Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Ubrousky v ŠJ

Červeně příspěvky za posledních dní
ZuMi16:53 26.1.2022
Dobrý den, prosím je nějaký předpis, který nařizuje ubrousky pro děti ve školní jídelně? Je povinnost jídelny ubrousky zajistit? Děkuji
Ifa9:52 27.1.2022
Dobrý den, já to měla opačně. Od té doby, co jsem nastoupila na post vedoucí, mi ubrousky v jídelně pro strávníky chyběly. Prváčci si prostě potřebují tu pusu po jídle utřít a nejen prváčci. Někdy se hodí na utření plochy - tác, stůl, židle - je to rychlé řešení (dříve musel strávník do okýnka požádat kuchařku o hadr - který opravdu nikdo při jídle nechce chytat do rukou...). Ale uklízečkám se to nelíbilo, že by musely vynášet koš navíc. No a až doba covidová mi do jídelny "přinesla" zásobník na zz-ručníky a teď si to především vychovatelky pochvalují. Jinak tedy zásobník koupila škola - všechny učebny musely mít tyto jednorázové ručníky - u nás do této doby byly látkové a ručníky plním já - tedy jdou z rozpočtu kuchyně. Ale není to finančně zátěž navíc.
ZuMi10:15 27.1.2022
Moc děkuji za odpověď. A nevíte, jestli je to vyloženě povinnost mít v jídelně ubrousky? Ve smyslu, jestli to nařizuje nějaký předpis, vyhláška, zákon? Řešíme teď momentálně spory s rodiči kvůli ubrouskem.
Ifa12:13 27.1.2022
O takovém nařízení nevím, netuším, ale myslím, že spíše není.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi