Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma stravování zaměstnanců škol a školských zařízení

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětLenďule9:24 13.9.2021
Ráda bych se zeptala, jak máte vyřešeno stravování zaměstnanců školy, která nemá vlastní jídelnu a stravuje se ve vašem zařízení podle novely vyhlášky o stravování zaměstnanců. Stravování zaměstnanců zabezpečované ve vlastním zařízení mám dle vyhlášky 84/2005 Sb. jsme i ve zřizovací listině v hlavní činnosti. Zaměstnanec hradí náklady na suroviny /ponížené o příspěvek FKSP/ a ostatní provozní náklady jsou hrazeny v plné výši, a to z nákladů na svou hlavní činnost. Učitele z cizí školy máme jako stravování zaměstnanců zabezpečované prostřednictvím organizační složky státu, stravování je zajištěno na základě smlouvy, tam si hradí celou "smluvní cenu" /stravné+provozní a mzdové náklady/, poníženou o příspěvek z FKSP od zaměstnavatele. Je to takto správně? Pokud je v par. 5 vyhlášky o stravování zaměstnanců uvedeno, že organizace může proplatit až 55% z nákladů na svou hlavní činnost, musí mít v požadavku u rozpočtu od zřizovatele. Děkuji, Lenka
odpovědětnenad13:50 13.9.2021
Učitelé ,kteří se u nás stravují z cizích škol, platí plnou cenu oběda jako cizí strávníci. Tzn. náklady na potraviny, věcné náklady a náklady na mzdy.
odpovědětexitkaaa7:24 14.9.2021
Já mám smlouvu s danou příspěvkovou organizací a účtuji ji celou cenu oběda. Neodečítám žádné FKSP. A oni si to vnitřně dělají sami. Kdysi dááávno jsem měla období, kdy si měnili FKSP co dva měsíce. Tak jsme po dohodě změnili smlouvu a je klid na obou stranách. A je to to nejlepší co jsem mohla udělat.
odpovědětRadkaa11:51 14.9.2021
Také mám s ředitelem cizí školy smlouvu, platí frakturou. Jak si řeší FKSP nebo jak si peníze od nich vybere, mě nezajímá.
odpovědětsardula13:36 14.9.2021
Frakturou bych platit nechtěla : )
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi