Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma dotovaný oběd

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětKarin10:40 25.07.2023
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s dotovaným obědem pro dítě v tomto případě. Dítě 1.6. onemocnělo. 1.6. je to první den neplánované nepřítomnosti, takže dostanu oběd do jídlonosiče za zvýhodněnou cenu tedy dotovaný. Obědy odhlásím do 7.6.2023, protože jde dítě 7.6. k lékaři na kontrolu a je předpoklad, že bude zdravé. 7.6. lékař dítě zkontroluje a řekne, že může do školky. 8.6 má tedy nahlášený oběd, aby mělo ve školce, co jíst. 8.6. nastane situace,, že dítě ráno opět onemocní jinou nemocí, opět tedy nemůže do školky a jde k lékaři. Dle mého názoru a dedukce z prováděcí vyhlášky se jedná opět o první den neplánované nepřítomnosti, takže by mělo mít nárok opět na zvýhodněný oběd do jídlonosiče. Je má dedukce z prováděcí vyhlášky správná? Další příklad: dítě jde 20.6. na plánovanou kontrolu k lékaři. Oběd je řádně a včas odhlášen. Z kontroly vyjde najevo, že je dítě nemocné a musí být doma. Už je pozdě oběd odhlásit. Má dítě nárok na dotovaný oběd dne 21.6.?
odpovědětPavel Ludvík8:05 26.07.2023
Těmito případy se nezabývá ani vyhláška o školním stravování, ani školský zákon, ani žádný jiný právní předpis. Posuzují se individuálně. Je také možné jejich řešení popsat ve vašem vnitřním předpisu a pak se jím řídit.
odpovědětjanAA10:28 25.09.2023
Dobrý den, jen se chci ujistit, že si informaci dobře pamatuji. Zaměstnanec musí odpracovat tři hodiny aby byl nárok na dotovanou stravu? A ještě se chci zeptat. Když je v kuchyni zaměstnanec na zkrácený úvazek 4 hodiny má také nárok na ochranné oděvy po jednom roce? Moc děkuji za odpovědi a přeji hezký den Jana
odpovědětPepča14:54 26.09.2023
je úplně jedno jaký má zaměstnanec úvazek, zaměstnavatel má povinnost mu zajistit OPP k výkonu práce. Musí to být nastaveno v předpisu o BOZP jak často a kolik. U nás je to nyní víceméně orientačně- v kuchyni boty 1x ročně ostatní dle potřeby. Ale i botu, když zničíte dřív než po roce, tak vám jí zaměstnavatel musí zajistit jinou.
odpovědětjanAA20:17 26.09.2023
Moc děkuji za odpověď. Nevíte ještě jestli dotovaný oběd je po třech odpracovaných hodinách? děkuji Jana
odpovědětPeťule12:56 03.10.2023
Dobrý den. To by mě také zajímalo. Rozmáhají se mi zde kastrůlky za učitele, kteří učí třeba jen 2 hodiny. Díky P.
odpovědětPepča13:59 03.10.2023
Těžko říct, ale jaká je jejich pracovní doba, oni do ní mají započítaný i čas na přípravu.
odpovědětPepča13:59 03.10.2023
ano, stále platí 3 hodiny
odpovědětivka614:18 03.10.2023
Organizace poskytuje zaměstnancům za sníženou úhradu jen jedno hlavní jídlo v kalendářním dni, pokud zaměstnanec vykonává práci pro organizaci alespoň 3 hodiny v daném kalendářním dni v místě výkonu práce sjednaném v pracovní smlouvě, nebo v místě výkonu práce stanoveném ve jmenování. Důležitá je i evidence pracovní doby, odpovídá zaměstnavatel. U učitelů je přítomnost na pracovišti, nejenom to, co odučí, má i nepřímou povinnost, to všechno se počítá pro odpracovanou dobu. Bylo-li to dohodnuto v kolektivní smlouvě nebo stanoveno ve vnitřním předpisu, poskytuje se zaměstnancům stravování; zároveň mohou být dohodnuty nebo stanoveny další podmínky pro vznik práva na toto stravování a výše finančního příspěvku zaměstnavatele, jakož i bližší vymezení okruhu zaměstnanců, kterým se stravování poskytuje, organizace stravování, způsob jeho provádění a financování zaměstnavatelem, nejsou-li tyto záležitosti upraveny pro určený okruh zaměstnavatelů zvláštním právním předpisem.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi