Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Vypisování výdejek a uchovávání.

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětVakajs17:01 15.6.2022
Dobrý den, co vše kontroluje ČŠI při kontrole jídelny. Po nástupu nové kolegyně máme velké zmatky ve vydejkach. Není zřejmě z těchto vydejek co zadala do PC a co ne a také u některých nesedí ceny celkem. Dříve jsme automaticky doplňovala skladové číslo , cenu cékem a cenu za jednotku. Bylo to přehledné.Dekuji.
odpovědětnenad7:48 16.6.2022
ČŠI může kontrolovat v jídelně úplně všechno.
odpovědětLeila11:28 27.6.2022
Dobrý den, k uchovávání výdejek máme směrnici. Uchovává se jen vytištěná z programu a podepsaná kuchařkou a vedoucí.
odpovědětnenad7:48 16.6.2022
ČŠI může kontrolovat v jídelně úplně všechno.
odpovědětivka611:28 16.6.2022
O čem píšete, je řádné vedení povinné dokumentace v tzv. pomocných účetních knihách. Způsob vedení dokladů uvést do vnitřního účetního systému organizace. I v počítačovém programu jde navázat na jednotlivé zápisy, ze kterých výsledný produkt - výdejka obsahuje potřebné náležitosti - název suroviny, množství, cena za jednotku, cena celkem, skladová karta číslo, nebo č. příjemky, faktury atp., pro kolik strávníků, fin. limit, stravovaná kategorie, úspora, provaření, jen se domluvit s programátorem, co vlastně chcete sledovat a nebo řádně proniknout do již nastaveného programu. Inspekci asi zajímá, jestli použité množství odpovídá věkové kategorii a za kolik, jestli není v rozporu s vyhláškou o školním stravování.
odpovědětLeila11:32 27.6.2022
Ivko, poprosím vás o odpověď. Jak je to s příjemkami: Zakládám dle dodavatelů příjemky do šanonu. Netisknu je z programu. Tam jsou všechny uloženy, dohledatelné pro případ. Otázka tedy je : je někde ve vyhlášce, nařízení, zákoně a podobně to, že se musí příjemka tisknout s každým dodacím listem a zakládat? Prosím o odkaz na danou vyhlášku, zákon. Děkuji za odpověď
odpovědětexitkaaa12:11 27.6.2022
Já také netisknu příjemky. Udělala jsem si razítko, kde je napsáno Příjemka číslo: a to dám na dodací list a dopíšu číslo příjemky, aby to bylo co nejrychleji dohledatelné. A znám vedoucí, která to tiskne sobě, chce to i ekonomka a ještě ředitel. 3x vytisklá příjemka (u kolegyně), kterou mi vlastně nikdo za 20 let nekontroloval. Sumář příjemek a sumář výdejek jim nestačí. I výdejky chtějí. Proč to mít ve dvou šanonech, když to může být v šesti. Ještě, že se mě toto netýká.
odpovědětMoni7:24 28.6.2022
Příjemky netisknu. Škoda lesa a také bych tu musela mít ještě nějakou administrativní pracovnici, která by mě pak ty papíry zakládala a následně archivovala a následně likvidovala. Kontroly chtějí vždy jen faktury, kde je přijímané zboží uvedeno, a nebo musí být součástí faktury přiložený "dodák", kde je zboží zapsáno. K čemu bychom měli počítače, kdybychom zase otrocky veškeré papíry zakládali do šanonů. PC a denní kvalitní zálohy by měly postačovat.
odpovědětKatka_vs11:36 18.7.2022
Jak dlouho archivujete výdejky (jak tiskopisy od kuchařek tak v počítači), případně pokud tisknete uzávěrky, spotřební koš...?
odpovědětdaja10:43 19.7.2022
Připojuji se k dotazu. Zda máte někdo odkaz k předpisu, dle kterého se máme řídit s ukládáním dokladů (archivací) a následně zda je možné je pouze "vyhodit" do sběru, či je nutné skartovat. Děkuji
odpovědětnenad7:09 21.7.2022
seznam stravovaných osob 3 roky přehled vydaných čipových karet 5 let evidence stravného, platby stravného 5 let jídelní lístek 1 rok zápis o vadách při příjemce materiálu 1 rok Výdejka potravin, skladní karta zásob PC 5 let protokol o poškození(ztrátě) 5 let pokladní kniha 10 let inspekční záznam 3 roky inventura řádná 5 let uzávěrky ve stravování 5 let účetní doklady( dodáky, faktury) 5 let Kritické body 1 rok běžná korespondence 5 let rozhodnutí o dokladu docházky 5 let jídelní lístky 1 rok peněžní deník 10 let Výplatní lístky 5 let
odpovědětRadkaa0:02 22.7.2022
Zadejte si na tomto webu skartační řád a vyjede vám tabulka se vším, co potřebujete.
odpovědětiriss8:54 27.7.2022
vypisování výdejek a uchovávání Dobrý den, zapsané příjemky tisknu, a to z druhé strany . Je to z důvodu, aby kontrola věděla, že jsem příjemku zapsala.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi