Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Vydávání jídel v průběhu nouzového sta

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětPřerovanka9:44 3.11.2020
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, které školní jídelny vydávají pro děti jídla "do okýnka" či do jídlonosičů a zda tomuto postupu něco brání. Moc bych to u nás uvítala - jsem v práci skoro nonstop (zdravotnictví), děti mají distanční výuku a u nás školní jídelna tvrdí, že vydávat jídla takto nelze. Děti musí přijít prezenčně, což je momentálně problém, interferuje jim to s výukou, musely by se jen kvůli obědu dopravovat daleko...takhle by jim to někdo z přátel vyzvedl a dovezl...Bohužel nelze u nás jiným způsobem zajistit zdravé a vyvážené stravování, hospody v okolí nijak zdravě nevaří...Do školní jídelny, která normálně vaří pro stovky dětí, prý nyní chodí jen pár dětí. Přátelé z jiných měst mi píší, že u nich to lze, cituju z mailu mojí známé paní novinářky z Prahy: Samozřejmě, že školní jídelna by neporušovala žádná pravidla. Moje dítě má normálně jídlo k dispozici, chodíme si do okénka, kde nám dávají oběd do jednorázových plastových obalů jako v restauracích. Je to velká pomoc. Nechápu, že to u vás nefunguje." Děkuji moc za Vaše názory.
odpovědětATEVY10:31 3.11.2020
Dobrý den. Vydáváme rodičům do jídlonosičů. Na jedné škole máme 10 dětí a na druhé 2 děti. Někteří rodiče jsou rádi, protože jsou v práci. Vždy je to na domluvě. Hezký den.
odpovědětMoňula10:45 3.11.2020
Dobrý den, také vydáváme do jídlonosičů. Máme vyznačené dvoumetrové rozestupy, desinfekci hned u vstupu. Zaměstnanci hlídají mytí rukou, správně nasazenou roušku i rozestupy. Je to o dost náročnější na hygienu atd. než běžný provoz, ale když se chce, tak jde všechno. Moc bychom si přáli, aby to už skončilo a vše se vrátilo k normálu.
odpovědětMiluše 215:44 3.11.2020
Zdravím, u nás v jídelně od 11.hod.do 12.hod.pro cizí strávníky do menu boxů. Od 12.hod.do 14:45 hod. pro žáky. Žák oběd konzumuje na místě v jídelně a pokud se místo žáka dostaví rodič, oběd předáme v menu boxu. Všichni strávníci byli odhlášeni a ten, kdo oběd chtěl odebrat, se přihlásil. Funguje to dobře. Všem pevné zdraví.
odpovědětDadula18:50 3.11.2020
Dobrý den,na základě čeho vydáváte dětem do jídlonosičů nebo jednorázových boxů,když stále platí vyhláška 107 o školním stravování,kde je jasně psáno : Jídla podávaná v rámci školního stravování konzumují strávníci v provozovnách školního stravování (dále jen "provozovna") uvedených v § 3 odst. 2, nebo v provozovnách jiné osoby poskytující stravovací služby, s výjimkou případu uvedeného v § 4 odst. 9. Zařízení školního stravování může ve výjimečných případech, při splnění požadavků v oblasti ochrany veřejného zdraví stanovených zvláštními právními předpisy, zabezpečovat školní stravování mimo prostory uvedené v § 3 odst. 2. Moc díky za reakce.
odpovědětMoňula6:08 4.11.2020
Dobrý den, jídla do jídlonosičů vydáváme na základě rozhodnutí vlády, že je toto možné. Dále pak po dohodě se zřizovatelem školy a ředitelem školy. A v neposlední řadě na základě svého selského rozumu, děti ve škole jsou a učí se (školou je podle mého v této situaci myšlena domácí distanční výuka). Všem přeji hezký klidný den
odpovědětLeo8:48 4.11.2020
Pokud je třeba utlumit veškeré sociální kontakty, jak nás k tomu vyzývají naši vládní představitelé, tak je dle mého velmi nelogické, aby se kuchařky scházely v jídelně a vařily. Není logické, aby děti chodily z domu do školy na oběd nebo k okénku pro menu box. A to ani jejich rodiče. Být doma znamená být doma. Jednou za 14 dní vyrazit na velký nákup může otec od rodiny. Ale když budeme v práci láteřit, jak je to hrozné a děti si budou spolu hrát v parcích, lidé budou běhat do krámu dvakrát za den pro 5 rohlíků, tak to bude tato situace trvat až do léta. Nikde není napsáno, že dítě nepřežije na bagetě se šunkou a kusem mrkve místo oběda.
odpovědětJAROSLAVA14:07 4.11.2020
Dobrý den, kuchařky se snad neschází v jídelně, aby si tam popovídaly, ale jdou do kuchyně do práce jako spousta dalších lidí do jiné práce.Snad je v pořádku, že mají děti normální teplé jídlo, které si mohou vyzvednout do jídlonosiče. U nás vaří děvčata pro cizí strávníky a není problém u toho uvařit a vydat jídlo i pro děti.Těch máme teď opravdu maličko a mrzí mě, že není větší zájem,ale jsme spádová škola a doprava je problém,alespoň trochu bychom v této době pomohly.Je na každé škole jak si to upraví,za mě vydávat do nosičů ano, jíst v jídelně ne.Při dodržování všech hygienických pravidel snad není problém. Nevidím jediný důvod proč nevařit.U nás jsou kuchařky rády,že mají vůbec co dělat.
odpovědětDadula19:08 4.11.2020
Děkuji za reakce, ale zřejmě jsem špatně položila otázku, tak zkusím znovu. Je vstup děti do ŠJ zakázán na základě nějakého rozhodnutí? Dětem samozřejmě vaříme a jsme za to rádi, ale šlo mi o to, že vyhláška 107 nedovoluje vydávat dotované obědy pro žáky do jidlonosičů. MŠMT v aktualizovaných dokumentech nepíše nic o uzavření školních jídelen, tudíž mám za to, že platí to stejné, co v říjnu. Tedy cizí stravnici výdej okénkem, děti konzumace v jídelně při dodržení nastavených hygienických opatření. Pokud bychom vydávali obědy děti do Jídlonosičů, porušuje se vyhláška 107? Nějak se v té spleti nařízení ztrácím. Díky za reakce.
odpovědětMoňula12:01 5.11.2020
Dobrý den, momentálně vstup dětí do školní jídelny zakázán není. Stále platí rozhodnutí vlády (MZ), že zřizovatel (ředitel) mají možnost rozhodnout zda děti budou jíst v jídelně nebo se obědy budou vydávat do jídlonosičů, aby se nehromadily děti uvnitř jídelny nebo před. V tuto chvíli výdejem neporušujete vyhlášku 107, jelikož dětem na distanční výuce je umožněno odebírat stravu. Mám pocit, že to někde vysvětlovala ČŠI nebo ministr školství. Kdybych to našla, vložím to sem na stránky. Situace se mění každým dnem, tak je možné, že zítra to bude zase jinak. Hezký den
odpovědětMoňula12:50 5.11.2020
Tak našla, téměř dole na stránce :-) https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1
odpovědětMiluše 211:28 4.11.2020
Dobrý den paní Leo, musím s Vámi naprosto souhlasit. Žáci se sejdou před budovou a jdou společně na oběd. Po obědě si před budovou povídají a společně odchází. Také moc nechápu.
odpovědětDadula20:18 5.11.2020
Dobrý večer Moniko, moc děkuji za odpověď. Stránky MŠMT sleduji, odkaz mi tedy není cizí. Ale děkuji, za odpověď, že dětem nikdo vstup nezakazuje. Vydáváme dětem na talíře, dodržujeme opatření a v jídelně se děti nepotkavaji. Chodí průběžně po dvou maximálně,. Jsme velká jídelna a vaří se pro pár děti. Rodiče se zlobí, že nevydavame do jidlonosičů, tak jsem se jen chtěla ujistit, když tu jsou různé varianty, jestli nám něco neuniklo. Díky a hezký večer.
odpovědětZdendule5:48 8.11.2020
Dobrý den, PÍŠETE, že vydáváte do menu boxů. Kolik si za ně účtujete,? Polévka, salat, hlavní jídlo.. JE NĚKDE VÝSLOVNĚ ŘEČENO, ŽE NEMOHOU BÝT JÍDLONOSIČE?. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
odpovědětMoňula7:15 9.11.2020
Dobrý den, ne není. Do jídlonosičů můžete, pokud dodržite všechna hygienická opatření.
odpovědětKakytka7:10 19.11.2020
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jednorázové obaly, do kterých si chodí děti na oběd si musí platit sami. Kolegyňka mi řekla, že by si to platit neměli a částku by měl zaplatit zřizovatel nebo škola. Ale neví, podle jakého předpisu to je, jen ji informoval ředitel, že to tak má být. Děti si u nás mohou odebírat oběd i v jídlonosičích, ale z pokynů od hyg. stanice máme nastaveno, že děti i cizí strávníci musí mít dva jídlonosiče, které se den předem po výdeji umyjí v myčce na požadované teplotě. Děkuji za názory a přeji všem hezký den.
odpovědětPodzim7:43 20.11.2020
Pro ranní pobavení dobrý. Už vidím jak přijde sto dětí a každé má dva "ešusy" nejlépe nerez a podepsané pastelkou a po umytí v myčce se pak před školou perou o to, který ešuš je čí. To bych tedy ječela.
odpovědětKarla14:16 23.11.2020
Ceny pro děti, žáky a zaměstnance zahrnují pouze nákup potravin. Ostatní náklady na přípravu stravy hradí zřizovatel. Tedy mezi náklady věcné v případě vaření žákům na distanční výuce patří i menubox.... Jinak je to u cizích strávníků, kteří platí i věcné náklady.
odpovědětzdenouš19:38 19.11.2020
Pokud vám ředitel řekl,že máte vydávat do jednorázových obalů,tak by je asi měl zaplatit.Jenom jsem zvědavá co se bude dít,až je zakážou.Nějak mi není jasné to mytí jídlonosičů.To je myjete v jídelně v myčce?
odpovědětkuchařinka12:44 20.11.2020
Také mi to přijde kapku divné, to by jistě hygiena nedovolila, to máte extra myčku na ešusy pro cizí strávníky? Slyšela jsem, že některé ešusy rádoby vymyté po otevření děs...
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi