Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Stravné nepedagogických pracovníků

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětZdena S.10:10 07.09.2023
Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Nastoupila k nám do školy nepedagogická pracovnice, která je placená z jiných financí (ne z peněz školy). Mám ji účtovat za obědy jako zaměstnanci školy, nebo ji evidovat jako cizího strávníka a tím pádem bude mít i jinou cenu za oběd?
odpovědětPavel Ludvík6:53 08.09.2023
Nejde o to, z čeho je placena. Rozhodující je její zaměstnavatel. Je jím vaše škola? Tak je to váš zaměstnanec a má nárok na dotovanou cenu. Jestliže je zaměstnancem jiného subjektu, pak bude záležet na smlouvě, kterou s tím subjektem máte.
odpovědětbela19748:13 08.09.2023
Pokud je zaměstnána na dohodu a u těch se FKSP nedává, nemá nárok na dotovanou stravu. Je jedno z jakých financí je placena .
odpovědětPavel Ludvík8:51 08.09.2023
Záleží na tom, co chápeme pod pojmem "dotovaná strava". Ale máte pravdu, že záleží nejen na zaměstnavateli, ale i na druhu pracovní smlouvy. U dohod platí, že pokud je to uvedeno v kol. smlouvě nebo vnitřním předpisu, jedná se o stravování ve vlastním zařízení školy a pracovník odpracuje min. 3 hodiny, tak má právo na to, aby hradil jen potraviny. Tedy na tuto formu dotace nárok má, na příspěvek FKSP ale ne.
odpovědětB. G.13:24 08.09.2023
Dobrý den, liší se velikost porce oběda ve školní jídelně pro dospělého zaměstnance školy, jehož oběd je dotován, a dospělého cizího strávníka, který platí plnou cenu? Děkuji za odpověď.
odpovědětivka67:54 09.09.2023
Cizí má tek velikou porci, jakou má sjednanou ve smlouvě a také jí zaplatí. Nesouvisí se školním stravováním ani u dospělých vlastních. Podle vyhlášky o školním stravování zabezpečíme děti, žáky, studenty po dobu pobytu ve škole - dotovaná strava, ostatní je věcí dohody a úplaty v režimu doplňkové činnosti nebo v hlavní, a to z jiných zdrojů.
odpovědětB. G.8:31 11.09.2023
Dobrý den, děkuji za odpověď, ale moc jsem ji nepochopila. Liší se velikost porce dospělého cizího strávníka od porce dospělého zaměstnance školy? Jaký dokument tuto problematiku upravuje?
odpovědětmarcik1112:27 11.09.2023
Vše záleží na výši finanční normy, tedy ceny za suroviny. Pokud obě skupiny platí stejnou výši, zákonitě musí být i porce u obou stejně velké. Konečná cena, kterou strávník platí je samozřejmě u obou odlišná,( v závislosti na výši dotace z FKSP u zaměstnanců nebo výši mzdových a provozních nákladů a zisku u cizích strávníků), ale ta nemá vliv na velikost porce.
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi