Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma Obědy v mš - výlet

Červeně příspěvky za posledních dní
odpovědětAlena 1118:49 7.5.2019
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda-li máte někdo zkušenost s výletem dětí z mš. Jde o to že část děti jede na výlet a vrací se az odpoledne. Obě svačinky plánují vzít z jídelny ale oběd budou mit děti zajištěn na výlete. Jde mi o to jak to mám účtovat. Mužů jim naúčtovat jen svačiny bez oběda. Nebo jak nejlépe to vyřesit. Děkuji za radu.
odpovědětRadek6:33 9.5.2019
U nás toto funguje normálně, dle požadavku vedoucí školky nebo jednotlivých učitelek odhlašujeme např. jen svačinku nebo oběd - program VIS . Totéž funguje i na přání rodičů
odpovědětMoňula7:24 9.5.2019
U nás to samé, obědy jim odhlásím :-) a svačiny ponechám dle docházky.
My většinou připravujeme dětem na celodenní výlet i oběd (řízek a chléb). Pokud oběd nechtějí, účtuji rodičům za ten den jen přesnídávku a svačinku.
odpovědětDanča10:35 25.6.2019
Pokud vím, tak ze zákona musí dítě v MŠ odebrat vždy dvě jídla - svačinu (je jedno jestli dopolední nebo odpolední) a hlavní jídlo. Nelze tedy odhlásit jen oběd nebo obě svačiny. Také není z hygienických důvodů možné dávat na výlet svačiny s pomazánkou nebo jiné potraviny vyžadující chlad, tedy ani řízky, vyžadující naopak udržení v teple. Pouze v případě, že je toto zajištěno (chlazené boxy nebo ohřívací gastronádoby) můžete dát stravu sebou. Pokud děti jedou na výlet a nevrací se na oběd, je potřeba odhlásit celý den. O jídlo se postarají rodiče nebo ji zajistí dětem učitelky.
odpovědětkuchařinka10:51 25.6.2019
Přesně tak a také si myslím, že je ve vyhlášce, že se děti musí na oběd do MŠ vrátit? Nebo se mýlím, v žádném případě bych nedávala řízek maximálně svačinu ovoce, okurku, pečivo.
odpovědětivka613:36 25.6.2019
Ve vyhlášce o mateřské škole je v §4 - při přijetí do MŠ stanoví ředitel po dohodě se zákonným zástupcem dítěte způsob rozsah stravování., je-li dítě v době podávání jídla přítomno v MŠ, stravuje se vždy. Ve vyhlášce o školním stravování §4 - dítě v MŠ má právo denně odebrat oběd, jedno předcházející a jedno navazující jídlo. Nikde nevidím povinnost. Odhlašovat jídlo je běžné.
odpovědětJaroslava14:42 25.6.2019
Dobrý den,také nic nevím o tom, že by museli děti odebírat dvě jídla.Dokonce nás naše metodička upozorňovala na to, že k odebírání jídla nemůžeme děti nutit.V době podávání jídla, ale nesmí být dítě ve školce přítomno.Pokud se rodiče rozhodnou,že budou dávat dítě pouze na ranní svačinku,má přihlášenou pouze ranní svačinku(většinou je to z finančních důvodů).Na výlet to už několik let děláme tak, že dětem nahlásíme celý den,sebou si vezmou ranní svačinku(př. balený croassant+jablko),odpolední svačinku(př.sýrový rohlík+banán)a na oběd přijedou,většinou později, ale hlad nemají.Pokud nesnědí vše co mají sebou,dostanou to domů.Pokud neuděláte nějaký kompromis a budete pořád hledat, proč to nejde, tak děti nikdy nikam nepojedou. Zdravím. Jaroslava
Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu
Jídelny.cz, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 731 331 095  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi