Informace o cookies na této stránce
Jídelny.cz a partneři potřebují Váš souhlas s využitím cookies ke shromažďování a analýze informací o návštěvnosti tohoto webu a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu a reklam.
Svůj souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Nastavení OK
Souhlas můžete odmítnout zde.
Jídelny.cz
Informační portál hromadného stravování

Diskuse na téma zácvik nové vedoucí

Červeně příspěvky za posledních dní
Hanča22:07 17.10.2021
Dobrý den, děvčata, chystám se do důchodu a mám dotaz, jak a zda vůbec jste byly zaučeny odcházející vedoucí? Pracovaly jste nějaký čas společně, nebo jak to probíhalo? Děkuji za vaše názory, nevím, jak se k tomu postavit.
Moňula5:54 18.10.2021
Dobrý den, zřejmě se nejedná o standartní postup, ale já když jsem nastupovala před patnácti lety, tak jsem chodila jeden měsíc před nástupem se zaučit - zadarmo. Byl to docela masakr :-)
arne12:53 19.10.2021
Dobrý den. Jsem ve funkci 4roky. Zaučena jsem byla o prázdninách, kdy se nevaří. Předchůdkyně mne naučila dost, ale začátka byly kruté. Pracuji v programu VIS a ti pomůžou se vším. Jitka
úterý17:47 19.10.2021
Když jsem na přelomu tisíciletí nastupovala, tak mě čekala prázdná kancelář a kuchyně. Počítač a brožovaná brožura firmy VIS v růžových deskách, kde byl návod na práci s programem. Všechno jsem se naučila sama, nikdy jsem svého předchůdce fyzicky neviděla. Vůbec to nevadí. Stačí dobrá hlavní kuchařka, dobrý návod na PC a hodně hodně přesčasů. Hodně mi také pomohla horká linka Vis. A to ještě neexistovalo, že se jejich pracovník mohl připojit k mému počítači :)
exitkaaa7:17 18.10.2021
Já jsem dělala záskok za ekonomku (byla na mateřské) a uvolnilo se místo vedoucí ŠJ. Ono by se řeklo, že v jedné příspěvkovce...v rámci práce nebude problém zaučení. Ale chyba lávky. Paní vedoucí se pořád vymlouvala, že na mě neměla čas ani jednu hodinu během těch dvou měsíců, co dala výpověď. Smutné. Takže co bylo první jsem volala na VIS a hned za tři dny přijel technik a řekl co a jak s programem. A pak školení, školení a školení.....byl to masakr, ale asi jak člověk není ovlivněný, tak si udělá podle sebe.
líída7:41 18.10.2021
já nastupovala v lednu před 12 roky, a paní vedoucí byla nejúžasnější ženská , mohla jsem v prosinci kdykoliv jsem měla já čas za ní přijít do práce a strávila jsem s ní v práci vžycky 2,3 hodinky, a i kafe jsme stihly, Udělali jsme spolu prosincovou uzávěrku mezi vánočníma svátkama u ní doma, dělali jsme spolu inventuru skladu,prostě byla úžasná. Měla jsem obrovský štěstí
zdenouš19:16 18.10.2021
Když jsem se v roce 2005 zaučovala na vedoucí jídelny,tak to probíhalo asi takto.V jedné ruce jsem měla vařečku a lítala mezi kuchyní a kanceláří bývalé vedoucí.Takže, mě tato nenaučila skoro nic.Poté co odešla, jsem se vše musela naučit a to jsem s počítačem vůbec neuměla dělat.No, vlastní pílí jsem vše zvládla, bylo to fakt šílené.Těch nocí,kdy jsem z toho nespala bylo nespočet. A dnes se těším,že to mám za pár.
Amálie19:36 18.10.2021
Dobrý den, nastupovala jsem jako vedoucí skoro před 30 lety. Byla jsem zaměstnaná současně se "starou" vedoucí 1 měsíc a vše jsme dělaly spolu, postupně já a vedoucí jen dohlížela,počítač jsme ještě neměly :-). Postupem času, jak se měnily Vyhlášky a podobně, už jsem se musela vším prokousat sama. Nejhorší byl HACAP, to jsem i obrečela, musela jsem sama, bez firmy na zpracování. A dnes jsem tomu ráda.
Jidelna1237:26 19.10.2021
To já jsem takové štěstí neměla. Nastupovala jsem před 22 lety. Jídelna byla společně se školou v rekonstrukci. Na začátek školního roku byla škola připravená, jídelna ještě ne. Od odcházející vedoucí jsem dostala písemné instrukce na A4 papíru. Jiné zaučování nebylo a musela jsem se se vším poprat sama. Bylo to náročné, protože jsme ještě 2 měsíce, než byla dokončena rekonstrukce kuchyně a jídelny, fungovali provizorně ve školní kuchyňce a ohřívali dovezené jídlo. S odstupem času si myslím, že pro mne bylo lepší vytvořit si své vlastní návody a postupy.
Radkaa15:00 19.10.2021
Také já děkuji za názory. V červnu budu předávat čtyři mateřské školy. Každá má svoji kuchyň, takže všechno 4x. Jsem zvědavá na nástupkyni.
Hanča20:01 19.10.2021
Děvčata, moc děkuji za reakce. Já jsem před čtyřiceti lety začínala od nuly, absolutně bez zaškolení. Ale fungovala Střediska škol. stravování, metodička přijela na dvě hodinky a to bylo všechno. Jídelnu považuji téměř za své dítě, musela jsem se prokousat počítačem, Hacapem, spotř. košem, bezp. práce a spoustou dalších věcí, které určitě znáte. Nevím, jak se zřizovatel postaví k zaučování, moje povinnost to není, ale samozřejmě nejsem mrcha a nenechám to odskákat mladou budoucí vedoucí. Chtěla jsem slyšet nějaký názor, jak dlouhou dobu by mělo zaučování asi probíhat, i když víme, že se určitě nestihne probrat za pár hodin všechno, co řízení jídelny obsahuje. A já asi nechci, aby mi někdo při každém problémku telefonoval... Ještě jednou moc děkuji za Vaše názory.

TOTO TÉMA JE ARCHIVNÍ, DISKUSE JIŽ BYLA UZAVŘENA

Pozvánky a novinky do Vašeho e-mailu

Partneři

VIS Plzeň, s.r.o.  |  Farského 638/14  |  326 00 Plzeň - Východní předměstí  |  Česká republika
Telefon: +420 720 962 105  |  E-mail: info@jidelny.cz  |  Facebook
Zobrazit plnou verzi