peff
odpovědětAcina5:18 9.2.2018
U nás zřizovatel, tedy město, rozhodlo, že pokud se dítě účastní nějakého tábora, které zařizuje škola, nebo rodinné centrum ( také pod zřizovatelem našeho města ), jsou jim odpuštěny režijní náklady a mohou se stravovat za cenu školního oběda.
odpovědětValentýna7:18 9.2.2018
Během prázdin, jarních, nabízíme stravování dětí za cenu v doplňkové činnosti. Zatím není zájem.
odpovědětMoňula7:31 9.2.2018
Dobré ráno, podle výkladu MŠMT mohou od 1.1.2012 jídelny poskytovat dotované stravování žákům i v době prázdnin, ovšem nenárokově - na základě úpravy paragrafu 119. Rozhodnout o tom má zřizovatel nebo ředitel každé jídelny. Ovšem nemůže poskytovat školní stravování (tj. pro žáky "dotovaný" oběd) ve dnech ředitelského volna. Žáci se během ředitelského volna mohou stravovat v zařízení školního stravování, ale za plnou úhradu nákladů. U nás jsem si vyžádala písemný souhlas zřizovatele. Jsme jídelny ke které patří nejenom škola, ale i mateřská školka a vaříme i pro cizí strávníky. Pokud tedy v době prázdnin vaříme pro školku a cizí, nabídnu stravování i dětem. Většinou se jedná o zanedbatelné počty strávníků. Hezký den
odpovědětZdenko13:17 9.2.2018
Kolik dětí musíte mít, abyste jim mohly vařit? Mám na mysli minimální počet.
odpovědětMoňula8:35 12.2.2018
Dobrý den, nemám určený žádný počet. Vzhledem k tomu, že v práci jsme a vaříme pro cizí strávníky a mateřskou školu, není problém k tomu navíc uvařit třeba i jedinou porci dítěti ze základní školy.
odpovědětMar18:57 3.4.2018
Za jakých podmínek je možné tedy poskytnout žákům zapsaným do školní družiny v den ředitelského volna dotovaný oběd?
odpovědětmaty2008:08 4.4.2018
561/2004 Sb. § 119 Zařízení školního stravování V zařízeních školního stravování se uskutečňuje školní stravování dětí, žáků a studentů v době jejich pobytu ve škole, ve školském zařízení podle § 117 odst. 1 písm. b) a c) a ve školských zařízeních pro výkon ústavní výchovy, ochranné výchovy a pro preventivně výchovnou péči. Zařízení školního stravování mohou poskytovat školní stravování také v době školních prázdnin. Zařízení školního stravování mohou zajišťovat také stravování zaměstnanců škol a školských zařízení a stravovací služby i pro další osoby, a to za úplatu.
odpovědětMoňula10:06 4.4.2018
Cituji text pana Jana Mikače (poradenské služby ve školství, kontrola dokumentace škol) ze dne 24.10.2016: ZAŘÍZENÍ ŠKOLNÍHO STRAVOVÁNÍ MŮŽE POSKYTNOUT ŠKOLNÍ STRAVOVÁNÍ V DOBĚ PRÁZDNIN, ALE NEMŮŽE POSKYTOVAT ŠKOLNÍ STRAVOVÁNÍ (TJ. PRO ŽÁKY "DOTOVANÝ OBĚD) VE DNECH ŘEDITELSKÉHO VOLNA. VE DNECH ŘEDITELSKÉHO VOLNA SE ŽÁCI MOHOU STRAVOVAT V ZAŘÍZENÍ ŠKOLNÍHO STRAVOVÁNÍ, ALE POUZE ZA PLNOU ÚHRADU NÁKLADŮ.
odpovědětSartuna12:45 4.4.2018
O ředitelském volnu lze podat dítěti dotovaný oběd, ale provozní a mzdové náklady by vám musel někdo zaplatit - např. provozovatel, protože dítě nárok na dotovaný oběd nemá (jak již bylo citováno výše).
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz
Zobrazit plnou verzi