Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Minimalní doba na oběd

Červeně příspěvky za posledních dní
makovka17:47 27.04.2023
Je v nějaké vyhlášce nebo zákoně stanovena minimální doba na oběd pro děti ZŠ a SŠ?
ivka65:32 28.04.2023
Ve vyhlášce o základním vzdělávání a střední škole je uvedena přestávka, většinou slouží mezi dopoledním a odpoledním vyučováním 1-2 hod, která by měla sloužit k obědu. V režimových opatřeních školního řádu by mělo být definováno. Jinak v publikaci stravování ZŠ, SŠ od MUDr. Hnátka a i v novějších jsou uvedeny přestávky mezi jednotlivými jídly, tak i podle toho.
ivka65:36 28.04.2023
" Vyhláška č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky : (5) Přestávky mezi vyučovacími hodinami jsou nejméně desetiminutové. Během dopoledního vyučování, zpravidla po druhé vyučovací hodině, se zařazuje alespoň jedna přestávka v délce nejméně 15 minut. Přestávka mezi dopoledním a odpoledním vyučováním trvá nejméně 50 minut. V případech hodných zvláštního zřetele lze zkrátit některé desetiminutové přestávky na nejméně 5 minut a přestávku mezi dopoledním a odpoledním vyučováním na nejméně 30 minut. Při zkracování přestávek ředitel školy přihlédne k základním fyziologickým potřebám žáků."
rohlik14:33 28.04.2023
Mám dojem, že pani myslela spíše, jakou dobu mám strávník na to, aby se najedl. U nás je problém, že pokud máme malou jídelnu, musíme stále tlačit na strávníky, aby se střídali rychleji a všichni se stihli najíst. Pro všechny je to nepříjemné, ale bohužel při počtu dětí ve školách je to každý den opravdu stresující. Přeji hezký den
ivka617:04 29.04.2023
I podle toho poznáte, kolik je třeba na oběd. když hodinovu dotaci vydělíte počtem žáků, vyjde vám, kolik máte na žáka.Když žáky vydělíte počtem židlí, vyjde vám obrátka židle, kolikrát se musí žáci vystřídat. A to je i ten průměrný čas strávený u vás v jídelně, jestli je třeba dobu prodloužit, přidat židle, aby měli žáci delší čas na jídlo. My to jednou měřili a vyšlo nám, že děti jedí 15 minut.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi